نحوه ثبت شرکت مختلف سهامی

ثبت شرکت مختلط سهامی عام یا سهامی خاص، موضوع مورد بحث ما در این مقاله از  سامانه آگاه ثبت می باشد و قصد داریم به آموزش آن بپردازیم. برای ثبت شرکتهای مختلط سهامی عام یا خاص نیاز به تهیه مدارک مورد نیاز و شرایط آن است، همچنین برای ثبت و تاسیس هر شرکتی هزینه های خاصی لازم است تا پروسه تکمیل شود. بسیاری از افراد برای راه اندازی شرکتهای مختلف، با توجه به انوع آنها و تنوعی که وجود دارد، نمی دانند کدام نوع شرکت برایشان مناسب است. اگر قصد دارید تا شرکت تجاری خود را از نوع مختلط انتخاب کنید، پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ثبت شرکت مختلط سهامی چیست؟

آموزش ثبت شرکت مختلف سهامی

خب پیش از این که سراغ روش های ثبت شرکت و آموزش و مدارک لازم برویم، بهتر است بررسی کنیم که اصلا شرکتهای مختلط چه ویژگی هایی دارند و هدف از تشکیل آنها چیست؟ برای تعریف این دسته از شرکتها باید گفت: شرکت مختلط سهامی میان شرکای تضامنی و سهامی تشکیل می شود یا به زبان ساده تر، برآیند و ترکیبی از شرکتهای تضامنی و سهامی هستند که با یکدیگر واژه ای به نام مختلط را تشکیل می دهند. بصورت کلی شرکتهای تجاری از شرکای مختلفی تشکیل می شوند که در این نوع، شرکا شامل تضامنی و سهامی هستند.

هزینه ثبت شرکت مختلط سهامی

ثبت شرکت مختلف سهامی چثدر هزینه دارد

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد برای تاسیس و ثبت شرکتهای نیاز به پرداخت هزینه ثبت شرکت مختلط سهامی است. برای محاسبه قیمت و تعرفه های موجود در این نوع شرکتها، باید بر اساس شرایط مختلفی آن را محاسبه کرد. بصورت کلی بر اساس فاکتور های متنوعی مثل: نوع شرکت، روش انجام و پیگیری ثبت شرکت، هزینه وکالت، تهیه مدارک، انتشار آگهی ثبت شرکت و  … دارد. برای اطلاع از هزینه دقیق با کارشناسان ما در آگاه ثبت تماس بگیرید.

مشخصات شرکت مختلط سهامی

ثبت شرکت مختلط سهامی، از ویژگی های خاصی طبعیت می کند و باید نکات مهمی را در نظر گرفت.

در گام اول باید اقدام به انتخاب اسم شرکت کرد که قوانین خاص خود را داشته و می توان با استعلام اسم شرکت، بهترین گزینه را انتخاب کرد.

در قدم دوم واژه مختلط در کنار اسم شرکت باید درج شود.

از آنجایی که ثبت شرکت مختلط شامل: سهامی و غیر سهامی می باشد، اگر از واژه سهامی در اسم شرکت استفاده شود، مشکلی برای ثبت به وجود نخواهد آمد.

همانطور که ذکر شد ثبت شرکتهای مختلط سهامی دارای شرکای تضامنی است، از همین رو نام یکی از شرکا تضامنی باید در اسم شرکت درج شود.

ثبت این نوع شرکتها حتما باید متشکل از دو گروه سهامدار تضامنی و سهامی باشد.

شرایط ثبت شرکت مختلط سهامی

ثبت کردن شرکت مختلط سهامی

برای ثبت قانونی و رسمی این گروه از شرکتها در سامانه ثبت شرکتها نیاز به فراهم کردن شرایط زیر است.

برای تاسیس و ثبت نیاز به حضور شرکای سهامی و تضامنی بصورت 1 شریک تضامنی و تعدادی سهامدار ( حداقل) می باشد.

 • تعیین موضوع و حوزه فعالیت شرکت مختلط سهامی
 • تهیه اساس نامه و شرکتنامه به همراه امضاء اعضا
 • تهیه اظهارنامه به همراه امضاء کلیه افراد
 • پرداخت یک سوم سرمایه اعضای شرکت به حساب رسمی
 • بررسی ارزش دارایی شرکت
 • محاسبه قیمت و ارزش واقعی هر سهم
 • تعیین افرادی که دارای حق امضاء هستند

مدارک ثبت شرکت مختلط سهامی

مدارک لازم ثبت شرکت مختلف سهامی

برای هر نوع شرکتی که در ایران یا خارج از کشور قرار است بصورت رسمی و قانونی به ثبت برسد، مدارک خاصی لازم است. برای این نوع شرکت شما نیاز به تهیه مدارک زیر دارید و در هر کجا که نیاز به راهنمایی بیشتر داشته باشید می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید.

