استعلام شرکت با کد اقتصادی

 

استعلام آنلاین شرکت با کد اقتصادی

استعلام شرکت با کد اقتصادی یکی از موارد بسیار کلیدی و البته مهمی است که در زمان انعقاد قرارداد و همکاری با اشخاص حقوقی و حقیقی مورد کاربرد قرار می‌گیرد. کد اقتصادی را همانند کد ملی باید معرف اصلی فعالیت اقتصادی و تجاری شرکت در نظر گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین سامانه ثبت شرکت آگاه ثبت در ارتباط باشید.

نحوه استعلام شرکت از طریق کداقتصادی

معمولاً قبل از عقد قرارداد با کلیه اشخاص حقوقی، باید به استعلام شرکت با کد اقتصادی توجه بیشتری نشان دهید. برای استعلام شرکت به وسیله کد اقتصادی می توانید از صفحه استعلام شرکت سامانه آگاه، درخواست خود را ثبت نمایید تا پیگیری های لازم توسط کارشناسان ما انجام شود.

برای ثبت درخواست استعلام کد اقتصادی فرم زیر را ارسال کنید:

کد اقتصادی چیست؟

نحوه استعلام شرکت ثبت شده با کد اقتصادی

کد اقتصادی به اشخاص حقیقی و حقوقی تعلق می‌گیرد و فعالیت این افراد مشمول مالیات قرار می‌گیرد. شما این کد را یک شناسه 12 رقمی می‌توانید در نظر بگیرید. سازمان امور مالیاتی مرجعی است که کد اقتصادی را صادر می‌کند. قوه مجریه اختیار صدور کد اقتصادی را برعهده گرفته است.

بدون اغراق شما برای این‌که بتوانید کارت بازرگانی را دریافت کنید و اظهارنامه را ارائه دهید، باید کد اقتصادی را دریافت کنید. شما باید به سایت evat مراجعه کنید تا بتوانید به استعلام کد اقتصادی بپردازید. کد اقتصادی به‌هیچ ‌عنوا نقابل‌خرید و فروش نیست و حتی این کار جرم تلقی خواهد شد.

روش دوم نیز مراجعه به سایت www. tax.gov.ir می باشد. قانون اداره دارایی، در مرکز شهرها و شهرستان‌ها کد اقتصادی را برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می‌کند. هر شرکتی که تأسیس می‌گردد، باید کد اقتصادی را هرچه سریع‌تر دریافت کنید. عملکرد یک شرکت توسط کد اقتصادی مشخص می‌شود و به همین دلیل باید کلیه شرکت‌ها کد اقتصادی را دریافت کنند. برای اطمینان بابت معامله قطعاً کد اقتصادی اهمیت خود را به‌صورت واضح بیان می‌کند. برای استعلام شرکت از طریق کد اقتصادی سامانه آگاه می‌تواند اطلاعات قابل قبولی را توسط مشاورین خود ارائه دهد.

اهمیت دریافت کد اقتصادی

نحوه استعلام ثبت شرکت از طریق کد اقتصادی

در زمان انعقاد قرارداد اعم از تجاری و یا کاری، هنگام دریافت کد بازرگانی، رتبه‌بندی شرکت، دریافت گرید، حضور در مناقصه و حضور در رقابت‌های شغلی استعلام شرکت با کد اقتصادی اهمیت و ضرورت خود را نشان می‌دهد. کلیه افرادی که در حوزه‌های اقتصادی و تجاری فعالیت می‌کنند، ملزم به دریافت کد اقتصادی هستند. کد 12 رقمی اقتصادی به بهبود سیستم مالیاتی به نحو احسن کمک می‌کند.

ازجمله موارد کاربرد و استفاده کد اقتصادی در هنگام دریافت کارت بازرگانی است. به‌هرحال در زمان ارائه اظهارنامه که به عملکرد سالیانه و فصلیاشاره می‌کند نیز وجود این کد ضروری است. انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین جهت شرکت در مناقصه و مزایده باید از کد اقتصادی استفاده شود.

مدارک مورد نیاز استعلام و دریافت کد اقتصادی

حال که در مورد استعلام شرکت با کد اقتصادی با شما سخن گفته‌ایم، بهتر است مدارک موردنیاز برای اخذ کد اقتصادی را نیز بشناسید. فتوکپی تمامی مدارک هویتی اعضاء هیئت‌مدیره، 2 نسخه فتوکپی تغییرات ثبتی شرکت، فتوکپی اساس‌نامه شرکت، فتوکپی اظهارنامه شرکت، فتوکپی مربوط به آگهی روزنامه رسمی، فتوکپی سند قانونی آدرس محل شرکت، نامه مربوط به شروع فعالیت شرکت، رسید پرداخت هزینه تمبر به اداره مالیات و فتوکپی پروانه بهره‌برداری همگی جزء مدارک موردنیاز برای دریافت کد اقتصادی به شمار می‌آیند.

مدارک لازم برای نحوه استعلام شرکت ثبت شده از طریق کد اقتصادیسخن پایانی

ما در مورد استعلام شرکت با کد اقتصادی اطلاعات مفید ولی مختصری را در اختیار شما قرار داده‌ایم. کد اقتصادی یک شناسه 12 رقمی و البته بسیار مهم است که به اعتبار کار و فعالیت شرکت به نحو احسن کمک می‌کند. برای همکاری بین 2 شرکت تجاری و یا اقتصادی قطعاً وجود کد اقتصادی که استعلام شرکت انجام پذیرد، الزامی است. شما می‌توانید در این شرایط از مشاوره رایگان سامانه ثبت آگاه در این زمینه بهره‌مند شوید.

برای گرفتن استعلام شرکت با کد اقتصادی به کجا مراجعه کنیم؟

به سامانه حقوقی آگاه ثبت مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید.

آیا استعلام شرکت از طریق کد اقتصادی حتما نیاز به مراجعه حضوری دارد؟

خیر از طریق سامانه آگاه ثبت میتوانید به صورت آنلاین استعلام بگیرید.

[/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…