لیست روزنامه های کثیرالانتشار کم هزینه و پرهزینه

روزنامه های کثیرالانتشار از مباحث بسیار مهم امور ثبت شرکتی است که در انتخاب آن در روند ثبت شرکت بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. موارد لزوم استفاده از روزنامه کثیرالانتشار در انواع فرآیندهای قانونی مخصوصا امور ثبتی، برای جلوگیری از ضرر و آسیب به صاحبان سود می‌باشد.

لیست روزنامه های کثیرالانتشار را در این مقاله برای شما بیان می‌کنیم، ولی در ابتدا اجازه دهید تا کمی تعریف برای شما ارائه دهیم و سپس به سراغ لیست این روزنامه ها برویم. روزنامه کثیرالانتشار تعریف دقیقی و حقوقی ندارد و از نظر قوه قضائیه به روزنامه های پر فروش هر کشور روزنامه کثیرالانتشار می گوئیم .به دلیل این که روزنامه کثیرالانتشار برای عموم مردم آشنا و قابل استفاده است بسیاری از اطلاع رسانی های شرکت و آگهی های دعوت در این روزنامه ها چاپ می شوند.

روزنامه ‌های کثیرالانتشار

روزنامه‌های کثیرالانتشار، به روزنامه‌های گفته می‌شود که بیشترین فروش را در هر کشوری دارد. مطابق با قانون تجارت، زمانی که شرکتی به تازگی تأسیس می‌شود، می‌بایست پس از اینکه شرکت مربوطه ثبت شد، شروع به تبلیغات کند. از آنجا که روزنامه‌های کثیرالانتشار، نسبت به روزنامه‌های رسمی، بیشتر در دسترس مردم هستند، در نتیجه شرکت‌ها می‌توانند این راه را انتخاب کنند تا تبلیغات خود را در معرض دید همگان قرار دهند.

اسامی روزنامه ها

در این بخش ما به بیان اسامی روزنامه ها می‌پردازیم تا لیستی را برای شما آماده کنیم. این لیست را به تفکیک روزنامه های شناخته شده و معروف و روزنامه های کمتر دیده شده بیان میکنیم که به طور قطع لیست شناخته شده ها به دسته‌ی پرهزینه ها و کمتر دیده شده ها به دسته‌ی کم‌هزینه ها تقسیم می‌شوند.

لیست روزنامه های شناخته شده و معروف

روزنامه های معروف آگهی

شرکت های بزرگ که تبلیغات و جایگاه ذهنی میان مخاطبان برایشان اهمیت فوق العاده دارد، روزنامه های پر مخاطب و پر هزینه را برای آگهی های خود انتخاب می کنند.

  1. آرمان امروز
  2. اعتماد
  3. آفتاب یزد
  4. شرق
  5. همشهری
  6. گل
  7. ایران
  8. جوان
  9. فرصت
  10. هفت صبح
  11. جهان صنعت
  12. جمهوری اسلامی
  13. خراسان
  14. فرهیختگان
  15. کیهان
  16. اطلاعات
  17. جهان اقتصاد
  18. دنیای اقتصاد
  19. قدس

لیست روزنامه های کمتر شناخته شده و غیرمعروف

شرکت های نو ظهور که سرمایه زیادی ندارند و باید مراقب مخارج خود باشند معمولا این روزنامه ها را انتخاب می کنند. این روزنامه ها نسبت به روزنامه های پر هزینه، هزینه کمترو البته مخاطبان و خوانندگان کمتری نیز دارند.

