ثبت شرکت در ایتالیا

طریقه ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا توسط اتاق های بازرگانی، با حمایت Unioncamere، تحت نظارت یک قاضی و وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا اداره می شود. زیرساخت ICT توسط Infocamere، کنسرسیومی از اتاق های بازرگانی در قالب شرکت سهامی عام اداره و نگهداری می شود.

برای آشنایی کامل و آسانترین و ارزانترین ثبت شرکت تا پایان این مقاله را مطالعه کنید و همچنین برای مشاوره رایگان در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت برند و … به صورت ۲۴ ساعته با کارشناسان ما در ازتباط باشید.

شرایط ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا چه مزیتی دارد؟

از شرایط ثبت شرکت در ایتالیا که باید به آن توجه کرد ثبت اطلاعات دقیق در مورد مشاغل است، مانند:

 • نام کامل شرکت ها
 • دفتر ثبت شده
 • شماره مالیات بر ارزش افزوده
 • فعالیت و شکل قانونی
 • نهادهای حاکم
 • سرمایه، پایتخت
 • نمایندگان قانونی
 • اختیارات نمایندگان
 • شاخه ها

آموزش ثبت شرکت در ایتالیا

روش ثبت شرکت در ایتالیا

برای اینکه بدانیم چگونه در کشور ایتالیا ثبت شرکت کنیم بهتر است اطلاعات کافی را داشته باشیم. مثلا بدانیم در ایتالیا دسترسی به اسناد عمومی مربوط به شرکت ها شامل چه مواردی است:

صورت های مالی کامل

اسناد ادغام

لیست سهامداران

برای کسب اطلاعات کامل و اقدام میتوانید با کارشناسان در ارتباط باشید.

انواع گزارش ثبت شرکت در ایتالیا

گزارش حقوقی

به عنوان تضمین وجود شرکت

حصول اطمینان از اینکه در معاملات با اشخاص ثالث می توان به اطلاعات استناد کرد.

گزارش اقتصادی

برای اهداف آماری و اقتصادی

آیا ثبت شرکت رایگان در ایتالیا امکان دارد؟

دسترسی به ثبت نام و تعداد محدودی از اطلاعات (مانند نام و آدرس شرکت) رایگان است. با این حال، دسترسی آنلاین به اطلاعات کامل تنها در صورت درخواست و در قبال پرداخت هزینه ثبت شرکت در کشور ایتالیا در دسترس است.

شرکت ثبت شده در ایتالیا چقدر قابل اعتماد است؟

در ایتالیا اسناد ثبت شرکت توسط دفاتر مربوطه اتاق های بازرگانی، صنایع، صنایع دستی و کشاورزی نگهداری می شود. این دفاتر دفاتر ثبت مشاغل (uffici del Registro delle Imprese) نامیده می شوند و تحت نظارت قاضی منصوب از سوی دادگاهی که صلاحیت آن محل را دارد (که بر صحت رسمی ثبت نام افراد نظارت دارد) و تحت نظارت اداری وزارت عمل می کنند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا چه مدارکی لازم دارد

 • مدارک مربوط به تشخیص هویت شخصی
 • انتخاب نام برای شرکت ثبتی و موضوع فعالیت آن
 • محل فعالیت شرکت باید مشخص شود
 • حساب بانکی باید افتتاح شود و واریز سرمایه اولیه شرکت نیز انجام شود.
 • حضور مدیرعامل در ایتالیا برای افتتاح حساب بانکی الزامیست.
 • مدارک لازم برای دریافت ویزا ایتالیا را از سایت سفارت ایتالیا بگیرید.

لیست کامل مدارک ثبت شرکت ها بر اساس نوع آن را در داخل ایران می توانید از این مقاله بخوانید.

مزایای ثبت شرکت در ایتالیا

با این اصلاح، ثبت شرکت در ایتالیا که تاکنون صرفاً به صورت کاغذی در دفاتر اسناد و مدارک دادگاه‌های تجاری نگهداری می‌شد، به اتاق‌های بازرگانی، صنایع، صنایع دستی و کشاورزی منتقل شد تا بتوانند آن را به صورت کاملاً رایانه‌ای اداره کنند و اطلاعات و اسناد را تهیه کنند. موجود در آن به طور کامل و بلافاصله در سراسر کشور در دسترس است.

