ثبت شرکت

برای تاسیس شرکت و افتتاح آن به بررسی مواردی همچون مراحل، شرایط، هزینه ها و پیگیری درخواست ثبت شرکت نیاز خواهید داشت. تمام این موارد توسط سامانه آگاه ثبت قابل انجام است، با تهیه و تکمیل فرم های پیش رو می توان با گذراندن تماما قانونی مراحل موجود شرکت یا کمپانی خود را در سریع ترین زمان به ثبت برسانید و انواع و اقسام گواهی های لازم را دریافت کنید. تماس 41858-021 پیگیری ثبت شرکت

ثبت شرکت در ایران برای تاسیس و ثبت انواع شرکتهای تجاری و غیر تجاری در ایران، مراحل، مدارک و شرایط خاصی توسط سامانه اداره ثبت شرکتها در نظر گرفته شده است. از طریق بخش پایین می توانید با صفر تا صد مواردی که برای ثبت شرکت در ایران نیاز است، آشنا شده و سپس از طریق سامانه آگاه ثبت، با مشاوره رایگان و 24 ساعته، اقدام به پیگیری مراحل تاسیس قانونی شرکت خود نمایید.
آنچه در این نوشته خواهیم داشت

برای درخواست ثبت شرکت آنلاین کافی است فرم زیر را پر کنید.

1مرحله اول : مشخصات شما
2مرحله دوم: مشخصات شرکت

مشاوره رایگان و درخواست ثبت شرکت

در وبسایت آگاه ثبت می توانید از طریق فرم های درج شده، شماره تماس یا ارسال ایمیل، بصورت مستقیم، رایگان و آنلاین با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید. این قابلیت باعث شده تا بسیاری از افراد امروزه آگاه ثبت را به عنوان سامانه ثبت شرکت به جای سازمان ثبت شرکتها انتخاب کرده و ما نیز در تلاش هستیم تا به پاس این جایگاه، بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه دهیم.

ثبت شرکت

به کلیه اقدامات شامل: تهیه مدارک، پرداخت هزینه ها، روش های انجام و مراحلی که منجر به ثبت شرکت شما بصورت قانونی در سامانه رسمی شود، اساسا ” ثبت شرکت ” گفته می شود. این اقدام به دو صورت: شخصی یا با پیگیری توسط سامانه آگاه ثبت انجام می شود.پیگیری ثبت شرکت در ایران و سایر کشور های خارجی مثل: دبی، ترکیه، عمان، امارات، آلمان، هلند و … توسط آگاه ثبت، با ارزان ترین هزینه و بهترین شرایط صورت می گیرد. برای مشاوره رایگان و پیگیری امور می توانید از قسمت تماس با ما یا درخواست مشاوره رایگان، اقدام به درج اطلاعات خود کرده تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

مراحل ثبت شرکت 

در گام اول شما باید با اطلاع از انواع شرکت ها، نوع شرکت را انتخاب کنید.

 1. مشخص کردن و تعیین افرادی که قصد شراکت با آن ها را دارید
 2. تعیین حوزه فعالیت شرکت
 3. فراهم کردن میزان سرمایه ی اولیه
 4. تعیین اسم و نام شرکت
 5. فراهم کردن مدارک لازم
 6. درج کردن جایگاه و نقش شرکا و اعضا و اختیارات آنها به همراه تعیین حق امضا
 7. درخواست تاسیس شرکت در سامانه آگاه ثبت
 8. پرداخت هزینه های لازم
 9. انتشار آگهی ثبت شرکتها در روزنامه رسمی

بیشتر بخوانید:‌ آشنایی کامل با انواع شرکت ها

شرایط ثبت شرکت

شرایطی که برای تاسیس و راه اندازی یک شرکت در انواع مختلف در نظر گرفته شده است، بصورت کلی شامل: تهیه اسناد و مدارک لازم، تعیین نوع شرکت، دریافت مجوز های لازم، پرداخت هزینه ها و قوانین حقوقی روز می باشد. کلیه این فرآیند ها جهت تاسیس و پیگیری ثبت قانونی یک کمپانی یا شرکت در اداره ثبت شرکتها است.

با تهیه و تکمیل این شرایط می توان با گذراندن مراحل موجود شرکت یا کمپانی خود را در سریع ترین زمان به ثبت برسانید و انواع و اقسام گواهی های لازم را دریافت کنید.

انواع شرکت های قابل ثبت را بشناسید

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

یکی از انواع شرکتهای تجاری که در کشور ها قابل تاسیس می باشد و به عنوان آسان ترین و پر طرفدار ترین روش تاسیس شرکت شناخته می شود، ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. این نوع تاسیس شرکت با حداقل 2 نفر و سرمایه 100 هزار تومان آغاز می شود. در شرکتهای مسئولیت محدود چیزی به عنوان سهم وجود ندارد و افراد به عنوان شریک شناخته می شوند. هر فرد بر اساس میزان سرمایه خود مسئولیت داشته و بصورت کلی شرایط آسانی برای پیگیری تاسیس و ثبت در ایران دارد.