  1. 19 دی
  2. اقتصاد مردم
  3. همکاری ملی
  4. وطن امروز
  5. عصر آزادی
  6. پیام البرز
  7. اقتصاد سرآمد
  8. ستاره صبح
  9. هنرمند
  10. عصر رسانه
  11. پیام زمان
  12. البرز
  13. سخن روز
  14. روزگار اقتصاد
  15. کارون
  16. پیام ما
  17. امتیاز
  18. سرافرازان
  19. روزگار ما
  20. کسب و کار
  21. پیک سبز
  22. امروز
  23. سرزمین پویا
  24. روزان
  25. کلید
  26. آرمان ملی
  27. امین
  28. سرمایه گذاری
  29. روشنگر
  30. کیمیای وطن
  31. آسمان آبی
  32. ایمان
  33. سرمایه و ثروت
  34. سپهر البرز
  35. مردم سالاری
  36. آسمان دوستی
  37. بارز
  38. سیاست روز
  39. سپر ایرانیان
  40. مستقل
  41. آسیا
  42. بانی فیلم
  43. سیاسیون
  44. سپید
  45. معیار
  46. آفتاب اقتصادی
  47. بشارت افتصادی
  48. شاپرک
  49. سایه
  50. مفید
  51. آفرینش
  52. بشارت نو
  53. شاخه سبز
  54. یاقوت وطن
  55. مملکت
  56. ابتکار
  57. بهار
  58. شروع
  59. فناوران اقتصاد
  60. مناطق آزاد
  61. ابرار
  62. تجارت
  63. شهروند
  64. قانون
  65. مناقصه-مزایده
  66. ابرار اقتصادی
  67. ترقی اقتصادی
  68. شهریور
  69. قلم اقتصاد
  70. منشور برادری
  71. اخبار بانک
  72. تدبیر تازه
  73. صاحب قلم
  74. سبزینه
  75. موج نو
  76. اخبار صنعت
  77. تعادل
  78. صالح
  79. وقایع اتفاقیه
  80. ندای میهن
  81. اسرار
  82. تفاهم
  83. صبح اقتصاد
  84. کار و کارگر
  85. ندای ولایت
  86. اعتبار
  87. تماشاگران امروز
  88. صبح نو
  89. کائنات
  90. نسل انقلاب
  91. اعتدال
  92. توریسم
  93. صدای اصلاحات
  94. رویش ملت
  95. نسل فردا
  96. افکار
  97. تولید
  98. صدای جامعه
  99. اقتصاد روز
  100. نشاط و زندگی
  101. اقتصاد پویا
  102. ثروت
  103. صدای ملت
  104. اقتصاد و مردم
  105. نقش
  106. اقتصاد جوان
  107. جمهور
  108. صمت
  109. رسالت
  110. نوآوران
  111. اقتصاد روز
  112. حسابان
  113. طب و اقتصاد
  114. خرید
  115. هدف
  116. اقتصاد زمانه
  117. حماسه
  118. عصر ایرانیان
  119. دنیای جوان
  120. هدف و اقتصاد
  121. اقتصاد ملی
  122. حمایت
  123. عصر اقتصاد
  124. دنیای امروز
  125. هفت الست
  126. وصف صبا
  127. فرهنگ اسلام
  128. عصر توسعه
  129. زنگ توسعه
  130. همبستگی ملت
  131. همدلی
  132. عیار اقتصاد

موارد لزوم انتشار آگهی

علاوه بر آگهی های ثبت موارد دیگری نیز در قانون عنوان گردیده است که شرکتها را ملزم به نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشار می‌کند. این موارد به شرح زیر است:

  • انتشار اوراق قرضه
  • پذیره‌نویسی سهام در شرکت سهامی عام
  • دعوت از مجامع
  • انتشار آگهی تغییرات شرکت اعم از افزایش سرمایه، کاهش سرمایه، انحلال شرکت و…
  • تقسیم دارایی و ختم تصفیه
  • اعلام ختم تصفیه
  • انتخاب و عزل مدیران

در صورت عدم ثبت شرکت در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار چه اتفاقی می افتد؟

  1. شرکت شما توسط دادگاه ممکن است منحل شود.
  1. بر اثر این تخلف احتمال دارد شرکت شما باطل شود و این بطلان به ضرر خود شرکت است نه افراد خارج از آن. به این معنی که شرکت و افراد منتفع از آن نمی توانند از انحلال شرکت سوء استفاده کنند مثلا در مواردی مثل کوتاهی در انجام وظایف؛ اما افراد خارج از شرکت حق دارند در موارد لازم به بطلان فعالیت شرکت استناد کرده و در موارد قانونی از آن استفاده کنند.

روزنامه های کثیرالانتشار در هنگام تاسیس شرکت، تاثیر چندانی بر روند کار شما ندارند؛ پس پیشنهاد می‌کنیم برای انتشار آگهی از لیست کم‌هزینه ها انتخاب کنید تا مشمول پرداخت هزینه سنگین در ابتدای تاسیس شرکت نباشید. برای انتخاب و پرداخت روزنامه کثیرالانتشار، می‌توانید از خدمات اینترنتی آگاه ثبت بهره مند‌شوید تا پرداخت روزنامه کثیرالانتشار شما در کمترین زمین ممکن و زیر نظر متخصصین امور ثبتی صورت گیرد. با مراجعه به صفحه مورد نظر می‌توانید از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین آگاه ثبت به صورت 24 ساعته بهره‌مند شوید.

انواع روزنامه ‌های کثیرالانتشار

اسامی روزنامه های کثیرالانتشار

روزنامه‌های کثیرالانتشار، مکانی هستند که شرکت‌ها می‌توانند کلیه آگهی‌های مربوط به دعوت و اطلاع‌رسانی به سهام‌داران را در آن قرار دهند. همه این کارها مربوط به زمانی است که مجمعی در شرکت شکل نگرفته باشد. چون به محض اینکه مجمع تأسیس شود و تصمیماتی در آن شکل بگیرد، آگهی‌های مربوط به آن، در روزنامه‌های رسمی چاپ می‌شود که این کار با دریافت هزینه همراه است. حال کسانی که شرکت تازه تأسیس دارند ممکن است برای ارتباط با روزنامه‌های کثیرالانتشار، دچار سردرگمی شوند. در ادامه همراه ما باشید تا آشنایی بیشتری با انواع روزنامه‌های کثیرالانتشار پیدا کنید.

هر روزنامه‌ای در قبال چاپ آگهی و تبلیغات، مبلغی را ازکارفرما دریافت می‌کند. روزنامه‌های کثیرالانتشار نیز مستثنی از این قاعده نیستند. ولی از آنجا که وزارت ارشاد اسلامی، هزینه چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار را مشخص می‌کند، این اداره برای شرکت‌های شناخته شده و شرکت‌هایی که زیاد شناخته شده نیستند دو مدل کم هزینه و پرهزینه را مشخص کرده است. شرکت‌هایی که تازه تأسیس هستند و از سرمایه کم‌تری برخوردار هستند، روزنامه‌های کم هزینه را برای تبلیغات خود انتخاب می‌کنند. شرکت‌هایی که بزرگ‌تر هستند و جذب اکثریت عموم مردم برای آن‌ها اهمیت دارد، روزنامه‌های پرهزینه را انتخاب می‌کنند.

لیست روزنامه ‌های پرهزینه

همان طور که در بالا اشاره کردیم روزنامه‌های پرهزینه برای شرکت‌های بزرگ که از اعتبار بالایی برخوردار هستند و تبلیغات برای آن‌ها با اهمیت است بسیار کاربردی است. به همین دلیل روزنامه‌هایی را برای تبلیغات خود انتخاب می‌کنند که چندین سال است فعالیت می‌کنند و در بالاترین تیراژ به مردم ارائه می‌شوند. از جمله نمونه‌های این روزنامه‌ها، مواردی است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

همشهری، جمهوری اسلامی، شرق، ایران، اطلاعات، فریختگان، دنیای اقتصاد، اعتماد، کیهان، آفتاب یزد، جوان، هفت صبح، گل، خراسان، جهان صنعت، جوان، آرمان امروز، قدس، جهان اقتصاد، فرصت.

