ثبت تغییرات شرکت

نحوه ثبت تغییرات شرکت

از مهم ترین موارد و چالش هایی که پس از ثبت شرکت ، افراد با آن مواجه می شوند نحوه ثبت تغییرات شرکت در ایران یا خارج از کشور می باشد که نیاز به اطلاع دز شرایط آن، هزینه و مدارک مورد نیاز امری ضروری می باشد. به منظور اعمال تغییرات در صورت جلسه، حوزه کاری، نام، اعضاء و … شرکت های تجاری در انواع : سهامی خاص یا عام، شرکت با مسئولیت محدود، تعاونی و تضامنی، تغییر نام شرکت باید اطلاعات دقیقی از شرایط آن داشته باشید تا بتوانید با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان، پیگیری های لازم را انجام دهید.  این کار معمولا با نظر هیئت مدیره و سهامداران شرکت صورت می گیرد و باید پس از اعمال و ثبت تغییرات شرکت ، حتما اطلاعات لازم در سایت رسمی وارد شده باشد و آگهی تغییرات نیز منتشر شده باشد.

ثبت تغییرات شرکت چیست؟

کلیه اقداماتی که می تواند بصورت شخصی یا با کمک موسسه حقوقی آگاه ثبت به منظور ایجاد هر گونه تغییر در امور شرکت، صورت بگیرد را ثبت تغییرات شرکت می نامند. در این مسیر سازمان و اداره ثبت شرکت ها نقش مهمی داشته و در صورت عدم آگاهی با شرایط و مراحل آن، ممکن است کار شما با موانع جدی رو به رو شود. از این رو می توانید بصورت رایگان با آگاه ثبت در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

آموزش اعمال ثبت تغییرات شرکتها

چگونگی ثبت تغییرات شرکت

زمانی که صورت جلسه و تغییرات لازم را اعمال کردید، به منظور ثبت آن می بایست به سازمان ثبت شرکتها به آدرس اینترنتی  مراجعه کنید. همانطور که مشاهده می کنید در قسمت صورتجلسه تغییرات باید مواردی مثل اداره کل استان، واحد ثبتی، شناسه ملی، شماره ثبت و نوع شخصیت حقوقی را مشخص کنید تا بتوانید وارد گام بعدی شوید. نکته ای که باید به آن توجه کنید ارسال صورت جلسه و رسید توسط پست به اداره ثبت شرکت ها می باشد. در مراحل بعدی با تعیین صورت جلسه و تائید آن یک کد پیگیری به شما داده می شود که به همراه مدارک مورد نیاز ، به آدرس اعلام شده برای ثبت تغییرات شرکت ارسال کنید.

مدارک لازم برای ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت چه مدارکی میخواهد

مدارک قابل ارائه برای اعمال تغییرات در شرکتها در شرایط خاص ممکن است متفاوت باشد، اما بصورت کلی مدارک زیر را باید تهیه کنید.

  • ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه کلیه شرکای شرکت
  • ارائه اصل مدارک افرادی که قصد خروج از شرکت را دارند
  • تهیه یک نسخه کپی از اساس نامه شرکت
  • آخرین روزنامه رسمی با ذکر تغییرات در آن

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با مشاوران آگاه ثبت بصورت 24 ساعته در تماس باشید.

نکاتی که در هنگام اعمال تغییرات در شرکت باید در نظر داشته باشید

کلیه شرکت هایی که در زمینه مالی و اعتباری فعالیت می کنند و قصد ایجاد تغییرات را دارند، برای پیگیری و انجام امور نیاز به تهیه مجوز های لازم از بانک مرکزی را دارند.

شرکتهایی که از پیش بدون مجوز از بانک مرکزی فعالیت کرده اند، برای ثبت تغییرات نیازی به دریافت مجوز قانونی از این بانک ندارند.

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه در زمان اعمال تغییرات ضروری نمی باشد، فقط نیاز به تائید در صورت جلسه داشته که هیچ یک از بازرسان یا اعضای هیئت مدیره دارای سابقه کیفری و پیشینه نمی باشند.

مواردی که شامل ثبت تغییرات شرکت می شوند

  • اعمال تغییرات در اساس نامه شرکت
  • تغییر اعضای شرکت مثل مدیر یا ورود شرکای جدید
  • تغییر و تحول در نام شرکت
  • تمدید مدت زمان فعالیت شرکت
  • ورشکستگی

اقدامات لازم برای تغییر موضوع یک شرکت مسئولیت محدود در ایران

در گام اول تشکیل مجمع عمومی به صورت فوق العاده می باشد که در آن صورت جلسه و تغییرات لازم اعمال شده و توسط کلیه شرکا با تعیین تعداد سهام امضا می شود. در گام بعدی نیاز به استعلام گیری و دریافت پاسخ آن است که پس از دریافت مدارک لازم توسط دفاتر ثبت تائید می شود. اگر شرکت شما در حوزه ای فعالیت می کند که نیاز به ارائه مدارک و جواز های خاصی دارد نیز می توانید از سازمان ثبت شرکت ها اطلاعات لازم را دریافت نمایید یا با مشاوران ما در آگاه ثبت تماس بگیرید.

هزینه ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت چقدر هزینه دارد

کلیه امور مربوط به ثبت شرکت، برند، تغییرات و مسائل حقوقی شامل هزینه هایی می باشند که بسته به نحوه انجام آن متفاوت می باشد. برای بررسی نرخ دقیق قیمت و هزینه ثبت تغییرات شرکت می توانید همه روزه بصورت 24 ساعته با کارشناسان و مشاوران حقوقی ما در آگاه ثبت تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

جمع بندی

بسیاری از شرکت ها در زمینه ثبت تغییرات شرکت با مشکلات و چالش هایی مواجه می شوند که ممکن است حتی باعث بر هم خوردن نظم و ثبات در فعالیت آن شرکت شود. از همین رو می توانید کلیه امور و مسائل مربوط به شرکت خود از جمله ثبت تغییرات را به موسسه حقوقی آگاه ثبت بسپارید چرا که با استفاده از وکلای با تجربه، پیگیری های لازم برای شما با ارزان ترین قیمت و سریع ترین زمان صورت می گیرد.

معنی ثبت تغییرات شرکت چیست؟

کلیه اموری که منجر به تغییر در اسم، حوزه کاری، اعضا و شرکای یک شرکت تجاری می شود را اعمال تغییرات می نامند.

هزینه ثبت تغییرات در شرکت؟

برای محاسبه هزینه و نرخ دقیق در حوزه کاری شرکت شما می توانید با کارشناسان ما در آگاه ثبت در تماس باشید.


جهت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…