ثبت شرکت خدمات بیمه ای

نحوه ثبت شرکت خدمات بیمهاگر قصد تاسیس و ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای را داشته باشید، به طور قطع سوالات زیادی در این زمینه در ذهن شما وجود دارد، مانند اینکه ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای چه شرایطی دارد؟ هزینه آن چقدر است؟ منظور از موسسه بیمه چیست؟ و سوالات دیگر. برای پاسخ به این سوالات همراه این مقاله باشید. در واقع جهت ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای، پیش از هر موردی بیمه مرکزی ایران باید پروانه تاسیس را برای شما صادر کند. ضمن اینکه موافقت بیمه ایران یک امر الزامی در این زمینه است که البته این مورد در مراحل بعدی محقق می‌شود. در واقع بیمه ایران باید برای مواردی مانند تغییر اساسنامه، تغییر در میزان سرمایه و و موارد مربوط به سهام، با این مسائل و تغییرات موافقت کند.

مزایای ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای

ثبت شرکت خدمات بیمه چه ویژگی هایی دارد

ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای سود مالی بسیاری به همراه دارد. چرا که افراد بسیاری برای استفاده از انواع خدمات بیمه در مورد مسائل مختلف مانند خودرو، لوازم باارزش، بیمه مربوط به خدمات سلامت و مسائل پزشکی و بسیاری موارد دیگر به شما مراجعه می‌کنند و با هزینه‌های مختلف نسبت به بیمه خود یا وسایل خود اقدام می‌کنند. ضمن اینکه شما می‌توانید با تاسیس یک شرکت بیمه به صورت خصوصی، این سود را برای خود بیشتر کنید. از سوی دیگر شما به طور مستقیم با مردم ارتباط خواهید داشت که این مسئله به شما کمک بیشتری برای انجام فعالیت‌های مربوط به بیمه و ارائه خدمات به مردم خواهد کرد.

شرایط ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای

برای اینکه اجازه فعالیت به عنوان یک شرکت خدمات بیمه‌ای را داشته باشید، باید ابتدا برای ثبت شرکت اقدام و مجوزهای ضروری را برای این منظور اخذ کنید. مهم‌ترین شرایط برای ثبت یک شرکت خدمات بیمه‌ای در ادامه به طور دقیق ارائه شده است.

مهم‌ترین شرایط برای ثبت شرکت

 • دارا بودن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی دیگر از ادیان رسمی
 • عدم داشتن هر نوع سوء پیشینه کیفری
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • داشتن گواهی پایان خدمت یا معافیت از خدمت برای آقایان
 • عدم فعالیت شخص متقاضی به عنوان کارمند موسسات و شرکت‌های دولتی و غیر دولتی، وزارتخانه‌های دولتی و غیر دولتی، نهادهای عمومی که در بخش غیر عمومی فعال هستند، نیروهای نظامی و انتظامی
 • داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کار بیمه‌ای. در صورت داشتن مدرک کارشناسی در رشته‌های مرتبط با بیمه، نیازی به سابقه کار مفید نیست. اما در صورت داشتن مدرک تحصیلی در رشته‌هایی مانند حسابداری، امور مالی، حقوق و اقتصاد نیاز به داشتن یک سال سابقه کار در زمینه‌های فنی بیمه دارید. اما اگر در رشته‌های غیر مرتبط تحصیل کرده‌اید، باید حداقل دو سال سابقه کار در زمینه بیمه به صورت تخصصی و فنی داشته باشید. اگر دارای مدرک تحصیلی دیپلم یا فوق دیپلم هستید، باید دارای 3 سال سابقه کار در زمینه بیمه به صورت تخصصی و حرفه‌ای باشید.

مراحل ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای

ثبت شرکت خدمات بیمه چه مراحلی دارد

افرادی که متقاضی ثبت شرکت‌های بیمه‌ای هستند، باید بر اساس نظام‌نامه وزارت دادگستری در این مورد عمل کنند. تنها در صورتی با ثبت شرکت شما موافقت می‌شود که بر اساس این نظام‌نامه‌ها عمل کنید. برای اطلاع کامل از مراحل ثبت شرکت به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

نظام‌نامه مربوطه بر اساس موارد زیر تعیین شده است و این مراحل باید انجام شود:

 • پاسخ به تمامی سوالات مورد نظر برای جهت شفاف سازی درباره نحوه فعالیت شرکت
 • تعیین شرایط و فعالیت شرکت‌های خدماتی بیمه‌ای و درمانی
 • تعیین دقیق نکات لازم در اظهارنامه
 • آن چه پس از ثبت شرکت بیمه باید توسط اداره ثبت اسناد انجام شود. هزینه‌های مربوطه بر عهده شرکت خواهد بود.
 • ارائه توضیحات درباره چگونگی اعطای نمایندگی و تاسیس شعبه‌های جدید
 • ارائه تمامی مدارک و موارد مورد نیاز همراه با اظهارنامه

در عین حال موارد زیر نیز جزء مراحل ثبت شرکت محسوب می‌شود:

 • در ابتدا باید یک لیست کامل و مشخص از اسامی تمامی سهامداران و مدیران شرکت همراه با میزان دقیق سهم هر کدام از این افراد ارائه شود. این لیست باید همه موارد مطرح شده را در بر بگیرد.
 • پس از آن لازم است که شرکت بیمه اساسنامه نمایندگی را به طور کامل تایید کند.
 • سپس باید برای تمامی مدیران یک گواهی عدم سوء پیشینه صادر شود.
 • پس از آن ضروری است که صورت‌جلسه‌های شرکت به طور دقیق ارائه شود. صورت‌جلسه‌هایی که باید ارائه شود به این شرح است: صورت جلسات مجمع عمومی، هیات مدیره و موسسان شرکت.
 • برای ثبت شرکت بیمه نیاز است که حداقل 3 عضو هیات مدیره حضور داشته باشند.
 • فعالیت شرکت باید فقط منحصر به نمایندگی بیمه باشد.
 • حداقل 50 میلیون سرمایه اولیه مورد نیاز است.
 • حداقل 50 درصد از سرمایه کل باید در حساب بانکی واریز شود و تاییدیه آن ارائه گردد.

مدارک ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای

مدارک ثبت شرکت خدمات بیمه

 • ارائه کلیه مدارک شناسایی و تحصیلی برای تمامی اعضا
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای تمامی افراد
 • تکمیل فرم تایید صلاحیت
 • ارائه مدارک مربوط به سوابق کاری کلیه اعضا
 • تقاضانامه، بیانیه و اساسنامه شرکت
 • تعهد نامه کلیه اعضا هیئت مدیره

خواندن مقاله : مدارک ثبت شرکت در ایران پیشنهاد می شود.

هزینه ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای

هزینه ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای به طور کلی سه میلیون تومان خواهد بود. البته بر اساس شرایط و مواردی که شما قصد دارید انجام دهید، هزینه ثبت شرکت متغیر خواهد بود. البته باید هزینه‌های جانبی مانند هزینه وکیل، هزینه تبلیغات در رسانه‌های رسمی و برخی هزینه‌های جزئی دیگر را نیز به این مبلغ اضافه کنید و برای پرداخت آن آمادگی ذهنی و مالی کافی داشته باشید. البته به طور کلی هزینه تاسیس شرکت بیمه بستگی به نوع شرکتی است که تصمیم دارید ثبت کنید.

مدت زمان ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای

به طور معمول مدت زمان ثبت شرکت بیمه‌ای 20 روز به طول خواهد انجامید. در واقع پس از آن که شما نسبت به ارائه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت به نهادهای مسئول در این زمینه اقدام کردید، نهادهای مربوطه باید این مدارک را به صورت کامل تایید کنند که برای طی کردن این روند به طور معمول 20 روز زمان مورد نیاز است. در صورت عدم تایید مدارک شما باید مراحل مربوط به تهیه و ارائه مدارک مورد نیاز را از اول طی کنید تا درخواست شما مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

انواع شرکت‌های بیمه‌ای قابل ثبت

به طور کلی دو نوع شرکت خدمات بیمه‌ای وجود دارد، یکی شرکت خدمات بیمه‌ای به صورت ثبت شرکت مسئولیت محدود و دیگری شرکت خدمات بیمه‌ای به صورت ثبت شرکت سهامی خاص. هر یک از این شرکت‌ها شکل‌های مختلفی از خدمات بیمه‌ای شامل خدمات بیمه، خدمات مربوط به تعرفه فعالیت‌های پزشکی، خدمات بیمه‌ای مربوط به درمان بیماری‌های خاص و دیگر انواع خدمات را ارائه می‌دهند.

مشاوره رایگان ثبت شرکت خدمات بیمه‌ای در سامانه آگاه ثبت

استفاده از مشاوره افراد مجرب و کارکشته در زمینه تاسیس و راه‌اندازی یک شرکت، ‌اقدامی عاقلانه و منطقی محسوب می‌شود. زیرا شما ممکن است درباره مراحل کار و موارد مربوط به آن آگاهی کاملی نداشته باشید. بنابراین می توانید از طریق ارتباط با مشاورین ما در سامانه آگاه ثبت، اطلاعات و راهنمایی های مورد نیاز را بصورت رایگان دریافت نمایید. کلیه موارد مربوط به دریافت مدارک مورد نیاز، شرایط، قوانین و هزینه ها را می توانید از طریق تماس با ما بصورت رایگان و آنلاین دریافت نمایید.

چطور می توان یک شرکت خدمات بیمه در ایران ثبت کرد؟

برای ثبت شرکت خدمات بیمه در ایران باید ابتدا به بررسی قوانین و شرایط، سپس تهیه مدارک و پرداخت هزینه ها بپردازید.

آیا ثبت شرکت خدمات بیمه ای بصورت آنلاین امکان پذیر است؟

با مراجعه به صفحه ثبت شرکت آنلاین آگاه ثبت می توانید درخواست تاسیس شرکت خدمات بیمه را بصورت اینترنتی و آنلاین ثبت نمایید.

کافیست فرم را ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم!

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…