ثبت برند موسسه حقوقی

ثبت برند موسسه حقوقی مسئله مهمی است که در چند سال اخیر به شدت مورد توجه موسسات و مدیران آن ها واقع شده است، اما بهتر است در این زمینه از اصطلاحات دیگری همانند ثبت لوگوی موسسه حقوقی نام ببریم، چرا که ثبت برند بیشتر در حوزه شرکت های تولیدی و تجاری کاربرد دارد و در زمینه موسسات عیرتجاری کاربرد اصولی نخواهد داشت با این حال ما نیز به تبعیت از اصطلاحات عامیانه به بررسی شرایط ثبت برند موسسه حقوقی می پردازیم.

ثبت برند موسسه غیرتجاری

موسسه حقوقی نوعی موسسه غیرتجاری است. در واقع تفکیک موسسات و شرکت ها به همین موضوع باز می گردد چرا که شرکت ها به فعالیت در زمینه تولید و خدمات با اهداف تجاری می پردازند، اما موسسات غیرتجاری چنین اهدافی را دنبال نمی کنند، هر چند بسیاری از آن ها به عنوان موسسات انتفاعی در راستای کسب سود و منفعت فعالیت می کنند.

ثبت موسسه غیر تجاری نیز می تواند همانند ثبت برند شرکت های تجاری و واحدهای تولیدی حائز اهمیت باشد چرا که حقوق ویژه ای را برای موسسات مورد نظر ایجاد می کند و قانون نیز به عنوان حامی اصلی این موسسات در مقابل بسیاری از سرقت های معنوی از آن ها حمایت می کند، با این حال بد نیست بدانید که ثبت برند موسسه حقوقی همانند سایر موسسات غیر تجاری، حمایت های رقابت جویانه زیادی را همچون برندهای ثبت شده در عرصه تجارت ایجاد نمی کند.

مدارک لازم برای ثبت برند موسسه حقوقی

موسسه حقوقی یک شخص حقیقی نیست ومدارک ثبت برند جهت دریافت علامت تجاری حقوقی به شرح زیر است:

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس موسسه و همچنین آگهی مربوط به هر نوع تغییرات مانند تغییر نام، آدرس و تغییر مدیر عامل و امثال آن ها
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس از سازمان های ذی ربط! البته اگر مجوزی به نام موسسه وجود ندارد و موسسه یک رئیس، هیئت مدیره و مدیر عامل به صورت شخصی داشته باشد برای ثبت قابل قبول می باشد.
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر موسسه
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر رسمی موسسه
 • ارائه وکالت نامه در صورتی که امور به وکالت واگذار شده است.

مراحل ثبت لوگوی موسسه حقوقی

پس از ثبت برند موسسه حقوقی، اکنون که تصمیم به ثبت لوگوی موسسه حقوقی گرفته اید بهتر است به یک وکیل خبره در این زمینه مراجعه کنید. وکلای ثبت به خوبی می دانند چگونه در کمترین زمان ممکن، لوگوی پیشنهادی موکلان خود را به ثبت برسانند.

اغلب افرادی هم که شخصا مبادرت به ثبت لوگو می کنند معمولا در انتهای پروسه و بخصوص حضور واقعی در اداره مالکیت معنوی نیاز به گرفتن وکیل پیدا می کنند. در هر صورت مراحل ذیل برای ثبت لوگوی موسسه حقوقی الزامی است:

 • شما باید در ابتدا به سایت اداره مالکیت معنوی وارد شده و در آنجا یک حساب کاربری به نام موسسه ایجاد کنید.
 • اکنون باید مدارک مندرج در مبحث قبل را بارگزاری کرده و اظهارنامه موجود در این سایت مبنی بر درخواست ثبت لوگو را تکمیل کنید.
 • بعد از ارسال مدارک باید منتظر نتیجه بمانید. اگر با درخواست اولیه شما موافقت گردید باید به همراه تمام مدارک فوق به اداره مالکیت معنوی در تهران بروید.
 • مدارک شما در این اداره تحت بررسی واقع می شود.
 • نظرات کارشناسان در خصوص لوگوی پیشنهادی اظهار شده و نتیجه به شما ابلاغ می گردد.
 • شما باید در این مرحله هزینه نظریات کارشناسی را پرداخت کنید.
 • در صورت موافقت با ثبت برند شما نیاز به درج و پرداخت روزنامه کثیرالانتشار خواهید داشت.
 • اگر هیچ گونه اعتراضی به آگهی شما صورت نگیرد یا اعتراضات موجود نیز وارد نباشند پروسه ثبت برند موسسه حقوقی با موفقیت به اتمام می رسد.
دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…