شرایط تاسیس کلینیک زیبایی و موسسه لیزر

ثبت موسسه و کلینیک لیزر

ثبت موسسه لیزر و زیبایی عنوانی است که در قرن اخیر مطرح گردید و مورد استقبال بسیاری از فعالان این زمینه واقع شد. در واقع بسیاری از افراد تصور می کردند که خدمات مربوط به زیبایی، پوست و مو و لیزر باید در موسسات درمانی و پزشکی (کلینیک ها) صورت گیرد، اما بعدها دریافتند که بسیاری از این خدمات با کیفیت مناسب توسط آرایشگران، افراد باتجربه و خوش ذوق در دنیای هنر و آرایشگری نیز عرضه می شود. بنابراین موسسات خاصی را راه اندازی کردند تا افراد متبحر در این زمینه بتوانند مهارت خود را ارائه کرده و گام مهمی در زیباسازی صورت و بدن انسان ها بردارند.

اگر شما قصد دارید در باره شرایط دریافت مدرک لیزر، تاسیس کلینیک تخصصی پوست و مو بصورت قانونی، اطلاعات کامل را بدست بیاورید، پیشنهاد می کنیم این مقاله از سامانه آگاه ثبت را مطالعه نمایید. تاسیس کلینیک زیبایی نیاز به دریافت مجوز های قانونی داشته و برای ثبت آن نیاز به تهیه مدارک بصورت کامل خواهید داشت. شما می توانید پیش از خواندن این مقاله، بصورت رایگان از طریق تماس با شماره 02141858، اطلاعات لازم را کسب کنید.

مزایای ثبت موسسه و کلینیک لیزر موهای زائد در ایران

 1. با تاسیس مراکز کلینیک زیبایی و پوست و مو، اولین مزیتی که نصیب شما می شود، اجازه فعالیت بصورت قانونی و رسمی در کشور ایران است. فرقی نمی کند که کلینیک زیبایی خود را در کدام شهر تاسیس و افتتاح کنید، با ثبت قانونی آن در سامانه رسمی آگاه ثبت می توانید از مزایای آن در تمامی شهر ها بهره مند شوید.
 2. با ثبت قانونی مراکز و موسسات زیبایی می توانید یک تابلو با نام موسسه خود در محل مورد نظر نصب نمایید.
 3. امکان تبلیغات و بازاریابی بصورت قانونی و رسمی برای شما فراهم می شود.
 4. -عتماد مشتریان شما جهت مراجعه به یک مرکز معتبر، افزایش پیدا خواهد کرد.
 5. یک نام رسمی برای کسب و کار خود خواهید داشت.
 6. و در نهایت کسب درآمد که هدف اصلی شما از تاسیس این مراکز است، از دیگر مزایای این امر می باشد.
 7. <a href=”https://agahregister.net/”>ثبت شرکت</a> و موسسات تجاری با ثبت برند و علائم تجاری نیز همراه است. این علائم می تواند راحت تر شما را به دیگران معرفی کرده و منجر به افزایش درآمد شما شوند.
 8. علائم تجاری و ثبت موسسات این امکان را فراهم می کنند تا در دنیای تجارت و اقتصاد به رقابت با سایر رقبا در سطحی گسترده تر بپردازید.
 9. نام و نشان تجاری امکان تبلیغات در سطح محلی، ملی و حتی بین المللی را برای شما فراهم می کند.
 10. ثبت موسسه لیزر امکان دریافت تسهیلات بانکی را برای شما به دنبال دارد.
 11. شما می توانید با دریافت بیمه نامه، از خسارت ها و مسائلی که ممکن است در حوزه خدمات ارائه شده با آن ها مواجه شوید بهره مند گردید.
 12. موسسات ثبت شده برای افرادی که تا بحال به آنجا مراجعه نکرده اند قابل اطمینان تر هستند.

ثبت موسسات پزشکی و غیرپزشکی در دنیای امروز به شدت حائز اهمیت هستند. ثبت موسسه لیزر و زیبایی نیز در این مقوله قرار می گیرد و اخذ مجوز و ثبت شرکت نیز ضرورت دارد. در صورتی که موسسه خود را به صورت قانونی و باتوجه به چهارچوب های تعیین شده در قانون به ثبت برسانید می توانید از مزیت های بالا بهره مند شوید.

مدارک لازم برای ثبت موسسه لیزر و زیبایی

مدارک تاسیس مرکز و موسسه لیزر و کلینیک زیبایی در ایران

در صورتی که قصد ثبت یک موسسه لیزر و زیبایی را دارید باید مدارک ذیل را تهیه نمایید:

 • حضور حداقل دو نفر به عنوان تشکیل دهنده موسسه ضروری است. (این افراد می توانند شخص حقوقی یا حقیقی باشند)
 • کپی کارت ملی و شناسنامه شخص حقیقی
 • یک نسخه از آخرین تغییرات صورت گرفته و روزنامه تاسیس شخص حقوقی
 • آدرس اعم از نشانی و کد پستی موسسه
 • شماره تلفن ثابت و تلفن همراه مدیر عامل
 • حداقل سرمایه مورد نیاز، یک میلیون ریال است.
 • تعیین سهم الشرکه هر کدام از سهام داران در موسسه به نسبت سهم نقدی و غیر نقدی
 • تعیین کردن مسئولیت و سمت اعضا
 • تعیین وضعیت حق امضا در میان اعضای موسسه
 • دو نسخه تقاضا نامه (اظهارنامه) جهت ثبت موسسه زیبایی و لیزر
 • دو نسخه صورت جلسه موسسه
 • دو نسخه اساسنامه موسسه که کاملا رسمی باشد و منتشر شده باشد

نکته حائز اهمیت این است که تمامی اوراق مذکور باید در تمامی صفحات دارای امضا سهام داران باشند و دیگر اینکه اگر سرمایه ای به صورت غیر نقدی ارائه شده است این سرمایه باید تقویم شده و ارزش ریالی آن محاسبه گردد.

شرایط دریافت مدرک لیزر برای کلینیک زیبایی

شرایط دریافت این مدارک و مجوز ها جهت تاسیس این موسسات زیبایی، اصلی ترین بخش این فرآیند می باشد. در گام اول شما باید یک محیط کاری مناسب از نظر : ظاهر، سلامت و بهداشت، امنیت، متراژ، با بهره مندی از دستگاه های لازم را فراهم کنید.

 1. بصورت کلی هر لوازم که مربوط به تاسیس این کلینیکها و موسسات، جهت رفع نیاز مشتری می باشد را باید در نظر بگیرید و تجهیزات لازم را فراهم کنید.
 2. داشتن نیرو های با تجربه و حرفه ای جهت پیگیری امور مشتریان در حوزه لیزر و زیبایی
 3. لازم به ذکر است برای تاسیس کلینیک زیبایی و لیزر، نیازی به داشتن پزشک متخصص نمی باشد. اما بهتر است جهت دریافت مجوز فعالیت، از دانشگاه علوم پزشکی ایران اقدامات لازم را انجام دهید تا از عواقب حقوقی و کیفری دوری کنید.

هزینه تاسیس کلینیک لیزر در ایران

قطعا برای تاسیس این مراکز و موسسات، نیاز به پرداخت هزینه های لازم می باشد. اصلی ترین مواردی که شما باید بابت آن هزینه کنید، خرید دستگاه ها و انتخاب محل مناسب جهت فعالیت است. این هزینه بسته به هر شهر و موقعیت، متفاوت است و نمی توان رقم دقیقی اعلام کرد.

جهت پیگیری شرایط ثبت موسسه لیزر موهای زائد نیز شما دو روش دارید : 1- پیگیری بصورت شخصی، 2- پیگیری توسط سامانه آگاه ثبت

پیگیری های لازم شامل تهیه مدارک، مجوز ها و اقدامات ثبت قانونی موسسه لیزر شما در ایران می باشد. برای اطلاع دقیق از تعرفه و هزینه این کار با کارشناسان ما در تماس باشید.

مراحل ثبت موسسه لیزر

شرایط تاسیس کلینیک موهای زائد و لیزر

برای ثبت موسسه لیزر بهتر است از یک کارشناس متبحر در این زمینه کمک بگیرید. بسیاری از افراد عادی قادر به نوشتن تقاضانامه های رسمی و تکمیل فیلدهای درخواستی از جانب سامانه ثبت شرکت ها نیستند.

بعد از تکمیل اوراق مورد نیاز باید آن ها را به صورت الکترونیکی به سامانه ثبت شرکت ها ارسال کنید. در این خصوص باید تاییدیه نام موسسه را دریافت نمایید. در صورتی که تایید نهایی را از جانب اداره کل ثبت شرکت ها در تهران دریافت کردید باید به صورت حضوری و در حالی که تمامی مدارک را در دست دارید به اداره ثبت محلی مراجعه کرده و از آن ها درخواست نمایید تا تقاضانامه شما را بررسی کنند.

در این خصوص باید از یک کارشناس درخواست کنید تا مدارک را بررسی کرده و در این خصوص باید طبق تعرفه یا توافق، مبلغی را به عنوان حق کارشناسی به وی پرداخت کنید. در صورتی که درخواست شما به همراه مدارک مورد نظر، تاییدیه کارشناس یا کارشناسان اداره ثبت را جلب نمود باید دو دوره و به فاصله یک ماه نسبت به انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار اقدام کنید.

در صورتی که هیچ گونه اعتراضی به درخواست شما وارد نگردد می توانید موسسه خود را راه اندازی کرده و با توجه به محدوده فعالیت های ذکر شده در اساسنامه، فعالیت رسمی و قانونی خود را آغاز نمایید.

تفاوت موسسات لیزر و زیبایی با موسسات درمانی

در مقابل موسساتی همانند موسسات لیزر و زیبایی (اعم از لیزر پوست یا رفع موهای زائد) موسسات درمانی نیز وجود دارند که در مجموعه خود حداقل از دانش و تخصص یک پزشک زیبایی بهره مند می شوند.

موسسات لیزر و زیبایی نمی توانند داروهای خوراکی یا موضعی را عرضه کنند یا با اقدامات مختلف به دنبال جراحی پوست باشند اما کلینیک های زیبایی می توانند خدمات پزشکی را نیز ارائه کرده و انواع داروهای مورد نیاز را تجویز نمایند. این کلینیک ها قادر هستند با توجه به تخصص پزشکان زیرمجموعه، انواع فعالیت های درمانی از جمله جراحی را نیز انجام دهند.

خدمات موسسه لیزر و زیبایی

شرایط گرفتن مدرک لیزر

باتوجه به قوانین موجود در این زمینه، موسسات زیبایی و لیزر می توانند خدمات ذیل را ارائه کنند و با توجه به تعرفه های مشخص شده، حق الزحمه خود را دریافت نمایند. این خدمات عبارتند از:

 • تمامی فعالیت هایی که به صورت متداول در آرایشگاه های زنانه و مردانه در راستای زیبایی و پاکسازی پوست و مو صورت می گیرد.
 • تزریق ژل و بوتاکس در محدوده ای که قوانین بهداشتی این اجازه را به موسسات غیر پزشکی داده است.
 • خدمات مربوط به رفع موهای زائد با استفاده از انواع مواد گیاهی، دستگاه های صنعتی و از جمله دستگاه لیزر مو در صورتی که دستگاه های مربوطه دارای استاندارهای پذیرفته شده از جانب وزارت بهداشت باشند.
 • خدمات مربوط به کاشت مو در صورتی که در محدوده فعالیت های زیبایی و غیر پزشکی باشد.
 • خدمات مربوط به رفع لک ها، چین و چروک های صورت، جوش ها و دمل ها و سایر ضایعات پوستی که مرتبط با جراحی و فعالیت های پزشکی نباشد.

لازم است بدانید که برخی از فعالیت های حرفه ای همانند استفاده از دستگاه های لیزر مو یا وسایل صنعتی در راستای کاشت مو نیازمند اخذ مجوز و گواهی معتبر از نهادهای مربوطه است.

تمامی فعالیت های فوق در صورتی که در زمره فعالیت های پزشکی قرار گیرند باید توسط متخصص صورت گیرد و موسسه نیز مجوز لازم برای فعالیت پزشک مورد نظر را دریافت کرده باشد.

هزینه ثبت موسسه و کلینیک لیزر چقدر است؟

هزینه ها با توجه به نوع کلنیک شما و کاربری آن و حقوقی و حقیقی بودن متفاوت است. برای اطلاعات دقیق و استعلام به صفحه هزینه ثبت شرکت مراجعه کنید.

آیا ثبت موسسه و کلینیک لیزر به صورت آنلاین امکان پذیر است؟

بله با مراجعه به سایت موسسه حقوقی آگاه ثبت میتوانید به صورت کاملا غیر حضوری مراحل را طی کنید.

برای تاسیس موسسه لیزر و زیبایی فرم را ارسال کنید

دیدگاه های دیگران
مدیر سایت 6 ماه پیش:

سلام کاربر عزیز با موسسه در تماس باشید کاملا راهنمایی تون میکنند.

الهه 6 ماه پیش:

سلام وقتتون بخیرمن میخواستم مرکزلیزربازکنم میخوام بدونم ازچه طریقی بایداقدام کنم واینکه چه شرایطی بایدداشته باشم تابتونم مجوزاین کاروبگیرم

محمد مقدسی 2 سال پیش:

سلام روز بخیر من شرکت تولید نرم افزار در خصوص مطب کلینیک ها و داروخانه ها دارم می خواستم ببینم در این زمینه چطوری می تونیم باهم همکاری داشته باشیم ممنون

دیدگاه خود را ثبت کنید

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…