ثبت و تاسیس شرکت سهامی عام

یکی دیگر از شرکتهای تجاری که با ارائه سهم به عموم مردم همراه است، سهامی عام می باشد. ثبت شرکت سهامی عام به دلیل ارتباط با بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، قوانین و مراحل خاص خود را نیاز دارد و بهتر است با مشاوره و تجربه کافی وارد شوید. در این نوع شرکتها، بخشی از سرمایه توسط واگذاری سهام تامین می شود و نیاز به تهیه مدارک، و طی کردن مراحل خاص خود دارد. برای اطلاعات کامل راجع به هر کدام از انواع ثبت شرکت و ثبت برند به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

ثبت شرکت سهامی خاص

در ثبت شرکت سهامی خاص روش دیگری است که توسط آگاه ثبت امکان پذیر می باشد و سیستم کلی این نوع شرکتها به این صورت است که سرمایه افراد به تعدادی سهم تبدیل می شود. شما به عنوان سرمایه گذار بر اساس تعداد سهمی که در اختیار دارید، مسئولیت مشخصی نیز خواهید داشت. این نوع روش نیازمند بررسی های حقوقی و مراحل اداری آن بصورت دقیق می باشد و مدارک خاص خود را نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر: راهنمای تخصصی ثبت شرکت تعاونی

شرکت های قابل تاسیس در ایران

ما در سامانه آگاه ثبت کلیه خدمات مربوط به پیگیری ثبت شرکت، تهیه مدارک، شرایط و هزینه های لازم برای تاسیس انواع شرکتهای تجاری را در تمامی شهر های ایران و خارج از کشور، با بهترین و آسان ترین روش ها انجام می دهیم. شرکتهای تجاری که در ایران قابل ثبت و پیگیری می باشند در انواع مختلفی طبقه بندی می شوند که از رایج ترین آنها به موارد زیر می توان اشاره کرد.

 1. شرکت با مسئولیت محدود
 2. شرکت سهامی خاص
 3. شرکت سهامی عام
 4. شرکت تعاونی
 5. شرکت تضامنی
 6. شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

1مدرک یا مستند
2 مدارک شناسایی کلیه شرکای شرکت از جمله: کارت ملی، شناسنامه
3تقاضانامه و شرکت نامه
4ارائه یک اساس نامه کامل و جامع از شرکت
5دریافت و اخذ کد ثنا برای کلیه اعضای هیئات مدیره
6مشخص کردن سمت، جایگاه و میزان سهام هر یک از شرکا و اعضاء
7تهیه یک لیست 5 موردی برای ارائه نام شرکت (نام شرکت حداقل 3 سیلابی باشد)
82 نسخه صورت جلسه از مجمع موسسان و مجمع عمومی
92 نسخه از صورت جلسه هیئات مدیره
10ارائه مجوز های لازم (بسته به نوع و حوزه فعالیت شرکت شما)
11تهیه وکالت نامه برای پیگیری مراحل شما توسط یک وکیل
12فیش بانکی برای شرکتهای سهامی خاص (نمایان گر 35 درصد از میزان سرمایه اولیه شرکت)

پیگیری ثبت شرکت

شما می توانید از طریق ارتباط با سامانه ثبت شرکتها آگاه ثبت، کلیه امور اداری و حقوقی مرتبط به تاسیس شرکت در ایران یا خارج از کشور، از جمله: تهیه مدارک ، مراحل، هزینه ها، مدت زمان ثبت و سایر موارد را بدون نیاز به pdf راهنمای ثبت شرکتها و اقدامی که باعث اتلاف وقت شما شود را پیگیری نمایید. ما در سامانه خود شما را از مراحل و پیشرفت کار در جریان گذاشته و با بهترین شرایط، شرکت تجاری یا غیر تجاری شما را بصورت قانونی در سامانه ثبت شرکتها به ثبت می رسانیم.

بیشتر بدانید: آگاهی از نحوه تاسیس شرکت در منطقه آزاد

ثبت آنلاین انواع شرکت

برای ثبت شرکت آنلاین و اینترنتی 2 روش اساسی و عمده وجود دارد. در روش اول شما می توانید بصورت شخصی و بدون نیاز به موسسه یا سامانه خارجی، کلیه مراحل را توسط اداره ثبت شرکتها پیگیری نمایید. این مراحل نیاز به داشتن اطلاعات کافی از قوانین، انتخاب نوع شرکت، مراحل، هزینه ها و شرایط روز دارد. در روش دوم می توانید با مشاوره رایگان از مشاوران حقوقی و متخصص آگاه ثبت این مراحل را به صورت ایمن طی کنید.

مشاوره رایگان ثبت شرکت در سامانه آگاه

مراحل بالا، راهنمای صفر تا صد ثبت شرکت رایگان در ایران بود که برای شما کاربران گرامی بررسی کردیم. با این حال شما می توانید جهت دریافت اطلاعات و راهنمایی های بیشتر در ارتباط با مدارک ثبت شرکت، هزینه ها، شرایط و قوانین موجود، از طریق تماس با سامانه آگاه ثبت، به این امر دست پیدا کنید. همچنین اگر زمان یا انرژی پیگیری تاسیس شرکت خود را ندارید، می توانید پیگیری کلیه این امور را با کمترین هزینه به کارشناسان و وکلای حقوقی ما واگذار نمایید.طبیعتا تاسیس و ثبت شرکت بصورت کاملا رایگان و بدون هزینه امکان پذیر نیست. و هزینه های ریز و درشتی در این مسیر وجود دارد، با این حال در این مقاله از وبلاگ آگاه ثبت، به بررسی بهترین و کم هزینه ترین مسیر جهت تاسیس شرکت در سامانه ثبت شرکتها، اشاره کردیم.

سوالات متداول

نام شرکت انتخابی چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

در هنگام انتخاب نام و اسم برای شرکتهای تجاری در انواع مختلف، باید در نظر داشته باشید که قوانین خاصی برای آنها وضع شده است. به عنوان مثال این اسم نباید لاتین باشد و باید ریشه و اصل آن فارسی باشد. همچنین مطابق با قوانین کشور ایران بوده و در آن از 3 بخش بیشتر استفاده نشود. تکراری نبودن اسم نیز نکته مهمی است که باید در نظر بگیرید.

آیا امکان ثبت شرکت بصورت آنلاین فراهم است؟

بله. شما می توانید در خواست تاسیس و ثبت شرکتهای تجاری را در سامانه آگاه ثبت بصورت آنلاین درج کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

مجوز ثبت و تاسیس شرکت چیست؟

مجوز ها و اسناد لازم برای کسب اجازه و فعالیت در حوزه های تجاری، بستگی به نوع شرکتها داشته و برای دریافت و مشاوره رایگان جهت دریافت مجوز های قانونی و رسمی می توانید از طریق کارشناسان و مشاوران ما، مسیر صفر تا صد را طی کنید.

ثبت و تاسیس شرکت برای چه افرادی نیاز نیست؟

بسیاری از کاربران سامانه آگاه ثبت، پس از دریافت مشاوره رایگان و تخصصی به این نتیجه خواهند رسید که نیازی به پیگیری جهت تاسیس شرکت ندارند. طبق بررسی هایی که طی جلسه مشاوره رایگان و آنلاین با شما برگزار می شود، کلیه اطلاعات لازم جهت شرایط لازم و مواردی که تاسیس شرکتها به نفع شما باشد، اعلام شده و در صورت عدم نیاز به شما اعلام خواهد شد.

زمان مورد نیاز برای به نتیجه رسیدن ثبت قانونی شرکت چقدر است؟

مدت زمان لازم برای تاسیس شخصیت حقوقی یا همان شرکتهای تجاری در ایران، بصورت میانگین بین 7 روز کاری تا 10 روز ( توسط سامانه آگاه ثبت) است. با این حال اگر قصد پیگیری مراحل را بصورت شخصی داشته باشید، این بازه زمانی ممکن است طولانی تر شود.

بهترین روش برای تاسیس شرکت در ایران کدام است؟

در وبسایت آگاه ثبت می توانید از طریق فرم های درج شده، شماره تماس یا ارسال ایمیل، بصورت مستقیم، رایگان و آنلاین با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید. این قابلیت باعث شده تا بسیاری از افراد امروزه آگاه ثبت را به عنوان سامانه ثبت شرکت به جای سازمان ثبت شرکتها یا همان سایت انتخاب کرده و ما نیز در تلاش هستیم تا به پاس این جایگاه، بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه دهیم.

مشاوره رایگان ثبت شرکت را چطور دریافت کنیم؟

برای دریافت خدمات مشاوره رایگان، می توانید از طریق تماس با آگاه ثبت، بصورت غیر حضوری، حضوری یا آنلاین کلیه سوالات خود را مطرح نمایید. راهنمای کلی جهت پیگیری امور تاسیس شخصیت حقوقی، توسط مشاورین با تجربه حقوقی سامانه ما، در اختیار شما کاربران گرامی قرار می گیرد.

 

 

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *