Skip to content
آگاه ثبت » مقالات ثبت شرکت » ثبت شرکت در سال۱۴۰۱ چگونه است؟

ثبت شرکت در سال۱۴۰۱ چگونه است؟

ثبت شرکت در سال ۱۴۰۰

ثبت شرکت در سال ۱۴۰۰ چگونه است

افرادی که قصد دارند تا شرکت خود را تاسیس کنند و به صورت شخصی در حوزه خاصی فعالیت کنند، موظف هستند تا به عنوان یکی از پارامترهای بسیار مهم اقدام به ثبت شرکت کرده و مراحل انجام این فرآیند را تا انتها طی کنند.
در این بین یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که چگونه باید اقدام به ثبت شرکت کرد و برای انجام این فرایند لازم است تا به چه نکاتی توجه داشت؟ در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به این سوال بسیار مهم انداخته و در رابطه با نکات مهم برای ثبت شرکت در سال ۱۴۰۱ توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

مراحل ثبت شرکت در سال ۱۴۰۱

ثبت شرکت در سال ۱۴۰۰ چه مراحلی دارد

به منظور انجام فرایند ثبت شرکت شما موظف هستید تا چند مرحله بسیار مهم را طی کرده و در نهایت شرکت خود را به ثبت برسانید. اگر بخواهیم در رابطه با مراحل ثبت شرکت در سال ۱۴۰۰ توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، می توان به موارد زیر اشاره داشت:
تکمیل مدارک مورد نیاز
یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید بدانید این است که برای ثبت یک شرکت به صورت قانونی لازم است تا مدارک خاصی را جمع آوری کرده و آن ها را به همراه داشته باشید. در بخش مربوطه در رابطه با این مدارک صحبت خواهیم کرد و بیان می کنیم که به منظور ثبت کردن شرکت باید چه مدارکی به همراه داشته باشید.
در این بخش باید به این مسئله توجه داشت که یکی از نیازهای اساسی برای ثبت شرکت تکمیل برخی از مدارک با کارشناس ثبتی و آماده نمودن آن ها است.
تنظیم اوراق مورد نیاز و انتخاب نام شرکت
مرحله بعدی برای ثبت شرکت به صورت قانونی این است که اوراق نظیر اساسنامه ها را جمع آوری و تنظیم کرده و همچنین چند نام پیشنهادی برای شرکت خود در نظر بگیرید. در واقع نام های پیشنهادی شما مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفته و در نهایت یک یا چند مورد از آن ها انتخاب خواهد شد. سپس شما می توانید تحت آن فعالیت کرده و شرکت خود را به صورت قانونی راه اندازی کنید.
البته در برخی از موارد ممکن است که وجود مشکلاتی در اساسنامه ها و یا نام های پیشنهادی باعث شود که افراد مجبور شوند تا دوباره این موارد را بررسی کرده و آن ها را تکمیل کنند. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که حتماً در ابتدا با دقت بسیار زیادی این فرآیندها را انجام داده تا مجبور به انجام دوباره این کارها نشوید.
انجام فرآیندهای اداری مربوط به اداره ثبت
پس از طی کردن دو مرحله گفته شده لازم است تا به سراغ اداره ثبت رفته و از طریق کارشناس مربوطه فرایند ثبت شرکت ها و طی کردن مراحل ثبت قانونی شرکت خود را پیگیری کنید. در طول این مسیر ممکن است نیاز باشد تا برخی از فرآیندهای مختلف را انجام دهید.
البته باید به این نکته اشاره داشت اگر دو مرحله قبل را به صورت کامل انجام داده باشید، دیگر نیازی نیست تا در این مرحله کارهای جدیدی انجام دهید و شما تنها با ارائه مدارک، اوراق و همچنین نام های پیشنهادی خود مسیر ثبت شرکت تان را در اداره ثبت پیگیری خواهید کرد.
ثبت آگهی تاسیس
پس از انجام فرآیندهای اداری توسط کارشناس ثبت شرکت ها، در نهایت شرکت شما را به رسمیت شناخته و دستور ثبت آگهی تاسیس شرکت شما را می دهد. پس از این مرحله است که شما قادر خواهید بود تا به صورت قانونی به عنوان یک شرکت فعالیت داشته باشید و از مزایای آن بهره مند شوید.
البته باید به این مسئله اشاره داشت که یک گام دیگر برای ثبت شرکت به صورت رسمی باقی مانده است که باید آن ها را نیز انجام داده تا در نهایت بتوانید بدون مشکل شرکت خود را به ثبت رسمی و قانونی به ثبت برسانید.
انتشار آگهی ثبت در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار
پس از آن که آگهی تاسیس شرکت شما به ثبت رسید، وقت آن است تا از طریق روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار ثبت شرکت خود را به اطلاع رسانده و پس از طی مدت زمان مشخصی در صورتی که شخصی با ثبت شرکت شما مشکل نداشت و فرآیند ثبت شرکت شما مسیر قانونی خود را طی کرد، می توانید فعالیت تان را به عنوان یک شرکت قانونی و رسمی آغاز کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سال ۱۴۰۱