لیست روزنامه ‌های کم هزینه

روزنامه های آگهی ارزان با لیست قیمت

اگر شرکت شما به تازگی نهادینه شده است و سرمایه آن‌چنانی برای تبلیغات در اختیار ندارید می‌توانید روزنامه کثیرالانتشار کم هزینه را برای تبلیغات انتخاب کنید. لیستی از نمونه این روزنامه‌ها به شرح زیر است:

 • افکار
 • نسل فردا
 • رویش ملت
 • صدای اصلاحات
 • توریسم
 • ثروت
 • اقتصاد پویا
 • نشاط و زندگی
 • اقتصاد روز
 • صدای جامعه
 • تولید، جمهور
 • اقتصاد جوان
 • نقش، اقتصاد و مردم
 • صدای ملت
 • طب و اقتصاد
 • فرهنگ اسلام و غیره

چگونگی ثبت آگهی شرکت، در روزنامه‌ای کثیرالانتشار

زمانی که شرکتی شکل می‌گیرد از همان ابتدای ثبت شرکت، باید روزنامه‌ای را برای آگهی‌های خود انتخاب کند. به عبارتی اولین آگهی شرکت در روزنامه، مربوط به ثبت شرکت است و بعد از آن کلیه آگهی‌ها مربوط به تغییراتی است که در شرکت صورت می‌گیرد. گاهی اوقات این سؤال پیش می‌آید که آیا امکان تغییر مدل روزنامه‌ای که در آن تبلیغ انجام می‌شود وجود دارد؟

در جواب باید بگوییم بله. به عنوان مثال اگر چاپ آگهی ثبت شرکتی، در روزنامه پرهزینه‌ای مانند همشهری انجام شود، این شرکت می‌تواند کلیه آگهی‌های بعدی خود را در روزنامه‌های کم هزینه به چاپ برساند. البته باید آگهی در زمینه تغییر روزنامه را، در روزنامه کم هزینه‌ای که انتخاب کرده است، اطلاع‌رسانی کند

کدام اطلاعات در روزنامه کثیرالانتشار، منتشر می ‌شود؟

اطلاعات مربوط به شرکت‌ها که در روزنامه کثیرالانتشار چاپ می‌شود، به شرح زیر است:

  • کلیه مشخصات اولیه شرکت مانند نام، مدل شرکت، مکان فعالیت شرکت (آدرس)
  • تاریخی که شرکت در آن روز به ثبت رسیده است به همراه شماره ثبت
  • میزان دارایی شرکت با بیان کلیه جزئیات آن
  • ذکر نام افراد هیئت مدیره به همراه وظایف آن‌ها
  • تاریخی که شرکت کار خود را آغاز کرده است. اگر زمان فعالیت شرکت در طی یک زمان محدودی است باید تاریخ پایان فعالیت نیز ذکر می‌شود.
  • اگر شرکت دارای چندین شریک است، نام شرکا نیز بیان می‌شود.

از دیگر اطلاعاتی که مطابق با قانون می‌بایست در روزنامه چاپ شود، می‌توان به انتشار اوراق قرضه، پذیره‌نویسی سهام در شرکت سهامی عام، پذیرش از مجامع، منتشر کردن کلیه تغییرات شرکت مانند بیشتر شدن سرمایه، کم شدن سرمایه، مختل شدن شرکت، قسمت‌بندی دارایی شرکت و موارد مربوط به تصفیه، اطلاع‌رسانی مربوط به ختم تصفیه، کلیه تصمیمات مربوط به برگزیده شدن یا برکناری مدیران اشاره کرد. چنانچه در طی فعالیت شرکت، تغییراتی در این اطلاعات چاپ شده در روزنامه، به وجود آید می‌بایست مجدداً، تغییرات به وجود آمده در روزنامه، بروز شود و دوباره چاپ گردد.