 • تهیه دو نسخه از اساسنامه و شرکتنامه
 • ارائه مدارک شناسایی کارت ملی و شناسنامه ( عکس ) اعضاء
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای کلیه اعضا
 • ارائه  و تهیه مدرک مستند بر پرداخت یک سوم سرمایه توسط مدیر شرکت و تسلیم کلیه سرمایه های غیر نقدی
 • تهیه صورت جلسه مجمع
این مطلب را از دست ندهید!
ثبت شرکت کامپیوتری

تفاوت شرکای تضامنی و سهامی در شرکت مختلط چیست؟

فرق ثبت شرکت مختلف سهامی

در بسیاری از موسسات و شرکت های تجاری سرمایه افراد به واحد هایی با نام سهم تبدیل می شود. شرکای سهامی شرکتهای مختلط نیز به همین صورت هستند و سرمایه آنها در غالب سهام تبدیل می شود. در طرف دیگر شرکای تضامنی که از واژه ضمانت تشکیل شده اند، سرمایه خود را در غالب سهام تحویل نمی گیرند. یعنی در برابر کلیه بدهی ها، سود ها و گردش های مالی مسئولیت داشته و بر اساس قوانین خاص سنجیده می شوند.

مدت زمان ثبت شرکت مختلط سهامی در ایران

منظور از اینکه عنوان این قسمت ثبت شرکت در ایران می باشد، این نیست که شما فقط می توانید این نوع از شرکت را در کشور ایران تاسیس و ثبت کنید. بلکه با استفاده از مشاوره رایگان ثبت شرکت مختلط سهامی می توانید شرکت دلخواه خود را در ایران یا سایر کشور های دنیا به صورت رسمی و قانونی به ثبت برسانید. برای بررسی مدت زمانی که طول می کشد تا نتیجه نهایی را دریافت کنید، بستگی به نحوه و روش های انجام دارد. اگر بصورت شخصی قصد پیگیری مراحل ثبت شرکت را دارید، ممکن است بازه ای بین 2 الی 3 ماه را منتظر باشید. اما اگر با استفاده از موسسه حقوقی آگاه ثبت مراحل را پیگیری نمایید، به دلیل ارتباطات و تجربه بالای وکلا و کارشناسان، می توانید در سریع ترین زمان به نهایی شدن روند ثبت شرکت مختلط سهامی خود کمک شایانی کنید.

مشاوره رایگان ثبت شرکت مختلط سهامی در ایران

ارائه مشاوره رایگان برای ثبت و تاسیس شرکتهای مختلط سهامی در ایران یا خارج، از مهم ترین خدماتیست که موسسه حقوقی ما در آگاه ثبت به کاربران گرامی ارائه می کند. با استفاده از این قابلیت می توانید با دانش کافی و آگاهی مناسب قدم در تاسیس شرکت خود گذاشته و با هزینه ها، شرایط و مدارکی که لازم است، آشنا شوید. برای ارتباط و دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق فرم های درج شده در این صفحه یا شماره تلفن های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

جمع بندی

شرکت مختلط سهامی یکی از انواع شرکتهای قابل ثبت در ایران و سایر کشور های دنیا است که متشکل از سهامداران و افراد تضامنی می باشد. بسیاری از شرکتها امروزه در قالب این نوع به ثبت رسیده است و در حال فعالیت بصورت تجاری می باشند. اگر شما جزو آن گروه از افراد هستید که قصد دارید شرکت خود را در این زمینه به ثبت برسانید، توصیه می کنم همین حالا اقدام کنید تا از رقبای خود عقب نمانید!

سوالات متداول

هزینه ثبت شرکت مختلط سهامی چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت بر اساس شرایط مختلفی در نظر گرفته می شود و از رقم 800 هزار تومان شروع خواهد شد، برای اطلاع دقیق از قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

درج واژه سهامی در شرکتهای مختلط سهامی جایز است؟

به دلیل اینکه این گروه از شرکتها در دو بخش سهامی و غیر سهامی تقسیم می شوند، می توان در هنگام انتخاب اسم شرکت از این واژه استفاده کرد.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای
باز کردن چت
1
نیاز به مشاوره دارید؟
چت آنلاین آگاه ثبت
سلام
برای مشاوره رایگان از طریق واتس اپ کلیک کنید و منتظر پاسخ کارشناس بمانید.