استعلام ثبت شرکت

استعلام ثبت شرکت یا شرکت های ثبت شده در ایران، به منظور جستجو در باره اعتبار، قانونی بودن و فعالیت رسمی یک کمپانی یا شرکت تجاری گرفته می شود. برای جستجوی لیست اسامی شرکت های تاسیس شده در ایران، روش های متعددی وجود دارد که در این بخش با آن ها آشنا می شویم. شما می توانید جهت استعلام فوری، آنلاین و ارزان قیمت، از طریق فرم زیر درخواست خود را ثبت نمایید و در صورت نیاز به انجام مراحل بصورت شخصی، کافیست آموزش و راهنمای درج شده در ادامه این مقاله را مطالعه نمایید. تماس ثبت درخواست استعلام آنلاین

ثبت شرکت نیز زمانی به صورت قانونی در می آید که در سامانه ثبت شرکت ها رویت گردد. باتوجه به اهمیت ثبت شرکت برای شروع فعالیت و تنظیم قرارداد باید ابتدا از سامانه مورد نظر استعلام بگیرید و ببینید که آیا شرکت مورد نظر شما به ثبت رسیده است یا خیر!
آنچه در این نوشته خواهیم داشت

برای درخواست استعلام ثبت شرکت کافی است فرم زیر را پر کنید.

آموزش استعلام ثبت شرکت

جستجوی نام شرکت ها و استعلام آنها از طریق : کد ملی، شماره ثبت، پلیس فتا و … در قالب انواع شرکت های : مسئولیت محدود، سهامی عام و خاص، تضامنی، تعاونی و … بصورت آنلاین در سامانه آگاه ثبت صورت می گیرد. شرکت های تجاری و حقوقی در ایران همگی دارای یک شماره ثبت می باشند که برای جستجوی نام آنها و استعلام گیری مورد استفاده قرار می گیرد. اداره و سازمان ثبت شرکتها مرجع رسمی این پیگیری می باشد، با این حال شما می توانید از طریق سامانه آگاه ثبت، بصورت آنلاین و رایگان استعلام خود را جهت پیدا کردن اسامی شرکتهای ثبت شده در ایران، پیگیری نمایید.

 

روش های استعلام گرفتن از شرکت

روش های مختلفی جهت گرفتن استعلام و جستجوی شرکتهای ثبت شده در ایران وجود دارد که از اصلی ترین آنها موارد زیر می باشد. با استفاده از این روش ها می توانید به اعتبار و جستجوی اطلاعات آنها بپردازید.

استعلام با مراجعه به وبسایت رسمی اداره ثبت شرکتها

با مراجعه به این وبسایت : https://irsherkat.ssaa.ir/Design/SearchCompanyPublicInfo.aspx، می توانید با درج یکی از اطلاعات زیر به جستجوی نام و نشان شرکت مورد نظر بصورت آنلاین بپردازید.

 • شناسه ملی
 • شماره ثبت
 • نام شخصیت

پس از درج اطلاعات کافیست کد امنیتی را وارد کرده و بر روی دکمه جستجو کلیک نمایید. نکته بسیار مهم در انجام این مراحل، درج دقیق اطلاعات می باشد. چرا که با درج ناقص اسم یا شناسه ملی و شماره ثبت ممکن است مشخصات شخص یا شرکت دیگری برای شما نمایش داده شود.

استعلام ثبت شرکت در روزنامه رسمی ایران

این کار به ۲ روش صورت میگیرد:

روش اول اینکه به صفحه استعلام شرکت از روزنامه رسمی مراجعه کنید و توصیحات را در فرم مربوطه ثبت و ارسال کنید.

روش دوم روزنامه رسمی کشور ایران، به منظور ثبت تغییرات شرکت یا درج اطلاعات شرکت هایی که قصد تاسیس دارند، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای استعلام گرفتن اطلاعات شرکت از جمله : شماره ثبت، اسم، موسسین، میزان سرمایه و … می توانید با مراجعه به سامانه https://rrk.ir که وبسایت رسمی روزنامه رسمی ایران است، مراجعه نمایید. پس از ورود به این وبسایت می توانید اقدام به دریافت استعلام ثبت شرکت با شماره ثبت یا نام آن نمایید. این فرآیند بصورت رایگان قابل انجام و پیگیری است.

استعلام شماره ثبت شرکت در سامانه آگاه ثبت

اگر به هر دلیلی از طریق سامانه های رسمی قادر به دریافت اطلاعات شرکتهای ثبت شده در ایران نشدید، می توانید از طریق سامانه آگاه ثبت، بصورت آنلاین و رایگان اقدام به استعلام ثبت شرکت نمایید. به منظور این کار کافیست با درج یکی از اطلاعات : نام شرکت، شماره ثبت شرکت، نام شخصیت حقوقی، کد ملی منتظر اعلام نتیجه و پاسخ باشید. کارشناسان ما با پیگیری سریع و رایگان نتیجه را به شما اعلام خواهند کرد.

استعلام شرکت با مسئولیت محدود

شرکت های مسئولیت محدود به دلیل اهمیت بالایی که در فرآیند ثبت شرکت دارند، مورد توجه اکثریت قرار گرفته است. ثبت شرکت مسئولیت محدود به دلیل سادگی و سرعت بالا همیشه محبوب بوده و برای دریافت اطلاعات شرکت های ثبت شده با این عنوان، می توانید اقدام به گرفتن استعلام نمایید. با این کار کلیه اطلاعات نظیر: کد ملی، شخصیت های حقوقی، حوزه فعالیت شرکت، نام شرکت و … را بدست خواهید آورد.

استعلام شرکت از پلیس فتا

پلیس فتای ایران، مرجع رسمی نظارت بر سامانه ها و سایت های اینترنتی، به منظور جلوگیری از سو استفاده هایی نظیر: هک و سرقت از کاربران می باشد. استعلام شرکت از پلیس فتا بصورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد و طبق مقاله درج شده در این وبسایت، تنها مرجع رسمی اداره ثبت شرکتها می باشد.

استعلام شرکت بازرگانی

شرکت هایی که در ایران به ثبت می رسند، عمدتا در قالب شرکت های بازرگانی می باشند. از همین جهت دریافت استعلام شرکت بازرگانی در ایران می تواند علاوه بر مشاهده اطلاعاتی مانند: نام شرکت، کد ملی، کد اقتصادی، شماره ثبت و … در فرآیند تاسیس شرکت بازرگانی نیز مورد اهمیت باشد.

استعلام شرکت حقوقی

شرکت های حقوقی نظیر سامانه آگاه ثبت، همانند سایر شرکتهای ثبت شده در ایران، دارای اطلاعات و مشخصات رسمی و قانونی می باشند. برای استعلام گرفتن نام و مشخصات این شرکتها، می توانید از طریق سامانه ثبت شرکتها اقدام نمایید.

استعلام شرکت با نام و کد ملی

با در اختیار داشتن نام و کد ملی می توانید اطلاعات جامعی را از شرکت های ثبت شده استعلام گرفته و بصورت آنلاین و اینترنتی مشاهده نمایید. شما می توانید این فرآیند را از طریق روش های بالا پیگیری نمایید و در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، از طریق دریافت مشاوره رایگان در سامانه آگاه ثبت اقدام نمایید.

استعلام ثبت شرکت ها

در این سامانه می توانید اطلاعات خاصی را در خصوص ثبت یا عدم ثبت شرکت مربوطه مشاهده کنید.در ادامه نحوه استعلام ثبت شرکت را در سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور بررسی می کنیم.

میتوانید استعلام را از سامانه آگاه ثبت بخواهید.

نحوه استعلام ثبت شرکت

سامانه فوق تنها مرجع رسمی کشور برای استعلام ثبت شرکت است. جست ‌و جو در این سامانه به سه شیوه امکان‌ پذیر است که به شرح ذیل بیان می شوند:

 • استعلام ثبت شرکت از طریق وارد کردن نام شرکت (به صورت کامل یا بخشی از آن)
 • استعلام ثبت شرکت از طریق وارد کردن شناسه ملی شرکت
 • استعلام ثبت شرکت از طریق وارد کردن شماره ثبت شرکت

البته روش دیگری هم وجود دارد و شما می توانید بدون استفاده از موارد فوق (یازمانی که بعد از وارد کردن اطلاعات فوق به نتیجه نرسیده اید و برای کسب اطمینان بیشتر) به دنبال استعلام شرکت خود باشید. در این روش شما باید با مشخص کردن سازمان ثبت کننده شرکت، نوع شخصیت، اداره کل استان و واحد ثبتی شهرستان به صورت دقیق تر به دنبال اسم شرکت مورد نظر خود باشید.

استعلام از شرکت و موسسه حقوقی

همانطور که می دانید موسسه و شرکت با یکدیگر متفاوت هستند.قاعدتا استعلام ثبت شرکت ها نیز متفاوت استُ اما متاسفانه مرز مشخصی در خصوص قوانین حاکم بر هرکدام از آن ها در قوانین داخلی وجود ندارد و این امر باعث شده است تا متقاضیان ثبت موسسه حقوقی با سردرگمی های مختلفی در راستای تاسیس یک موسسه مواجه شوند.

سامانه فوق و آدرس درج شده در مبحث اخیر نیز برای استعلام ثبت موسسات حقوقی به کار می رود. شما می توانید با وارد کردن اطلاعات ذیل استعلام دقیق و مشخصی از موسسه ثبت شده را به دست آورید. البته شما در راستای این استعلام می توانید دریابید که آیا با فعالیت موسسه نیز موافقت شده است یا خیر! این اطلاعات عبارتند از:

 

 • وارد کردن اطلاعات ثبت‌کننده شخصیت حقوقی که باید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور باشد.
 • نوع شخصیت حقوقی
 • نام کامل موسسه و شماره ثبت و مجوز آن
 • شناسه ملی و کد اقتصادی مجموعه
 • نشانی و کد پستی موسسه
 • تاریخ تاسیس موسسه و همچنین آخرین بروزرسانی اطلاعات و زمان گرفتن استعلام
 • وضعیت موسسه که باید به صورت فعال در آمده باشد.

نحوه استعلام کد اقتصادی شرکت

این موضوع نیز با استعلام ثبت شرکت متفاوت است. شما باید برای استعلام کد اقتصادی باید به سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده مراجعه نمایید. قبل از اینکه وارد سامانه شوید نام دقیق شرکت را مشخص کنید. تنها یک اختلاف کوچک کفایت می کند تا اطلاعات مورد نظر را به دست نیاورید. همچنین شماره ملی متقاضی نیز لازم است چرا که این اطلاعات صرفا در اختیار متقاضی قرار داده می شود.

طبق قانون تجارت تمام شرکت ‌هایی که قصد عقد قراردادهای دولتی یا حضور در مناقصات و مزایدات را دارند باید پیش از اقدام در این زمینه به این سامانه مراجعه کنند و پس از احراز هویت، کد اقتصادی خود را دریافت نموده و از آن برای امور تجاری استفاده کنند.

در واقع این کد معرف شرکت است و ارزش بسیار زیادی دارد. این کد نشان می دهد که یک شرکت تجاری به ثبت رسیده و فعالیت های آن مطابق با قوانین موجود در این زمینه می باشد.

برای اطلاع از نحوه ثبت برند شرکت تجاری کلیک کنید.

البته اگر میخواهید از موجودیت یک شرکت اطمینان حاصل کنید می توانید به صفحه استعلام شرکت با کد اقتصادی مراجعه کنید با استفاده از این کد فرم درخواست را ارسال کنید.

نحوه استعلام موجودیت شرکت

برای جست ‌و جوی شرکت‌ های ثبت ‌شده و یا استعلام ثبت شرکتها در ایران علاوه بر سامانه استعلام شرکت ثبت ‌شده می ‌توان به سایت روزنامه رسمی نیز مراجعه نمود. تاسیس شرکت ‌ها و موسسات غیرتجاری و هر نوع تغییری در آنها باید در روزنامه رسمی آگهی شوند.

این وب‌ سایت با اجرایی شدن طرح یکپارچه ‌سازی پایگاه آگهی ‌های قانونی بسیار کاراتر از قبل شده است. فقط توجه داشته باشید که ممکن است که شرکت و موسسه‌ حقوقی در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد، ولی هنوز آگهی آن در روزنامه رسمی کشور چاپ نشده باشد.

نحوه استعلام شناسه ملی شرکت

شناسه ملی شرکت چیست؟ شناسه ملی یک کد یازده رقمی است و برای شرکت های تجاری حکم شماره ملی را دارد چرا که محال است دو شرکت دارای یک شماره واحد به عنوان شناسه ملی باشند. شناسه ملی را با شماره ثبت شرکت اشتباه نگیرید. بسیاری از کسانی که تازه کار هستند نمی توانند تفاوت این دو مقوله را درک کنند.

نمی توانیم بگوییم کدام یک از این کدها اهمیت بیشتری دارد چرا که هر کدام از آن ها به صورت جداگانه برای ثبت و ادامه فعالیت شرکت لازم هستند با این حال این شناسه در سطح ملی ارائه می شود و به گونه ای حمایت دولت از واحد مربوطه را به دنبال خواهد داشت.

شماره ثبت نشان دهنده اداره صادرکننده آن در استان و شهری مشخص می باشد و در واقع به گونه ای نشان دهنده فعالیت شرکت در یک محدوده خاص است، اما شناسه ملی هویت منحصر به ‌فرد شرکت در سطح کشور می باشد و اهمیت فعالیت این شرکت در سطح کشور را بیان می کند.

لازم به ذکر است که تمام اشخاص حقوقی اعم از شرکت ها و موسسات حقوقی در ایران موظف به ارائه این شناسه در تمام اسناد و آگهی ‌های خود هستند.شما نیز می توانید برای استعلام شناسه ملی شرکت به سامانه استعلام شناسه ملی اشخاص حقوقی مراجعه کنید.

استعلام ثبت شرکت آنلاین

برای جستجوی آنلاین و اینترنتی شرکتهای ثبت شده در ایران یا خارج از کشور، شما می تواید از طریق سامانه آگاه ثبت یا پیگیری مراحل و آموزش های درج شده در این صفحه، به هدف خود دست یابید..

استعلام شماره ثبت شرکت

یکی از راه هایی که میتوانید از یک شرکت استعلام بگیرید از طریق شماره ثبت آن است. پس ابتدا شماره ثبت شرکت مد نظر را بیابید سپس براحتی استعلام بگیرید.

 

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *