ثبت شرکت مهندسی

طریقه ثبت شرکت مهندسی

مراحل و شرایط ثبت شرکت مهندسی ، یکی از مباحث بسیار مهم برای افرادیست که قصد فعالیت بصورت قانونی و رسمی در این حوزه را دارند. از این رو در این مقاله از آگاه ثبت، قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم و با مراحل، شرایط و مدارکی که برای این امر مورد نیاز است، آشنا شویم.

کلیه این شرکت ها همانطور که از نام آنها مشخص است، در حوزه فعالیت های مهندسی فعالیت می کنند و نام مخصوص به خود را با کلمه مهندسی دارند. در این امر نیز نیاز به ارائه مدرک تحصیلی در حوزه های مختلف می باشد که کلیه مراحل شما بصورت قانونی و اصولی پیگیری شود. یکی از راه های کسب در آمد در کشور ایران یا خارج از آن، شرکت در منقاصه های مختلف در این حوزه می باشد که می توان سود های مناسبی را کسب کرد و نیاز به ثبت شرکت مهندسی می باشد.

شرکت های مهندسی چه ویژگی هایی دارند؟

ثبت شرکت مهندسی چه مزیتی دارد

از ویژگی هایی که ثبت شرکت های مهندسی دارند، نام آنها می باشد که به نسبت سایر شرکت های دیگر متفاوت می باشد. موضوع بعدی افرادی می باشد که قصد تاسیس و ثبت آن را دارند که با هدف فعالیت های مهندسی شامل: ساخت و ساز، صنعتی و تجاری می باشد.

برای صدور جواز تاسیس کلیک کنید.

روش های ثبت شرکت مهندسی

ثبت آنلاین شرکت مهندسی

بصورت کلی ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، یکی از راحت ترین و سریع ترین روش هایی می باشد که افراد هنگامی که تصمیم به این اقدام می کنند، می توانند با هزینه مناسب آن را عملی کنند.

این نوع ثبت شرکت نیاز به مدارک و شرایط خاص خود دارد که می توان به: داشتن 2 نفر به عنوان بازرس شرکت که عضوی از هیئت مدیره نباشند و 3 نفر به عنوان عضو هیئت مدیره اشاره کرد و با کمترین میزان سرمایه یعنی 100 هزار تومان می توان این اقدام را انجام داد.

ثبت شرکت مهندسی با سهامی خاص

نوع دیگری از ثبت شرکت های تجاری مهندسی، سهامی خاص می باشد که برای آن باید مدارک مرتبط با تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر می توانید با مشاورین آگاه ثبت در ارتباط باشید.

 • ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه به همراه اقرار نامه کتبی با امضای شخص
 • ارائه مجوز های لازم بسته به حوزه کاری
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس +10

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت مهندسی در ایران

همه شرایط ثبت شرکت مهندسی

بصورت کلی در دو حالت می توان اقدام به ثبت این نوع شرکت ها کرد، یکی شخصیت حقیقی و دیگری فرد حقوقی می باشد. بصورتی که اگر یک شخص حقیقی اقدام به این امر کند باید مدارک زیر را تهیه کند:

 • ارائه فرم صدور مجوز برای تاسیس شرکت مهندسی
 • تهیه پرسش نامه
 • ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه فرد حقیقی
 • ارائه مدرک تحصیلی معتبر به همراه سابقه های فعالیت مرتبط
 • شخص باید در گروه و انجمن مشاورین فنی مهندسی استان خود عضو باشد
 • نیاز به ارائه گواهی عضویت در انجمن های علمی و فنی

در طرف مقابل اگر یک شخصیت حقوقی درخواست ثبت شرکت فنی مهندسی داشته باشد، نیاز به تهیه مدارک زیر دارد:

 • ارائه درخواست صدور مجوز تاسیس
 • تهیه اساس نامه و آگهی تاسیس شرکت
 • روزنامه رسمی
 • کپی کارت ملی و شناسنامه اعضای هیئت مدیره
 • گواهی های دوره آموزشی
 • عضویت در انجمن های مهندسی
 • ارائه فیش واریزی در بانک ملی

هزینه و قیمت ثبت شرکت مهندسی

ثبت شرکت مهندسی چقدر هزینه دارد

برای محاسبه تعرفه ها و هزینه تاسیس شرکت های مهندسی بستگی به نوع آن، می توان قیمت های مختلفی را مشاهده کرد، اما بصورت کلی اگر با تشخیص و تحقیقات کافی یا با علم و دانش لازم قصد تاسیس و ثبت این نوع شرکت را دارید، همین الان می توانید با آگاه ثبت تماس گرفته و قیمت دقیق و اطلاعات لازم را دریافت نمایید. و همچنین برای مشاهده لیست هزینه ثبت شرکت کلیک کنید.

جمع بندی

شرکت مهندسی می تواند در حوزه های مختلفی در عرصه های تجاری، خدماتی و … در کشور ایران ثبت شود. از این رو برای قانونی شدن و اصولی شدن روال کاری، می توان اقدام به آن از یک موسسه حقوقی معتبر نمایید. آگاه ثبت با تجربه ثبت بیش از هزاران شرکت در زمینه های مختلف می تواند از صفر تا 100 مسیر، با شما همراه باشد.

بسته به نوع ثبت شرکت، هزینه ها می تواند متغییر باشد، برای اطلاع بیشتر می توانید با آگاه ثبت در ارتباط باشید.

استفاده از مشاورین و افراد متخصص در این حوزه می تواند در سریع ترین زمان ممکن، شما را به هدف مورد نظر برساند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…