جدیدترین مراحل و شرایط دریافت کارت بازرگانی حقوقی

 

چند روز پیش مقاله ای تحت عنوان کارت بازرگانی حقوقی توسط متخصصین آگاه ثبت برای شما تهیه شد که با استقبال زیادی از طرف شما مواجه شد. دریافت کارت بازرگانی حقوقی یکی از مسائل حقوقی است که متقاضیان زیادی را به خود جلب نموده است؛ در حقیقت کارت بازرگانی حقوقی، مجوزی است که به بازرگانان کشور اجازه پرداختن به امور بازرگانی را میدهد.

شما برای انجام امور بازرگانی، نیاز قطعی به این کارت خواهید داشت؛ اگر کارت بازرگانی حقوقی دریافت کنید، میتوان بیان کرد که تفاوتی با نوع حقیقی آن ندارد و تنها در دریافت مالیات و اعتبار در بین مشتریان تفاوتی را خواهد داشت که در ادامه برای شما بیان خواهیم نمود.

 

کارت بازرگانی حقوقی

دریافت کارت بازرگانی حقوقی از مدارک مهمی است که مورد نیاز تاجران فعال حوزه در واردات و صادرات می باشد و دریافت آن شرایط خاصی دارد. دریافت کارتهای بازرگانی حقوقی برای آن دسته از افراد حقوقی که می‌خواهند به کار تجارت در سطح جهان یعنی صادرات یا واردات کالا و خدمات به کشور انجام دهند، الزامی است.

 

کارتهای بازرگانی حقوقی در هنگام دریافت به انواع مختلفی تقسیم بندی میشوند که در ادامه این بحث، باهم به بررسی انواع دریافت کارت های بازرگانی حقوقی می‌پردازیم؛ پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا این موارد را باهم بررسی کنیم.

 

در این قسمت مادر مورد انواع کارتهای بازرگانی به شما توضیحاتی را ارائه می کنیم؛ تا شما در مورد نوع کارت بازرگانی حقوقی مورد نظر خود، و اخذ آن به نتیجه ی درست و مورد نظر خود برسید؛ تا هنگام دریافت کارت بازرگانی یادتان نیوفتد که هنوز نمیدانید چه نوع کارت بازرگانی باید اخذ نمایید؛ و زمان زیادی را از دست می دهید تا در مقالات دیگر، به دنبال انواع کارت بازرگانی و تعاریف آنان بگردید ولی اگر این تعاریف را می دانید، به شما پیشنهاد می کنیم جهت سریعتر شدن زمان و مراحل تعریف کارتهای بازرگانی خود، این بخش را رد (Skip) کنید.

 • کارت بازرگانی تجاری
 • کارت بازرگانی خدماتی
 • کارت بازرگانی موردی
 • کارت بازرگانی تولیدی/صنعتی

 

 

تفاوت کارت بازرگانی حقوقی

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان تفاوت کارت بازرگانی حقوقی را در مجوز واردات و صادرات نوع کالا، مدارک مورد نیاز جهت دریافت و نرخ مالیات دانست.

 

نرخ مالیات دارندگان کارت بازرگانی حقوقی

مطابق قانون، نرخ مالیات برای دارندگان کارت بازرگانی حقیقی به صورت تصاعدی محاسبه شده و بین ۱۵ تا ۳۵ درصد درآمد آن ‌ها متغیر است.

اما برای شرکت‌ ها و مؤسساتی که دارای کارت بازرگانی حقوقی هستند نرخ مالیات ثابت و ۲۵ درصد خواهد بود.

 

نحوه سوء استفاده از کارت های بازرگانی

اما نحوه سوء استفاده از کارت های بازرگانی به این صورت است که عده ای در ابتدا با طی نمودن مراحل اجاره کردن یک دفتر صوری و ظاهری و سپس درخواست کارت بازرگانی به نام اقشار کم‌درآمد و ساکنان مناطق محروم که اطلاعی از فرآیند تجارت خارجی ندارند، اقدام به دریافت کارت بازرگانی می کنند و بعد از صدور کارت، دفتر کار صوری جمع شده و با دادن مبلغی اندک به آن شخص ناآشنا با مبحث تجارت، کارت بازرگانی وی را صاحب می شوند.

 

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت نمودن کارت بازرگانی حقوقی چیست؟

 

دریافت کارت بازرگانی حقوقی چه مراحل و شرایطی دارد

 

برای اقدام به اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی، باید این مدارک به طور کامل، آماده باشند تا در کمترین زمان بتوانید جهت دریافت کارت بازرگانی، اقدام کنید. مدارک دریافت کارت بازرگانی را به طور کامل در مقاله‌ای مجزا برای شما متقاضیان عزیز بیان نموده ایم. در صورت علاقه میتوانید به مطالعه آن مقاله بپردازید.

 1. کامل نمودن دو برگ فرم عضویت اتاق بازرگانی
 2. ارائه کردن دو برگ اصل اظهارنامه ثبت در دفتر تجارتی که به گواهی اداره ی ثبت شرکت ها رسیده باشد.
 3. داشتن و ارائه دادن دفاتر پلمپ شده و ارائه گواهی پلمپ دفاتر از اداره ثبت شرکتها
 4. آماده کرن دو برگ فتوکپی اظهارنامه ثبت شرکت
 5. فتوکپی شرکت نامه (در مورد شرکت های بامسئولیت محدود)
 6. دو برگ فتوکپی روزنامه رسمی در مورد آگهی روزنامه تاسیس شرکت و آگهی هر نوع تغییرات و دو برگ
 7. ارائه نمودن فتوکپی اساسنامه شرکت و شخصیت حقوقی
 8. اصل و فتوکپی گواهی عدم سوءپیشینه مدیر عامل
 9. دو سری فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه مدیر عامل (حداقل سن 18 سال تمام) و  بررسی اصل آن.
 10. ارائه کردن اصل گواهینامه بانک مبنی بر حسن اعتبار بانکی شرکت
 11. عکس شش در چهار مدیر عامل چهار قطعه(جدید، تمام رخ، ساده)
 12. دو برگ فتوکپی کارت پایان خدمت و یا معافیت از سربازی برای آقایان و روئت اصل آن
 13. فتوکپی سند مالکیت و یا اجاره نامه محل کار(رسمی یا عادی که در صورت عادی بودن اجاره نامه، روئت اصل سند مادر الزامی است) و چنانچه سند به صورت مشاع تنظیم شده باشد ارائه اظهارنامه ی کتبی سایر مالکین نیز الزامی است.
 14. فرم تکمیل شده مشخصات بازرگانی
 15. تکمیل کردن فرم تعهد نامه دریافت کارت بازرگانی حقوقی و تصدیق امضای مدیر عامل توسط دفاتر رسمی یا تصدیق آن
 16. توسط کارگاه(برای واحدهای تولیدی)
 17. دو برگ از اصل و فتوکپی فیش بانکی به مبلغ 400.000 ریال

 

ما با بیان تمام مدارک دریافت کارت بازرگانی حقوقی، بر این باوریم که شما قبل از اقدام به اخذ کارت بازرگانی، تمام این مدارک را به صورت دقیق آماده کرده اید تا مراحل اخذ کارت بازرگانی شما، در زمانی کوتاه صورت گیرد، تا به شروع تجارت خود بپردازید.

 

بهترین فواید دریافت کارت بازرگانی

کارتهای بازرگانی‌ موارد استفاده فراوانی دارند که در این بخش تعدادی از مهمترین آنها را برای شما بیان می‌کنیم. قبل از مطالعه کاربدهای کارت‌بازرگانی حقوقی، بهتر است از سود بازرگانی کمی بیشتر بدانید تا مسائلی مانند حق گمرک برای شما روشن شود. موارد استفاده کارت عبارتند از:

 1. صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی
 2. صدور ویزای تجاری
 3. ثبت نام تجاری در خدمات صادرات
 4. عضویت در اتاق بازرگانی
 5. ارتباط با تجار خارجی
 6. مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 7. واردات از مناطق آزاد
 8. شرکت در نمایشگاه های  ملی و بین المللی داخلی و خارجی
 9. مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 10. شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی
 11. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا بصورت تجاری
 12. مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 13. ثبت سفارش و ترخیص کالا
 14. ارتباط با تجار خارجی
 15. عضویت در اتاق بازرگانی
 16. صدور گواهی مبدا
 17. واردات و صادرات از منطقه آزاد تجاری
 18. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری
 19. ثبت سفارشات و ترخیص کالا
 20. مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 21. ثبت نام تجاری لاتین
 22. صدور ویزای تجاری
 23. صدور گواهی مبدا

 

 

دریافت کارت بازرگانی حقوقی را دربالا به طور کامل برای شما شرح دادیم و از سیر تا پیاز آنرا برای شما بیان کردیم. حال تصمیم با شماست که کارتهای بازرگانی را چه زمانی دریافت کنید ولی پیشنهاد ما دریافت آنلاین کارت میباشد؛ شما عزیزان برای دریافت کارت بازرگانی آنلاین می‌توانید از خدمات آگاه ثبت بهره مند شوید. آگاه ثبت با کادری مجرب همواره آماده خدمت رسانی و مشاوره رایگان تلفنی به شما متقاضیان گرامی می‌باشد.

یکی از بزرگان امور حقوقی دنیا چنین بیان می کرد که: امور اداری، طوری تنظیم شده، تا شهروندان عادی هیچموقه از آن سر در نیاورند و همیشه در آن به بن بست بخورند. پس استفاده از خدمات اخذ کارت بازرگانی آنلاین و یا مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی آگاه ثبت، مانند چراغ قوه ای است، که این مسیر تاریک دریافت کارت بازرگانی حقوقی را قطعا برای شما روشن خواهد کرد.

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…