مدارک برای ثبت شرکت در سال ۱۴۰۰

به منظور ثبت کردن یک شرکت به صورت قانونی، همان طور که بیان کردیم یکی از گام های مهم جمع آوری برخی از مدارک است. نکته مهمی که باید بدانید این است که عدم جمع آوری این مدارک و ناقص بودن آن ها باعث می شود که کل فرآیند ثبت شرکت شما با مشکل مواجه شود. در همین راستا اگر بخواهیم این مدارک را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره داشت:
• تصویر از کارت ملی و شناسنامه سهامداران، اعضای هیئت مدیره و…
• اساسنامه شرکت با امضاء شرکا
• دو نسخه صورت جلسه مجمع موسس و اظهار نامه با تایید شرکا در تمامی صفحات
• دو نسخه ابلاغیه نام تایید شده که توسط دایره تایید نام ثبت شرکت ها این ابلاغیه صادر می شود
• در صورت سهامی بودن شرکت، باید گواهی سپرده گذاری بانکی حداقل ۳۵ درصد از سرمایه را به همراه داشته باشید
• در صورت نیاز به اخذ مجوز با توجه به نوع شرکت، باید مجوز را دریافت کنید
• آدرس و کد پستی شرکت که با یکدیگر تطابق داشته باشند

بهترین روش برای ثبت شرکت در سال ۱۴۰۱

اعتبار ثبت شرکت دارویی

یکی از موضوعات مهمی که باید بدانید این است که اگر قصد دارید تا در سال ۱۴۰۰ اقدام به ثبت شرکت کنید، ممکن است به دلیل نداشتن تجربه کافی به منظور طی کردن فرایند ثبت شرکت، شما با مشکلات و چالش های مختلفی مواجه شوید.
در همین راستا یکی از روش ها برای ثبت شرکت که به شما اجازه می دهد تا در مدت زمان کوتاهی و با سرعت فوق العاده ای شرکت خود را به ثبت برسانید، کمک گرفتن از موسسات حقوقی فعال در این حوزه است.
امروزه شما می توانید در سراسر کشور موسسات حقوقی بسیار زیادی را مشاهده کنید که در حوزه ثبت شرکت ها فعالیت داشته و این امکان را به مشتریان می دهند تا با پرداخت هزینه کل فرایند ثبت کردن شرکت را به این موسسات بسپارید.
در این موسسات افراد خبره و با تجربه بسیار زیادی وجود دارند که در کوتاه ترین زمان و بدون هیچ چالشی می توانند کلیه مراحل و فرآیندهای ثبت شرکت را طی کرده و در نهایت شرکت شما را به صورت قانونی و رسمی به ثبت برسانند.
به همین دلیل اگر تجربه و یا تخصصی در زمینه ثبت شرکت ندارید، پیشنهاد ما این است که به سراغ این موسسات حقوقی رفته و از آن ها کمک بگیرید تا بتوانید این فرآیند را با سرعت فوق العاده ای انجام دهید و شرکت خود را در سال 1400 به ثبت برسانید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

1 thought on “ثبت شرکت در سال۱۴۰۱ چگونه است؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *