ثبت برند محصولات بهداشتی

نحوه ثبت برند محصولات بهداشتی

لوازم بهداشتی برای آقایان و بیشتر بانوان، همیشه طرفدار های پرو پاقرص خود را داشته است و یکی از روش های مهم برای تثبیت در این کسب وکار، ثبت برند لوازم آرایشی بهداشتی می باشد. یکی از اقداماتی که باعث حفظ حق و حقوق محصولات شما در این زمینه می شود، ثبت قانونی یک نشان تجاری در یک موسسه حقوقی معتبر یا در سامانه مالکیت معنوی می باشد. برای این هدف شما نیاز به تهیه مدارک مورد نیاز برای آن، اطلاع از قوانین و مقررات ثبت برند، پرداخت هزینه های مورد نیاز و اطلاع از مدت زمان انجام آن خواهید داشت. همچنین روش های مختلفی برای ثبت برند تجاری در زمینه لوازم آرایشی بهداشتی وجود دارد که در این مقاله سعی می کنیم به معرفی ساده ترین آنها بپردازیم. آگاه ثبت با سابقه ثبت هزاران برند تجاری در زمینه های مختلف، می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

ثبت برند لوازم آرایشی چیست ؟

یکی از پر استفاده ترین لوازمی که همه روزه در بازار خرید و فروش می شود، لوازم آرایشی بهداشتی می باشد و در کشور ایران نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. ثبت برند لوازم آرایشی بهداشتی به معنی انجام فرآیند های لازم برای داشتن یک نشان تجاری در سامانه مالکیت معنوی ، به منظور دفاع و حفظ حق و حقوق محصولات شما می باشد. این امر را می توان با انتخاب یک اسم، لوگو، علامت به ثبت رساند و از مزایای آن استفاده کرد. قوانین و مقرراتی خاصی برای انتخاب لوگو یا اسم برند وجود دارد که به عنوان مهم ترین آنها، عدم تکراری بودن یک ویژگی بسیار مهم شناخته می شود. برای همین کار شما می توانید از استعلام برند برای چک کردن وضعیت علامت تجاری مورد انتخاب خود، آگاه شوید.

آموزش ثبت برند لوازم آرایشی بهداشتی

روش ثبت برند محصولات بهداشتی

در گام اول و پس از مطالعه قوانین ثبت برند، شما نیاز به انتخاب یک اسم یا طرح مناسب کسب و کار خود خواهید داشت. برای این هدف می توانید از مشاوره رایگان با آگاه ثبت بهره مند شوید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. پس از انتخاب اسم و استعلام برند آن، در صورت ثبت نشدن و مخالف نبودن با قوانین به روز ثبت برند، می توانید مدارک مورد نیاز آن را بسته به حقیقی یا حقوقی بودن، تهیه و تکمیل نمایید.

مدارک لازم برای ثبت برند لوازم آرایشی

ثبت برند محصولات بهداشتی چه مدارکی لازم دارد

لازم به ذکر است مدارک ثبت برند برای افراد حقیقی و حقوقی دارای تفاوت های اندکی می باشد. به این صورت که اگر شما برای یک شرکت و بصورت حقوقی قصد ثبت نشان تجاری را دارید، نیاز به ارائه مدارک زیر می باشد:

  • تهیه روزنامه ثبت شرکت به همراه آخرین تغییرات با تاریخ جدید
  • تهیه کارت ملی وشناسنامه افرادی که دارای حق امضا هستند
  • تهیه کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند
  • تهیه تصاویر واضح در ابعاد 6 سانتی متر در 6 سانتی متر از برند و علامت تجاری خود
  • تهیه و تحویل مجوز های لازم متناسب با نوع فعالیت شما مثل: جواز تاسیس، کسب، بهره برداری و ..

برای افراد حقیقی

  • مدارک شناسایی شامل : کارت ملی و شناسنامه
  • تهیه کارت بازرگانی در صورت خارجی بودن برند
  • دریافت و ارائه مجوز های لازم
  • تهیه تصویر در ابعاد مختلف از برند

هزینه ثبت برند محصولات بهداشتی

در حوزه لوازم آرایشی بهداشتی، بایستی هزینه های لازم آن را پرداخت نمایید. این هزینه ها بصورت کلی بستگی به نوع و روش انجام شما برای ثبت برند دارد. به عنوان مثال اگر از طریق موسسه حقوقی آگاه ثبت اقدامات مربوطه را دنبال کنید، با در نظر گرفتن اقتصادی ترین تعرفه ها، کلیه امور ثبتی را کارشناسان و وکلای ما در سریع ترین زمان با دریافت هزینه انجام می دهند.

اما در صورتی که خودتان قصد پیگیری امور را داشته باشید، هزینه های لازم اندکی کمتر می شود. در ازای پرداخت هزینه حق الثبت، تهیه مدارک مورد نیاز، دریافت کارت بازرگانی، چاپ آگهی، مبلغ های مشخصی دریافت می شود. برای مشاهده لیست هزینه ثبت برند در شهرها و کشورهای مختلف کلیک کنید.

مزایای ثبت برند

شاید فکر کنید که من با ثبت برند لوازم آرایشی از چه مزیت هایی می توانم بهره مند شوم؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت: شما در مرحله اول می توانید از مالکیت محصولات خود دفاع کرد و با فعالیت جدی بر روی برند، آن را مطرح و معروف کنید. ارتقای یک برند و کسب و کار باعث افزایش اعتماد مشتریان به شما شده و در نهایت منجر به افزایش فروش لوازم بهداشتی شما می شود. همچنین هر زمان که قصد داشته باشید، می توانید برند خود را با قیمت روز به فروش برسانید و پول نقد دریافت کنید.

جمع بندی

لوازم آرایشی بهداشتی در ایران و کشور های خارجی بسیار موضوع پر طرفداری می باشد و می توان با ثبت برند در این زمینه، درآمد های مناسبی را کسب کرد. اگر بصورت اصولی در زمینه بازاریابی برند خود فعالیت کنید، رفته رفته امکان صادرات و واردات را با نشان تجاری خود فراهم کرده و با افزایش شناخت خود بین مردم و تاجرین، از مزیت های بسیاری می توان بهره مند شد. شما همچنین قادر خواهید بود ثبت برند بین المللی انجام داده و از روش های ثبت شرکت، قادر به دریافت اقامت نیز می شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید بصورت 24 ساعته با آگاه ثبت در تماس باشید.

هزینه های لازم برای ثبت برند لوازم آرایشی چقدر است؟

برای اطلاع از هزینه های دقیق ثبت علامت تجاری در حوزه لوازم آرایشی بهداشتی، با مشاوران ما در آگاه ثبت در تماس باشید.

آیا ثبت برند نیاز به کارت بازرگانی دارد؟

اگر برند شما لاتین باشد، دریافت کارت بازرگانی که یکی از مهم ترین خدمات ما می باشد، لازمه کار خواهد بود.

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…