ثبت برند مبلمان و تختخواب

یکی از حوزه های اقتصادی که امروزه شرکت های مختلفی در آن فعالیت می کنند، فعالیت در حوزه مربوط به فروش مبلمان و تختخواب است. در همین راستا یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به منظور فعالیت در این فضا باید اقدام به ثبت برند کرده و سپس قادر خواهید بود تا به صورت قانونی در این حوزه فعالیت داشته باشید.

اگر بخواهیم نگاهی به فرآیند ثبت برند مبلمان و تختخواب انداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کامل را ارائه دهیم، می توان به موارد مختلفی اشاره کرد. پس با ما همراه باشید تا نگاهی به این موضوع بسیار مهم انداخته و در رابطه با آن صحبت کنیم.

مدارک لازم برای ثبت برند مبلمان و تختخواب

مدارک جهت ثبت برند مبلمان و تختخواب

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که با توجه به شخص حقیقی و یا حقوقی بودن شما این مدارک ممکن است دستخوش تغییر شود، به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم تا با دید کاملی در رابطه با این موارد اقدام به جمع آوری مدارک لازم برای ثبت برند مبلمان یا تختخواب کرده تا در نهایت بتوانید این فرآیند را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. اگر بخواهیم مدارک لازم برای ثبت برند مبلمان و تختخواب برای اشخاص حقیقی را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تصویر شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • کپی مجوزهای فعالیت که شامل جواز تاسیس، پروانه بهره ‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب و… می باشد
 • ارائه کارت بازرگانی، در صوتی که قصد دارید تا اقدام به ثبت برند به زبان لاتین کنید

همچنین اگر قصد دارید تا به عنوان یک شخص حقوقی اقدام به ثبت کنید، لازم است تا در این راستا مدارک زیر را به همراه داشت و آن ها را ارائه دهید:

 • کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی
 • کپی روزنامه رسمی با آخرین تغییرات شرکت
 • ارائه کارت بازرگانی، در صوتی که قصد دارید تا اقدام به ثبت برند به زبان لاتین کنید
 • کپی مجوزهای فعالیت که شامل جواز تاسیس، پروانه بهره ‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب و… می باشد

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که عدم ارائه هر یک از مدارک می تواند کل فرایند ثبت  شما را با مشکل مواجه کند. در همین راستا پیشنهاد ما این است تا با توجه به موارد گفته شده، در وهله اول تمامی این مدارک را جمع آوری کرده و آن ها را به صورت کامل ارائه دهید تا برای طی کردن مراحل  با مشکل خاصی مواجه نشوید.

مراحل ثبت برند مبلمان و تختخواب

 • ورود به وب‌ سایت مرکز مالکیت معنوی قوه قضائیه
 • ثبت و تکمیل مشخصات مالک برند مبلمان
 • آپلود و بارگذاری مدارک مورد نیاز
 • بارگذاری و تایید اطلاعات و مدارک
 • پرداخت هزینه ثبت برند مبلمان
 • دریافت شماره اظهار نامه ثبت برند

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر مشکل خاصی در پروسه تأیید برند شما به وجود نیاید، در نهایت، نسخه نهایی برای شما فرستاده خواهد شد و می توانید آن را امضا کنید. در بخش پایانی شما باید یک نسخه برابر با اصل از این نسخه نهایی را برای اداره ثبت مالکیت معنوی ارسال کرده تا بتوانید برند خود را به صورت رسمی به ثبت برسانید.

هزینه ثبت برند مبلمان و تختخواب

ثبت برند مبلمان و تختخواب چقدر هزینه دارد

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که هزینه ثبت برند مبلمان و تختخواب چقدر بوده و برای فعالیت در این حوزه و طی کردن مراحل ثبت برند لازم است تا چه هزینه هایی را پرداخت کنیم؟

با توجه به شرایط فعلی، هزینه های لازم برای ثبت برند شما حداقل ۲ میلیون خواهد بود و برای طی کردن این مراحل شما باید این هزینه را کنار گذاشته تا در نهایت بتوانید برند خود را به صورت رسمی و قانونی به ثبت برسانید.

موضوع لازم به ذکر این است که این مبلغ شامل هزینه های گوناگونی می شود که در راستای ثبت برند باید به صورت کامل آن ها را پرداخت کرده تا در نهایت بتوانید بدون مشکل برند خود را به ثبت برسانید.

بهترین روش ثبت برند مبلمان و تختخواب

روش ثبت برند مبلمان و تختخواب

یکی دیگر از سوالات اصلی این است که برای طی کردن مراحل ثبت برند مبلمان و تختخواب، بهترین روش چه بوده و چگونه می توان این فرآیند را با سرعت بسیار زیادی انجام داد؟

به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که امروزه روش های گوناگونی برای ثبت برند وجود دارد و به عنوان مثال شما می توانید شخصاً اقدام به طی کردن مراحل این فرآیند کرده و در نهایت بتوانید برند خود را به صورت قانونی و رسمی به ثبت برسانید.

اگر وقت کافی برای طی کردن مراحل ثبت برند را ندارید و یا به دنبال یک روش سریع هستید، پیشنهاد ما این است که به سراغ موسسات حقوقی مانند آگاه ثبت رفته و از آن ها برای طی کردن مراحل ثبت برند خود کمک بگیرید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.


جهت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…