Skip to content
آگاه ثبت » مقالات آموزشی جواز تاسیس » هزینه ثبت موسسه چقدر است؟

هزینه ثبت موسسه چقدر است؟

هزینه ثبت موسسه

هزینه ثبت موسسه

هزینه ثبت موسسه سال ۱۴۰۰

قبل از وارد شدن به بحث اینکه هزینه های ثبت موسسه چقدر است، به تعربف مختصری از موسسات میپردازیم. البته برای اطلاعات کامل راجع به نحوه ثبت کردن یک موسسه و مدارک لازم و …به مقاله مراحل ثبت موسسه مراجعه کنید.

موسسه یک واحد غیر تجاری است که به دو نوع موسسه انتفاعی و موسسه غیر انتفاعی تقسیم می شود. موسسات از آن جهت با شرکت ها تفاوت دارند که فعالیت آن ها به صورت تجاری نمی باشد و همانند شرکت ها نمی توانند به کسب و کار و تجارت بپردازند، اما این موسسات می توانند با درنظر گرفتن برخی از حقوق، به صورت انتفاعی درآمده و سود مناسبی را از فعالیت های خود به دست آوردند؛ در این خصوص می توان به موسسات آموزش علم و ادب، هنر، فرهنگ، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، موسسات آمادگی برای کنکور و امثال آن ها اشاره نمود.

اگر موسسه مورد نظر یک موسسه غیرانتفاعی باشد نمی توان به دریافت حقوق و کسب درآمد از آن پرداخت. در این خصوص می توان به موسسات خیریه یا موسسات تامین اجتماعی اشاره کرد که منافع حاصل از آن به هیچ وجه میان اعضای موسسه تقسیم نمی شود.

جدیدترین هزینه ثبت موسسه

تعرفه جدید هزینه ثبت موسسه

حال که تفاوت میان موسسات و شرکت ها و همچنین تفاوت انواع موسسه را دریافته اید بهتر است به بررسی اصل موضوع یعنی لیست هزینه های ثبت موسسه و جدیدترین تعرفه ثبت موسسه بپرداریم و در نهایت به چگونگی ثبت موسسه غیر تجاری به صورت آنلاین خواهیم پرداخت. همچنین میتوانید با کارشناسان آگاه ثبت در ارتباط باشید تا بصورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

همین حالا درخواست محاسبه هزینه های ثبت موسسه خود را ثبت کنید.

محاسبه هزینه های ثبت موسسه

به صورت دقیق و مشخص نمی توان مبلغ خاصی را برای ثبت موسسه در نظر گرفت. اصولا کاراکترهای متفاوتی وجود دارد که باعث می شود تا ثبت موسسه با هزینه های متفاوتی همراه باشد. به عنوان مثال بسیاری از افراد برای ثبت موسسه خود، مبادرت به استخدام وکیل می کنند.

از همین ابتدای کار و باتوجه به متغیر بودن حق الوکاله دریافتی باتوجه به توافق طرفین می توان دریافت که با یک هزینه مشخص و معین رو به رو نیستیم اما به صورت کلی می توان محاسبه هزینه برای ثبت موسسه های غیر تجاری را شامل موارد ذیل دانست:

  • هزینه تنظیم اساسنامه و اظهارنامه و اوراق ثبتی : ۱۲۵,۰۰۰ تومان
  • هزینه حق الدرج : ۱۳۰,۰۰۰ تومان
  • هزینه حق الثبت : ۱۲,۰۰۰ تومان ( سرمایه یکصد هزار تومان )
  • هزینه چاپ در روزنامه رسمی : ۱۴۰,۰۰۰ تومان
  • هزینه پوشه و گیره : ۱۵,۰۰۰ تومان
  • تعیین نام : ۴۰,۰۰۰ تومان
  • حق الوکاله : ۲۵۰,۰۰۰ تومان

جهت اطلاعات بروز شده تماس بگیرید و کلیک کنید.

هزینه ثبت موسسه به صورت آنلاین

بسیاری از امور اداری در عصر حاضر با استفاده از اینترنت صورت می گیرد. شاید پرداخت هزینه های ثبت به صورت حضوری با پرداخت هزینه ثبت موسسه به صورت آنلاین تفاوت چندانی نداشته باشد با این حال به علت عدم اتلاف وقت یک روش مناسب و مطلوب خواهد بود. بنابراین شما می توانید به کسب و کار خود پرداخته و ثبت موسسه را به کارشناسان خبره در این زمینه واگذار کنید.

امروزه وب سایت های متعددی در این زمینه فعالیت دارند و هر کدام از آن ها با ارائه خدمات متفاوت و دریافت تعرفه از کاربران، مبادرت به ثبت موسسه به صورت آنلاین و غیر حضوری می کنند. شما نیز می توانید برای اطلاع از هزینه ها و همچنین ثبت موسسه به صورت آنلاین با کارشناسان ما در موسسه حقوقی آگاه ثبت تماس بگیرید. در این زمینه نیاز است تا تمام مدارک لازم برای ثبت موسسه را ارسال نمایید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.


جهت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 + = 39