مشاور حقوقی و انواع خدمات حقوقی

معمولا زمانی که یک مشکل حقوقی به وجود می آید یکی از بهترین کارهایی که می توان برای حل آن انجام داد مراجعه به مشاور حقوقی است. این افراد دانش کافی داشته و علاوه بر مهارت، تجربه زیادی نیز دارند و به همین سبب می توانند بیشترین مشاوره و راهنمایی را برای مشکل به وجود آمده ارائه دهند. پس اگر زمانی با مشکلات حقوقی مواجه شدید اصلا نگران نشده و در اولین اقدام به مشاوران حقوقی مراجعه کنید. گاهی اجتناب از انجام این عمل می تواند باعث بدتر شدن و وخیم تر شدن وضعیت شود.

جهت گرفتن مشاوره کلیک کنید

مشاور حقوقی شرکت ها

ثبت شرکت هایی که در زمینه های متفاوت در حال کردن هستند در سال های اخیر افزایش پیدا کرده است. از آنجایی که ثبت شرکت نیز پیچ و خم های خاص خود را داشته و گاهی نیاز است تا از قوانین ثبتی و حقوقی ثبت شرکت ها اطلاع داشته باشید بهترین گزینه و پیشنهاد برای شما مراجعه به مشاوران حقوقی ثبت شرکت است.

از آنجایی که روند ثبت شرکت ها رو به افزایش است و فضای کشور در حال حرکت به سمت تجاری شدن است بنابراین نیاز به مشاوره با افرادی که در حیطه ثبت شرکت اطلاعات حقوقی بالایی دارند امروزه بیش از پیش احساس می شود.

اگر به دنبال ثبت شرکت هستید و تصور می کنید که در مورد مسائل حقوقی آن اطلاع زیادی ندارید بهتر است حتما با یک مشاور حقوقی ثبت شرکت صحبت کنید. این افراد می توانند اطلاعات بسیار کامل و مفیدی را در اختیارتان قرار دهند.

وظایف مشاور حقوقی ثبت شرکت

یکی از ملزومات شرکت های موفق، استفاده از مشاوره و راهنمایی مشاوران حقوقی ثبت شرکت است. به طور معمول تا زمانی که یک شرکت به صورت قانونی به ثبت برسد و بتواند فعالیت تجاری خود را شروع کند باید مراحل زیادی را طی کند. از آنجایی که کمبود اطلاعات و دانش مدیران و موسسان شرکت ممکن است ثبت شرکت را به تعویق بیندازد در نتیجه بهتر است حتما با یک مشاور حقوقی شرکت صحبت کنید.

یک مشاور حقوقی شرکت می تواند اطلاعات خوبی را در مورد انواع شرکت هایی که قابلیت ثبت در ایران دارند را در اختیار موسسان قرار دهد و در مواردی مانند سرمایه، هدف تاسیس شرکت، تعداد شرکا و مسائل مربوطه پیشنهادات بسیار خوبی ارائه دهد. در ادامه فعالیت شرکت نیز مشاوران حقوقی می توانند کمک های شایان توجهی در اختیار شرکت و مدیران ارشد آن قرار دهند و زمانی که مشکل حقوقی به وجود می آید بهترین راه حل ها را ارائه دهند.

مشاور حقوقی آنلاین

مشاور حقوقی به صورت آنلاین

با گسترده تر شدن اینترنت دریافت مشاوره به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن به رویایی دست یافتنی تبدیل شده است. معمولا در این روش می توانید بدون آنکه نگران پرداخت هزینه و یا مسائل دیگر باشید مساله ای که برایتان به وجود آمده است را مطرح کرده تا یکی از مشاوران حقوقی با تجربه در نهایت صبر و بردباری پاسخ شما را بدهد.

یکی از مزیت هایی  که صحبت کردن با مشاور های آنلاین برای شما به دنبال دارد، دسترسی سریع تر به جواب سوال است. در ضمن در فضای آنلاین پیدا کردن فردی که از تجربه و مهارت کافی در حوزه ای که شما به مشکل برخورده اید کار بسیار راحتی بوده و با جستجوهای چند دقیقه ای می توان اصلح ترین و مجرب ترین مشاوران حقوقی آنلاین را پیدا کرد.

برای دریافت مشاوره آنلاین کلیک کنید

مشاور حقوقی کیست؟

مشاور حقوقی چه کسی است

به کسی گفته می شود که به دلیل کسب دانشی که در حوزه حقوق انجام داده است نسبت به اصول و قوانین این رشته تسلط کامل داشته و به افراد و یا شرکت هایی که دچار مشکل حقوقی شده اند راهنمایی و مشاوره های کاربردی ارائه می دهد.

مهم ترین مساله ای که در مورد رفتن نزد مشاوران حقوقی باید بدانید این است که گاهی در برخی مسائل حقوقی بهتر است برای کاهش و یا جلوگیری از ضررهای مالی و همچنین کاهش مدت زمان حل مساله حتما با افرادی که در حوزه حقوق مهارت دارند صحبت کرد.

این افراد در حوزه مورد نظر تجربه و مهارت کافی داشته و راه حل هایی که در اختیار شما قرار می دهند کاملا کاربردی است. در برخی از موقعیت ها بی اعتنایی به مساله مشاور حقوقی احتمال بغرنج تر شدن مشکل ایجاد شده را افزایش می دهد.

انواع مشاور حقوقی

مشاور حقوقی چیست

  • یکی از انواع آن، مشاور حقوقی خانواده است که برای حل مسائل خانوادگی مانند بر هم خوردن وصلت، فسخ نکاح، و غیره می توان به افرادی که در این حوزه تجربه دارند مراجعه کرد.
  • مشاور حقوقی کیفری نیز در زمینه هایی مانند کلاهبرداری، توهین، قتل و مسائل مشابه مجرب بوده و نوع دیگری از مشاوران حقوقی به شمار می رود.
  • مشاور حقوقی ارث و میراث نیز در حوزه ارث، تقسیم ترکه و مواردی از این دست فعالیت می کند.
  • مشاور حقوقی مسائل مدنی در حوزه هایی مانند اراضی، عقود، اموال و غیره فعالیت دارد.
  • مشاور حقوقی کارگر و کارفرما نیز در مورد مسائل کارگر و کارفرما، ضوابط کار در کارخانه ها و معادن و غیره به ارائه مشاوره می پردازد.
  • مشاور حقوقی تجاری در مورد معاملات تجاری، تسویه امور ورشکستگی و مانند اینها فعالیت می کند.
  • مشاور حقوقی مالیاتی در حیطه هایی از جمله اعتراضات ادارات به میزان مالیات تعیین شده و یا پرونده های مالیاتی و به صورت کلی پرونده هایی که به مالیات ارتباط دارند به ارائه مشورت می پردازد.
  • مشاور حقوقی ثبت برند نیز در اموری از جمله ثبت برند علامت های تجاری و لوگوی شرکت ها فعال است و اگر در حوزه ثبت برند به مشکل برخورد کردید می توانید به این دسته از مشاوران مراجعه کنید.

خدمات مشاور حقوقی

مسائل حقوقی پیچیدگی های زیادی داشته و در برخورد با آنها باید با افرادی که دانش و اطلاعات کافی دارند مشورت و صحبت کرد. مشاوران حقوقی وظایف متفاوتی دارند و یکی از مهم ترین و اصلی ترین وظایف آنها ارائه راهنمایی های کاربردی است.

یک مشاور حقوقی باید اطلاعاتی که شما به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد و در صورتی که قصد دارید قراردادی را منعقد کنید باید نکات لازم و مهم را به شما یادآوری کند و بر روی آن نظارت داشته باشد.

یک مشاور حقوقی مجرب باید تعهد کاری داشته و با صداقت برخورد کند. او باید صادقانه تمام مواردی که شما می بایست از آنها اطلاع داشته باشید را در اختیارتان قرار دهد و در این زمینه کوتاهی از خود نشان ندهد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.


جهت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…