سفارش آنلاین دفاتر پلمپ

کاربر گرامی، باتوجه به اینکه کلیه خدمات سامانه آگاه ثبت بصورت غیر حضوری و کاملا آنلاین می باشد، جهت سفارش و دریافت دفاتر قانونی با استفاده از فرم زیر میتوانید پرداخت خود را با خیال راحت انجام دهید. ضمنا تخفیف سفارش آنلاین برای شما ۱۵ درصد لحاظ می گردد. پس از پرداخت، کارشناس مربوطه جهت راهنمایی بیشتر و ادامه کار سفارش، با شما تماس خواهد گرفت، لذا در وارد نمودن شماره تماس و اطلاعات نهایت دقت را بفرمایید.

جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی، آگاه ثبت یک کتاب با موضوع موفقیت و روانشناسی مالی بصورت رایگان همراه با سفارش شما ارسال خواهد کرد.
آنچه در این نوشته خواهیم داشت

برای درخواست سفارش آنلاین دفاتر پلمپ کافی است فرم زیر را پر کنید.

دفاتر پلمپ (دفاتر قانونی) چیست؟

بر اساس ماده ۶ قانون تجارت،کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی پس از ثبت شرکت جهت اظهار هزینه ها و درآمدهای خود به دفاتر پلمپ نیاز دارند.

تمامی شرکت ها در صورتی که کارکردی داشته باشند جهت مشخص نمودن عملکرد مالی خود موظف به تکمیل این دفاتر هستند، تکمیل این دفاتر به عهده حسابدار شرکت می باشد. عدم اخذ،تکمیل و ارایه این دفاتر باعث علی الراس شدن شرکت خواهد شد.

در صورتی که شرکت فعالیتی هم نداشته باشد جهت اعلام عدم فعالیت خود به دارایی، باید دفاتر پلمپ شده خود را به صورت سفید یا خالی به حوزه دارایی شرکت تسلیم نمایند.

علت نامگذاری این دفاتر به نام دفاتر پلمپ به این دلیل است که کلیه صفحات این دفاتر در اداره مالیات و ثبت شرکت ها پلمپ می شوند و قابل دستکاری نیستند.

  • دفتر روزنامه، دفتری است که در آن ریز هزینه ها و سود و زیان به صورت روزانه وارد میشود.
  • دفتر کل، دفتری است که درآن ریز هزینه ها ی دفتر روزنامه به صورت هفتگی درآن وارد می شود.

چه زمانی باید جهت اخذ دفاتر اقدام نمود:

جهت اخذ دفاتر پلمپ شده هر سال؛ باید سال قبل از آن؛ در واقع  پیش از شروع سال مالی جدید؛ اقدام به دریافت دفاتر پلمپ شده نمود. برای مثال برای دریافت دفاتر پلمپ شده سال ۹۶ تا پایان اسفند سال ۹۵ باید اقدام نمود ؛مگر اینکه تمامی صفحات دفاتر؛ پیش از پایان سال مالی تمام شوند و نیاز به دفاتر جدید باشد که در اینصورت میتوانید  دفاتر جدید  اخذ نمایید.

 

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *