جواز تاسیس

جواز تاسیس به مجوزی گفته می شود که اشخاص حقیقی و یا حقوقی برای انجام فعالیت در حوزه هایی مانند سرمایه گذاری و یا تولید محصول نیاز دارند تا دریافت کنند. معمولا جواز تاسیس توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت وزارت بهداشت و یا جهاد کشاورزی صادر می شود تا بتوان محصولاتی که با هر سه وزارت در ارتباط است را تولید کرد. تماس 41858-021 صدور آنلاین جواز

کلیه نام های تجاری یا همان برند را می توان در شهر های مختلف ایران مثل: تهران،این جواز به صورت یک ساله صادر می شود و بعد از گذشت این زمان باید با توجه به پیشرفتی که صورت گرفته، تمدید شود. اگر فردی که برای گرفتن جواز اقدام کرده هیچ فعالیتی برای تمدید آن انجام ندهد به صورت اتوماتیک و خود به خودی این جواز باطل می شود. نکته مهمی که خوب است در مورد گرفتن جواز بدانید آن است که دریافت کنندگان جواز تاسیس می توانند مالکیت آن را به فرد دیگری انتقال دهند.
آنچه در این نوشته خواهیم داشت

برای درخواست جواز تاسیس است فرم زیر را پر کنید.

هزینه جواز تاسیس

نکته ای که قبل از انجام اقدامات لازم برای دریافت مجوز باید به آن توجه داشته باشید هزینه های است که گرفتن این جواز به دنبال دارد. هزینه جواز تاسیس با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود و فاکتورهای متفاوتی بر هزینه تمام شده جواز تاثیر دارد.

یکی از فاکتورهای که می توانند بر روی هزینه تاثیر گذار باشد حقیقی و یا حقوقی بودن شخصی است که برای دریافت جواز اقدام کرده است. هزینه ای که افراد حقیقی برای دریافت جواز باید پرداخت کنند با هزینه ای که اشخاص حقوقی باید بپردازند کاملا متفاوت است.

مورد دیگری که تاثیر دارد محل انجام فعالیت است. به عنوان مثال جوازی که برای فعالیت شهرک های صنعتی صادر می شود ممکن است با دیگر جوازها تفاوت داشته باشد. برای اطلاع دقیق از میزان هزینه ای که گرفتن جواز تاسیس برای شما به دنبال خواهد داشت می توانید به شرکت هایی که در این حوزه مشاوره می دهند مراجعه کنید.

این شرکت ها تمام فاکتورهایی که بر روی هزینه تاثیر می گذارد را بررسی کرد و در نهایت یک رقم واقعی و دقیق به شما اعلام خواهند کرد.

جواز تاسیس برای ثبت برند

یکی از مهم ترین نکاتی که متقاضیان ثبت برند باید از آن اطلاع داشته باشند گرفتن جواز است. اشخاص حقوقی که به دنبال ثبت کردن یک برند هستند باید جواز تاسیس داشته باشند تا بدون هیچ مشکلی برای ثبت برند اقدامات لازم را انجام دهند. متقاضیان ثبت برند علاوه بر مدارک مورد نیاز برای ثبت برند می بایست مدارکی دال بر اخذ مجوز فعالیت و یا مجوز تاسیس نیز آماده کرده و در اختیار اداره مربوطه بگذارند.

جمله مجوزهایی که باید به هنگام ثبت برند ارائه گردد می توان به جواز تاسیس، کارت بازرگانی و یا پروانه بهره برداری اشاره کرد. البته توجه داشته باشید که اگر برند شما کاملا فارسی است و حروف لاتین و یا عربی در آن وجود ندارد نیازی به ارائه کارت بازرگانی نیست.

مدارک لازم برای جواز تاسیس

هر کدام از اشخاص حقیقی و یا حقوقی باید مدارکی که در ادامه ذکر خواهیم کرد را آماده کنند. اشخاص حقوقی باید مدارک زیر را برای گرفتن مجوز تاسیس ارائه دهند:

 • ارائه کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل شرکت
 • ارائه کارت پایان خدمت مدیر عامل شرکت
 • ارائه اطلاعاتی همچون شماره تماس ثابت، شماره هماره، کد پستی و آدرس
 • آگهی تاسیس شرکت و اوراق ثبتی آن
 • ارائه آخرین تغییرات صورت گرفته در هیات مدیره و یا آدرس
 • ارائه یک وکالتنامه محضری
 • ارائه اسناسنامه، شرکت نامه و مهر شرکت

مدارکی که اشخاص حقیقی برای دریافت جواز تاسیس باید ارائه دهند نیز بدین شرح است:

 • ارائه شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه کارت پایان خدمت
 • ارائه اطلاعاتی مانند آدرس، کد پستی، شماره تماس
 • ارائه کردن یک وکالتنامه محضری

جهت اطلاعات بیشتر جهت مدارک لازم برای ثبت برند یا مدارک ثبت شرکت کلیک کنید.

شرایط جواز تاسیس چیست؟

 • شخاص حقوقی باید شرکت را به ثبت رسانده باشند.
 • تقاضانامه و تهیه طرح توجیهی نیز از جمله مدارکی است که اشخاص حقوقی برای دریافت جواز تاسیس باید ارائه دهند.
 • مدیر عامل شرکت باید کارت پایان خدمت یا کارت معافیت را ارائه دهند.

اشخاص حقیقی و حقوقی با هم تفاوتی ندارد، اما اگر متقاضی قصد دارد وام بالای یک میلیارد تومان برای واحد صنعتی مورد نظر اخذ کند اگر به صورت حقوقی اقدام کند برای فرد بهتر خواهد بود.

چگونه جواز تاسیس بگیریم

 • در اولین قدم باید کلمه کاربری و رمز عبور را دریافت کنید.
 • در مرحله بعدی فرم درخواست جواز تاسیس و ثبت آن را به دقت پر کنید.
 • در قدم سوم باید اولویت موضوعی که قرار است در آن فعالیت صورت گیرد مشخص شود.
 • در نهایت نیز جواز صادر خواهد شد.

افرادی که اقدام میکنند می توانند پروانه بهره برداری نیز بگیرند. این جمله به این معناست که شما برای دریافت این پروانه حتما باید مجوز تاسیس داشته باشید.

اگر متقاضی شخص خاصی است، کپی شناسنامه و کپی کارت ملی کافیست.

مدارک لازم برای اخذ جواز حقوقی چیست؟

برای اینکه جواز برای شخص حقوقی صادر شود، کپی شناسنامه مدیر عامل به همراه کارت ملی به همراه کپی آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات هیئت مدیره شرکت از ملزومات برای دریافت چنین جوازی است.

آگاه ثبت جهت سهولت سفارش جواز تاسیس بصورت غیر حضوری و کاملا آنلاین این شرایط را بوجود آورده است که بتوانید در کمتر از دو دقیقه جواز تاسیس خود را سفارش دهید. کافیست به روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم را تکمیل نموده و پس از بارگزاری مدارک، روی دکمه پرداخت کلیک کنید.

 

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *