پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر یکی از دقدقه های بزرگ افراد پس از ثبت شرکت یا در پایان هر سال مالی است ؛این شاید یکی از مقالات بزرگی باشد که به تمامی سوالات شما پاسخ خواهد داد و شمارا در سفارش آنلاین دفاتر پلمپ همراهی خواهد کرد. لازم به ذکر است که تلاش بسیار زیادی برای نوشتن این مقاله شده تا شما عزیزان در مسائل مربوطه به دانش کافی برسید.

 

سفارش آنلاین دفاتر پلمپ

قبل از اینکه بخواهیم از سفارش آنلاین دفاتر پلمپ برای شما بگوییم، بگذارید به سراغ مفاهیم اولیه و تعاریف برویم، تا این موضوع برای شما کمی روشن شود.

 

دفاتر پلمپ

تمامی مجموعه ها وشرکت ها اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی، برای ثبت هزینه ها و درآمد های روزانه، هفتگی و ماهانه ی خود، نیاز به دفاتر رسمی برای ورود این اطلاعات و حساب های خود دارند.

انواع دفاتر پلمپ: به شکل دفتر پلمپ روزنامه و دفتر پلمپ کل، در مدل های 50، 100 و 150 برگی می باشند.

 

دفتر روزنامه

دفتر روزنامه، به دفتری گفته می شود که تمامی هزینه ها، سود و زیان ها به صورت روزانه در آن ثبت می شوند.

همچنین در دفتر روزنامه، اطلاعات بر حسب سر فصل یا کد گذاری اطلاعات در صفحات مخصوص ثبت می شود. لازم به ذکر است که پس از اتمام ماه، تمامی اطلاعات و حساب های داخل دفتر روزنامه، حداکثر تا 15 ماه بعد باید به دفتر کل منتقل شود.

 

دفتر مشاغل (دفتر درآمد ها و هزینه ها)

دفتری است که حداقل اطلاعات آن؛ تاریخ، شرح معاملات، درآمد، هزینه و دارایی ها می باشد و معاملات به ترتیب تاریخ، در آن ثبت و ضبط می شوند.

 

 

 

 

دفتر کل

دفتر کل، دفتری است که تمامی هزینه های وارد شده در دفتر روزنامه، به صورت هفتگی وارد دفتر کل می شود. دفتر کل و دفتر روزنامه، هر ساله بعد از اتمام سال جاری، و در سال بعد برای ثبت امور مالی شرکت دریافت می گردند؛ که در هر سال مالی، هر شرکت موظف است این دفاتر را تکمیل کند.

 

شما عزیزان می توانید از خدمات مشاوره رایگان موسسه حقوقی آگاه ثبت بهره مند شوید یا با ثبت سفارش آنلاین دفاتر پلمپ کار خود را چند مرحله جلو ببرید.

 

دفاتر پلمپ یا دفتر پلمپ

در هر سال مالی، اداره دارایی برای بررسی وضعیت حساب های شما و دریافت مالیات از شما، از دفاتر پلمپ (دفاتر روزنامه و دفاتر کل) استفاده می کند.

از آن جهت به این دفاتر، دفاتر پلمپ گفته می شود زیرا تمام صفحات این دفاتر، در اداره مالیات و ثبت شرکت ها، پلمپ می شوند که این نشان دهنده ی اهمیت بسیار زیاد پلمپ دفاتر می باشد.

بر اساس ماده 6 قانون تجارت، اشخاص حقیقی و حقوقی، موظف به دریافت دفاتر تجاری هستند.

 

کلیه دفاتر قانونی مورد نیاز سازمان امور مالیاتی

کلیه دفاتر روزنامه، دفاتر کل و دفتر مشاغل (درآمد و هزینه) که قبل از هرگونه عملیات ثبت اطلاعات در آنها، دفاترکل و دفاترروزنامه، طبق مقررات مواد 11 و 12 قانون تجارت که در سال 1311 به تصویب رسیده،  نماینده اداره ثبت اسناد و دفاترمشاغل از اداره امور اقتصادی و دارایی، مامور به اجرای امضا و پلمپ می باشد.

 

زمان اخذ دفاتر پلمپ

مودیان مالیاتی، موظفند برای هر سال مالی، فقط از دفاتر پلمپ و ثبت شده، ظرف یک سال قبل استفاده نمایند؛ مگر اینکه در آخر سال، نیاز به دفاتر جدید باشد که در این مرحله مجاز می باشند تا دفاتر دریافت کنند.

به زبان ساده تر قبل از اتمام سال جاری برای اخذ دفاتر پلمپ باید اقدام کرد؛ یعنی برای دریافت دفاتر تجاری سال 1400، تا پایان اسفند 99 باید جهت اخذ دفتر جدید اقدام کرد، مگر اینکه صفحات شما قبل از پایان سال به اتمام برسند که در اینصورت می توانید، دفتر جدید، دریافت کنید.

 

تبصره: دریافت دفاتر قانونی، دفاتر مالی، دفاتر مالیاتی و دفاتر تجاری در مورد اشخاص حقوقی (شرکت ها و مجموعه ها) که به تازگی تاسیس شده اند، از تاریخ ثبت شخص حقوقی و در مورد سایر اشخاص، از تاریخ شروع فعالیت به مدت 30 روز مجاز خواهند بود.

 

برای ثبت درخواست مشاوره رایگان با متخصصین آگاه ثبت و یا سفارش آنلاین دفاتر پلمپ با ما در ارتباط باشید تا شما را در تمامی مراحل کمک و همراهی کنیم.

 

کاربرد دفاتر پلمپ

درباره کارت بازرگانی، خیلی مفصل برای شما عزیزان در مقاله اخذ کارت بازرگانی فوری  شرح داده ایم که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید. جدیدترین تعرفه ها و هزینه کارت بازرگانی را در مقاله ی هزینه کارت بازرگانی به طور کامل برای شما عزیزان شرح داده ایم تا با مطالعه ی آن، از نرخ جدید دریافت مجوز بازرگانی مطلع شوید.

 

 

نکته انتخاب برند

 

 

نکته:  عدم ارائه دفاتر ، جریمه ای معادل 20% مالیات و در صورت رد دفاتر جریمه  ای معادل 10% مالیات منظور خواهد شد.

 

مراحل پلمپ دفاتر تجاری

اولین اقدام جهت درخواست پلمپ دفاتر تجاری، مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها به نشانی ssaa.ir است.؛ که هم برای اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی امکان‌پذیر است. اشخاص حقیقی و حقوقی باید روز، ماه و سال مالی را مشخص کنند و یک آدرس دقیق جهت دریافت دفاتر پلمپ تجاری را در سامانه وارد کنند.

 

مراحل پلمب دفاتر قانونی

برای این کار متقاضی باید به سایت ssaa.ir مراجعه کرده و در بخش پذیرش اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی، اطلاعات متقاضی پلمب دفتر را در فرم مربوطه وارد کند. در این بخش بسته به اینکه متقاضی شخص حقیقی یا حقوقی باشد اطلاعات دریافتی از وی تفاوت دارد.

 

توصیه آگاه ثبت: اگر شما مجموعه یا شرکتی دارید که معاملات زیادی در آن به ثبت می رسد، پیشنهاد ما، دفتر 200 برگ است تا مجددا مجبور به پلمپ دفاتر نشوید.

 

طبق تحقیقات، بالق بر 80% افراد بعد از خواندن مقالات، از پلمپ دفاتر پشیمان می شوند یا از شخصی برای ادامه ی کار، کمک میگیرند؛ ما متخصصین خود در این زمینه را برای شما به کار گرفته ایم، فقط کافیست به صفحه ی سفارش آنلاین دفاتر رفته و فرم مربوطه را پر کنید.

 

مدارک جهت اخذ پلمپ دفاتر تجاری

طبق مقررات برای اخذ پلمپ دفاتر تجاری، مدارکی مورد نیاز است که آن ها را در زیر برای شما شرح داده ایم:

 1. مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت
 2. کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده ” در دفترخانه اسناد رسمی یا توسطوکیل موسسه” تمامی اعضای شرکت
 3. تهیه و تنظیم اظهارنامه پلمپ
 4. انتخاب دفاتر
 5. اسکن روزنامه رسمی تاسیس
 6. اسکن روزنامه رسمی آخرینتغییرات
 7. مهرشرکت
 8. نشانی دقیق شرکت
 9. کد پستی شرکت

 

دلایل رد شدن دفاتر پلمپ

 1. استفاده از دفاتر سال های قبل
 2. ثبت هرگونه اطلاعات غیرواقعی
 3. ثبت نکردن فعالیت های مربوط به شعب یاشعبه شرکت
 4. صفحات بیش از حد سفید گذاشته شده و سفید ماندن تمام صفحات به منظور سوء استفاده
 5. عدم ثبت یک یا چند فعالیت
 6. تراشیدن، پاک کردن، محو کردن و مخدوش کردن مندرجات
 7. درصورتی که دفاتر ازپلمپ خارج شده و فاقد یک یا چند برگ باشد

 

عواقب عدم پلمپ

برای دریافت کد اقتصادی، ملزم به پلمپ دفاتر خود هستید؛ اولین قدم برای یک شرکت تا نشان دهد فعالیتش برای اداره مالیات شفاف است، ارائه همین دفاتر پلمپ قانونی می باشد. از پیامد های عدم پلمپ دفاتر، می توان به جریمه از طرف اداره امور مالیاتی اشاره کرد.

 

توصیه ی آگاه ثبت در زمینه عدم پلمپ دفاتر تجاری

با توجه به اینکه پلمپ دفاتر تجاری هزینه چندانی برای شرکت ندارد، بهتر است در اول سال مالی نسبت به اخذ آن اقدام کنید؛ تا مشکلات مالیاتی برای شما به وجود نیاید. حتی اگر شرکت شما فعالیتی نداشته باشد؛ یعنی عدم فعالیت شرکت، مجوزی برای عدم پلمپ دفاتر نیست و به پیشنهاد ما هرچه سریعتر برای اخذ آن اقدام کنید.

 

 

دفاتر پلمپ

 

سفارش آنلاین دفاتر پلمپ

همانطور که ملاحظه فرمودید، سفارش پلمپ دفاتر کار ساده ای نیست؛ حال تصمیم با شماست که آنرا به تنهایی انجام دهید، یا از مشاوره رایگان آگاه ثبت در زمینه ی سفارش آنلاین دفاتر پلمپ بهره مند شوید.

امیدواریم این مقاله نیز برای شما سودمند بوده باشد.

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…