این مقررات متعاقباً توسط ماده 31 قانون شماره 340 سال 2000 تکمیل شد که تقریباً برای همه انواع شرکت ها استفاده از امضای دیجیتال و ابزار رایانه ای را برای تهیه درخواست برای ثبت و اسناد همراه و برای ارائه آنها به اداره ثبت مشاغل وادار کرد.

قوانین ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا چه قوانین دارد

به دنبال تغییرات در قانون ثبت شرکت در ایتالیا (ماده 9 شماره 7 سال 2007)، همه شرکت ها، از جمله تاجران انحصاری، اکنون با استفاده از امضای دیجیتال و کانال های الکترونیکی، با ثبت کسب و کار مکاتبه می کنند.

قبل از ثبت شرکت، اداره ثبت مشاغل مربوطه را بررسی میکند که:

(الف) درخواست معتبر است؛

(ب) فرم درخواست به درستی تکمیل شده باشد.

(ج) عمل یا واقعیتی که برای آن ثبت درخواست شده است مطابق با الزامات قانونی باشد.

(د) مدارک مورد نیاز قانون پیوست شده باشد.

(ه) سایر شرایط قانونی ثبت نام رعایت شده باشد.

همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که تقریباً کلیه اسناد مربوط به شرکت هایی که در ثبت مشاغل ثبت می شود توسط دفتر اسناد رسمی تنظیم می شود. بند 4 ماده 11 قانون: «سندی که باید ثبت شود باید در نسخه اصلی تسلیم شود و در مورد سند خصوصی که نزد دفتر اسناد رسمی تسلیم نشده باشد، امضا در سایر موارد تأیید می شود. یک نسخه معتبر باید تسلیم شود.

به موجب ماده ۲۱۹۳ قانون مدنی

اگر اطلاعاتی که طبق قانون باید ثبت شود، ثبت نشده باشد، هر کسی که ملزم به درخواست ثبت است، نمی تواند به آن ها علیه اشخاص ثالث استناد کند، مگر اینکه ثابت کنند که اشخاص ثالث از آن اطلاع داشته اند.

اشخاص ثالث نمی توانند ادعای بی اطلاعی از اطلاعاتی که پس از ثبت باید توسط قانون ثبت شوند، نداشته باشند.

هزینه ثبت شرکت در ایتالیا

برای اینکه برآورد مالی از هزینه های ثبت شرکت در ایتالیا بتوانیم انجام دهیم لازم است اول نوع شرکت نوع تجارت و طبقه بندی های لازم را مشخص کنیم. برای اینکه دقیق تر بتوانید تخمین قیمت ثبت شرکت را انجام دهید به هزینه ثبت شرکت سر بزنید و یا با موسسه حقوقی آگاه ثبت در ارتباط باشید.

جمع بندی

برای اینکه در کشورهای اروپایی ثبت شرکت کنید لازم است قبل از اقدام مواردی که باید رعایت کنید را بدانید. در این مقاله تا حدود زیادی شما با قوانین ثبتی کشور ایتالیا و شرایط آشنا شدید. حال اگر قصد اقدام دارید پیشنهاد میشود با افراد متخصص با توجه به شرایط خودتون مشورت کنید. در این خصوص موسسه های حقوقی کمک زیادی در روند ثبت شرکت در ایتالیا و اروپا میکنند. شما نیز میتوانید با کارشناسان ما به صورت رایگان در ارتباط باشید.

ثبت شرکت در ایتالیا چقدر زمان میبرد؟

بستگی به این دارد که از چه طریقی اقدام به ثبت در این کشور میکنید. اگر بطور شخصی اقدام کنید با توجه به آگاه نبودن از برخی مسائل ممکن است کار شما بیشتر طول بکشد.

آیا ثبت شرکت در ایتالیا به صورت آنلاین امکان دارد؟

بله از طریق موسسه حقوقی آگاه ثبت میتوانید به صورت غیر حضوری و با ارسال مدارک این کار را انجام دهید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

 

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…