خرید برند آماده

 

اکنون که در حال مطالعه مقاله خرید برند و فروش برند هستید، یا قصد دارید یک کسب و کار تجاری را راه اندازی کنید یا اینکه کسب و کاری را راه اندازی کرده اید و به دنبال فرایند برندسازی یا برندینگ هستید. فرایند ثبت برند یکی از مهم ترین اقداماتی است که صاحبان کسب و کارها برای معرفی تولید و خدمات خود به مشتریان انجام می دهند.

برند سازی پروسه ای زمان بر و در عین حال چالش برانگیز است که متقاضیان را با دردسرهای مختلفی مواجه می کند. از زمان بسیار زیادی که صرف ساخت و ساز برندها می شود گرفته تا هزینه ها و مشکلاتی که در این مسیر با آن مواجه می شوند. در این میان برخی از افراد که سابقا برندهایی را به ثبت رسانده اند مبادرت به فروش آن ها می کنند.

خرید و فروش برند یک مسئله رایج و کاملا عامیانه به حساب نمی آید، اما در اغلب موارد برای کسب و کارهای مختلف امکان خرید برند آماده وجود دارد. اگر تا به حال چندین بار در مراحل مختلف ثبت برند با شکست مواجه شده اید قطعا اصطلاح خرید برند آماده می تواند شما را شگفت زده کند. در ادامه به بررسی این موضوع جدید در دوره معاصر می پردازیم.

خرید برند آماده چیست؟

خرید برند آماده یعنی چه؟

معنای این اصطلاح همان چیزی است که در معنای تحت لفظی و لغوی آن نهفته است. در واقع شما مبلغی را پرداخت می کنید و در دفتر اسناد رسمی یک برند را به نام خود ثبت خواهید کرد بی آنکه مجبور باشد مراحل ثبت را در ادارت مختلف و وب سایت های مربوطه دنبال نمایید؛ به چانه زنی با آدم های مختلف بپردازید و با شکست های مختلف مواجه شوید.

تصور کنید فردی قصد داشته است تا کسب و کاری همانند آنچه که هدف شماست راه اندازی کند؛ حتی در این مسیر مبادرت به ثبت شرکت و ثبت برند نموده است اما بعد از مدتی پشیمان شده و از آن ها بهره برداری نمی کند؛ یا حتی می توانید تصور کنید فردی سالیان طولانی در یک عرصه با برند خاصی فعالیت کرده است اما قصد تمدید برند مربوطه را ندارد یا ده ها مثال دیگر که باعث می شود برندهای ثبت شده در یک حوزه خاص به بهره برداری یا ادامه فعالیت منجر نشوند.

در شرایط فوق بهترین کار ممکن این است که برند مورد نظر در پروسه ای به نام خرید و فروش برند آماده قرار گیرد. در این صورت علاوه بر فروشنده یا صاحبان برندها، حتی خریداران نیز سود می کنند.

سود فروشنده از محل پرداخت قیمت برند آماده تامین می شود و سود خریدار هم از این محل که دیگر لازم نیست پروسه طولانی و چالش برانگیز دریافت برند را طی نماید.

مزایای خرید و فروش برند چیست؟

چرا خرید برند آماده

اکنون که این مقاله را مطالعه کرده اید قطعا به مزایای خرید برند آماده پی برده اید. شما با خرید برند آماده از مزایای ذیل بهره مند خواهید شد:

 • در صورتیکه یک برند معتبر و خوش نام را خریداری کنید، اعتبار آن به شما منتقل شده و دیگر نگران تبلیغ و رشد آن از صفر نبوده و می توانید تمرکز خود را بر روی تجارت و حوزه کاری خود قرار دهید.
 • خرید برند آماده تنها با حضور در دفترخانه ثبت اسناد رسمی صورت می گیرد لازم نیست شما پروسه شش ماهه (و حتی بیشتر) برای ثبت برند را طی کنید.
 • دیگر با مسائلی همانند رد شدن درخواست یا اعتراض خود مواجه نخواهید شد.
 • خرید این برندها نیازی به پروانه بهره برداری و مجوز تاسیس ندارد و صرفا با ارائه کارت شناسایی امکان پذیر است.
 • هزینه های اولیه و اضافی از شما کسر می شود.
 • درگیر مراحل قانونی و حقوقی تایید برند انتخابی خود نخواهید شد.
 • نیاز به دریافت مجوز های شروع ثبت برند نخواهید داشت.

قیمت برند آماده

هزینه خرید برند آماده

قیمت برند آماده به موارد مختلفی بستگی دارد، به همین علت نمی توان یک قیمت مشخص را برای تمام آن ها در نظر گرفت. بهتر است پیش از خرید برند آماده با ما تماس گرفته و با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید.

قطعا خرید برند آماده با قیمت منصفانه یکی از مهم ترین مسائلی است که ذهن خریداران را به خود مشغول داشته است. در این خصوص می توانید از طریق وب سایت … اقدام نمایید تا یکی از بهترین برندهای ثبت شده در حوزه فعالیت خود را به دست آورید. هم اکنون می توانید با شماره تلفن های درج شده در این صفحه از وب سایت … تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. و یا کلیک کنید و برای اطلاع از هزینه ثبت برند اطلاعات کسب کنید.

قیمت خرید برند ثبت شده

قیمت برند ثبت شده یک نرخ خاص نداشته و بسته به نام و نوع آن می تواند متفاوت باشد، با این حال ابتدا بهتر است تا لیستی از برند های مورد نظر و موجود را آماده کرده تا بتوانید سریع تر و با قیمت مناسب و ارزان آن را تهیه نمایید.

کارشناسان آگاه ثبت با هدف کاهش هزینه و زمان شما، بهترین پیشنهاد را در اختیار شما قرار خواهند داد. در نهایت بصورت کلی هزینه و بازدهی خرید برند ثبت شده، به نسبت طی کردن مراحل آن از صفر، کمتر بوده و زمان آن نیز سریع تر خواهد بود.

نکات مهم در زمان خرید برند آماده

چگونگی خرید برند آماده

در زمان اقدام برای انتخاب و خرید برند آماده نباید به هر نوع برند و علامتی رضایت داد. کاراکترهای مختلفی وجود دارند که اگر در برند مورد نظر مشاهده شوند احتمال موفقیت شما در کسب و کارتان به شدت افزایش می یابد. بنابراین بهتر است در زمان خرید برند آماده به نکات ذیل در خصوص ویژگی های یک برند موفق دقت نمایید:

 • یک برند موفق باید خاص و منحصر به فرد باشد.
 • برندهای موفق به راحتی قابلیت تبلیغ شدن دارند.
 • نام برند و علامت مورد نظر باید ارتباط مناسبی میان نوع خدمت و کالا یا کالاهای مورد نظر ایجاد نماید.
 • بهتر است به نحوی انتخاب شود که در اذهان مشتریان باقی مانده و یک محصول را به خوبی از سایر محصولات متمایز سازد.
 • جذابیت خاصی داشته باشد و مشتری را به سمت خود سوق دهد.
 • احتمال هرگونه توهین و اهانت به هر قشر یا فرهنگی را به صفر رسانده باشد.
 • در تمام زبان های محلی و لهجه های یک کشور با شیوه مناسبی تلفظ گردد و معنای مطلوبی داشته باشد.
 • یک برند موفق مشمول تمام حمایت های قانونی است.
 • یک برند موفق لزوما برندی معروف نیست بلکه ممکن است تازه تاسیس باشد و با داشتن ویژگی های فوق، مسیر پر از افتخاری را در دنیای تجارت و اقتصاد در پیش گرفته باشد.

مدارک مورد نیاز برای خرید و فروش یک برند آماده

برای خرید برند آماده نیازی به کارت بازرگانی و یا جواز تاسیس نیست و تنها با استفاده از کارت شناسایی می توان این کار را انجام داد. مراحل خرید برند تجاری شامل انتخاب نام برند، استعلام برند از سازمان ثبت برندها و علائم تجاری، مراجعه خریدار و فروشنده به دفترخانه جهت نقل و انتقال برند و نشان مورد نظر به همراه انتشار آگهی انتقال برند در روزنامه رسمی کشور و مطبوعات رسمی است. مدارکی که جهت خرید برند آماده نیاز دارید عبارتند از:

 • مدارک شناسایی فروشنده و خریدار
 • شماره ثبت برند و شماره اظهار نامه
 • اسناد و مدارک مربوط به ثبت برند نظیر آگهی و روزنامه تقاضا
 • مدارک مرتبط با نوع کسب و کار
 • تنظیم قرارداد در دفتر خانه
 • مدارک وکیل رسمی در صورت نیاز

خرید امتیاز برند​

خرید امتیاز برند از دو جهت بسیار کاربردی می باشد:فرض کنید یک برند با نامی خاص را در ذهن خود مد نظر دارید و از قبل ثبت شده است، در این حالت اگر مالک قانونی و حقوقی آن، قصد فروش برند خود را داشته باشد، می توانید به راحتی آن را تهیه کرده و نگران ثبت شدن آن نباشید.

از طرفی دیگر اگر شما قصد داشته باشید تا مراحل ثبت یک برند را از صفر تا صد طی کنید، ممکن است با چالش های زیادی مواجه شده و سخت گیری های متعددی، پیش پای شما قرار بگیرد. از همین رو با خرید و فروش برند می توانید اعتبار و امتیاز آن را از شخصی به شخص دیگر منتقل کرده و در سریع ترین زمان به هدف خود برسید.

راهنمای خرید برند

برای خرید یا فروش یک برند تجاری ثبت شده، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید: “داشتن یک برند مناسب، گامی مهم و محکم در توسعه و رشد کسب و کار شما می باشد”. از این رو برای تهیه آن باید در نظر داشته باشید که اسم انتخابی شما متناسب با کسب و کارتان بودن و از الفاظ مناسب و ماندگاری در آن استفاده شده باشد. چرا که باعث شناخت بیشتر و ارائه فعالیت شما در یک کلمه به مشتری و جامعه کاری شما می شود. در واقع با یک تیر دو نشان خواهید زد:

 1. در قیمت و زمان خود صرفه جویی می کنید

2. اعتبار و ارزش یک برند را برای خود خریداری می کنید.

ملاک های قیمت گذاری برند

مواردی مانند: طبقه برند، کوتاهی اسم، زیبایی آن، مرتبط با حوزه فعالیت، شناخته شدن، فارسی یا لاتین بودن آن، لوگو و .. در قیمت آن بسیار تاثیر گذار می باشد و. برند های ثبت شده بدلیل گذشت زمان و شناخته شدن آن ها می توانید قیمت بالاتری داشته باشد.

از طرفی دیگر اگر برندی که انتخاب می کنید، حقوقی باشد، شرایط خاص خود را نسبت به نوع حقیقی آن دارد که می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان ما بصورت کامل و تخصصی از روند آن آگاه شوید.

انواع روش های انتقال برند

خرید و فروش یک برند ثبت شده به دو صورت قراردادی و غیر ارادی امکان پذیر است و روش های دیگری مانند: خرید و فروش اختیاری، اجباری نیز میسر می باشد.در حالتی نیز می توان جزئی از یک برند آماده را تهیه کرد که تعدادی از طبقه های برند را به فرد خریدار منتقل می شود.

جمع بندی

خرید و فروش برند آماده یا ثبت شده، علاوه بر اهمیتی که از نظر زمان و هزینه دارد، برای کسب وکار ها بسیار ضروری می باشد، چرا که هرچند شما در حوزه کاری خود بسیار فعال باشید، در صورت نداشتن یک برند مناسب، نمی توانید با سایر افراد به رقابت پرداخته و خود را در بین افراد جامعه معرفی کنید.

با داشتن یک تصویر و اسم مناسب، علاوه بر کسب سود از حوزه کاری خود، ارزش برند خریداری شده را نیز می توانید افزایش داده تا اگر زمانی قصد فروش آن را داشتید، با قیمتی بسیار مناسب و اقتصادی، اقدام به آن نمایید.

آگاه ثبت قابلیت خرید و فروش را در سریع ترین زمان با راهنمایی های لازم برای شما کاربران فراهم کرده است و می توانید با ما در ارتباط باشید.

تفاوت این دو مورد در مدت زمان، هزینه و اعتباریست که از خرید یک برند ثبت شده دریافت می کنید.

تمامی برند های موجودی که مشتری و خریدار قصد تبادل ان را داشته باشند، این قابلیت را برای شما فراهم می کند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.


جهت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…