برآورد هزینه چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

هزینه‌ای که در قبال چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار از کارفرما دریافت می‌شود، مطابق با صورت جلسه‌ای که در شرکت انجام می‌شود و جایگاه باکس آگهی در روزنامه، متغیر است. از آنجا که مطابق با قانون باید کلیه فعالیت‌های شرکت‌ها در روزنامه چاپ شود، پیشنهاد ما به شرکت‌های نوپا و کوچک این است که کلیه آگهی‌های مربوط به شرکت خود را اعم از آگهی ثبت شرکت و دیگر موارد آگهی را در روزنامه‌های کثیرالانتشار کم هزینه، به چاپ برسانند تا هزینه‌های زیادی را متحمل نشوند.

لزوم چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار

اگر آگهی ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار منتشر نشود، مشکلاتی را در پی دارد. امکان دارد ادامه فعالیت شرکت توسط دادگاه متوقف شود. زمانی که این تخلف توسط مدیریت شرکت انجام می‌شود، به خود شرکت ضرر وارد بوده و سبب باطل شدن آن می‌شود. پس لازم است بر اینکه فعالیت شرکت همچنان ادامه داشته باشد کلیه مراحل قانونی و ثبت آن انجام شود و با چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه، از به وجود آمدن هرگونه مشکلی در ادامه راه آن جلوگیری شود.

سخن آخر

زمانی که شرکتی به تازگی شکل می‌گیرد نیاز است از میان روزنامه‌های کثیرالانتشار متعددی که وجود دارد یکی را انتخاب کند تا بتواند تمامی فعالیت‌های خود را در آن به چاپ برساند. این فعالیت‌ها شامل آگهی ثبت شرکت تا کلیه تغییرات به وجود آمده در آن را شامل می‌شود. اگر مدیریت شرکت چنین کاری را انجام ندهد شرکت با مشکلاتی روبرو می‌شود و در نهایت سبب می‌شود کلیه زحماتی که بابت برپایی آن انجام شده به هدر رود و کلاً شرکت به وجود آمده، باطل شود.

برای اطلاعات و مشاوره رایگان کافیست فرم را ارسال کنید!

[/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

دیدگاه های دیگران
علی پایدار 3 سال پیش:

آرش عزیز بهتر است چاپ روزنامه کثیرالانتشار به فاصله یک ماه از دومین آگهی انجام شود. پیروز باشید.

arash 3 سال پیش:

سلام. روزنامه کثیرالانتشار دعوت از بستانکاران شرکت منحل شده که بایستی سه نوبت با فاصله یک ماه چاپ شود ، نوبت اول مورخه ۱۵ بهمن چاپ شده است. نوبت بعدی یعنی ۱۵ اسفند مصادف با جمعه شده و به ناچار مجبوریم روز بعد یعنی شنبه ۱۶ اسفند نوبت دوم را چاپ کنیم. حال به نظر شما نوبت سوم را با فاصله یک ماه از نوبت دوم یعنی ۱۶ فروردین چاپ کنیم یا بهتره ۱۵ فروردین چاپ کنیم ؟ با سپاس

علی پایدار 4 سال پیش:

جناب آقای رمضان زاده بابت این مورد، بایستی به سایت های دیگر مراجعه فرمایید. پیروز باشید

شجاع رمضانزاده ماکلوانی 4 سال پیش:

باسلام.چرابخشداری سردارجنگل، دهیاری و شورای روستای کلرم و رئیس بنیادمسکن شهرستان فومن تخلفات اداری گزارش شده راکه ازطرف بخشداران اسبق ودهیاراسبق انجام شده درزمین خواری وتصرف عدوانی زمین رابه بهانه اینکه شکایت شخصی ست بررسی نمیکنند و میگن باید وقت بگذاری ازتهران بیای محل در صورتی که مارادراین وضعیت کرونائی متخلفان تهدید به ورود به محل میکنند.خواهشا سازمان بازرسی و دادستانی فومن ورود کنند و سریعا جلوی متخلفان رابگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…