هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، یکی از ساده ترین و سریع ترین روش ها برای ثبت یک شرکت تجاری می باشد که از نظر زمانی و قیمت، شرایط نسبتا مناسب تری در برابر انواع شرکت های ثبتی دیگر دارد. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، نیاز مند تهیه مدارک و طی کردن مراحل قانونی و حقوقی می باشد که در این مقاله قصد داریم به نحوه انجام آن و مواردی که باید بدانید، بپردازیم.

در کشور ایران بسیاری از کسب و کار ها و افرادی که قصد دارند در زمینه های مختلف، سرمایه گذاری کرده و فعالیت های خود را تحت عنوان یک شرکت معتبر و رسمی ادامه بدهند، ثبت سریع شرکت با مسئولیت محدود، بسیار رایج می باشد. همچنین این نوع شرکت را با میزان سرمایه بسیار کم نیز می توان تاسیس کرد و از مزایای آن که در ادامه بررسی می کنیم، بهره مند شد.

شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

منظور شرکت مسئولیت محدود چیست

یکی از بهترین و معروف ترین شرکت هایی که در ایران قابل ثبت می باشد، ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد. این نوع شرکت ها دارای یک سرمایه ریالی می باشند که کمینه آن 100 هزار تومان می باشد و سرمایه گذاران با نام شریک شناخته می شوند. شرکای این نوع شرکت می تواند حداقل با 2 نفر شروع به کار کرده و فعالیت های خود را ادامه دهند.

این نوع شرکت ها قادر به ارائه سهام نیستند و هر فرد بر اساس میزان سرمایه ای که برای مشارکت در نظر گرفته شده است، مسئولیت دارد. همانطور که گفته شد برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایران، نیاز به 2 نفر به عنوان شریک می باشد و سرمایه توسط آن 2 نفر گذاشته می شود.از سمتی اعضای هیئت مدیره نیز باید حداقل شامل 2 نفر باشد.اعضای هیئت مدیره می توانند از شرکای شرکت نباشند و هیچ لزومی بر این کار نیست.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود چه شرایطی دارد

بطور کلی با توجه به اینکه ثبت شرکت با مسئولیت محدود، طرفدار بیشتری در ایران دارد و یکی از پر تقاضا ترین انواع ثبت شرکت می باشد، قوانین و شرایط نسبتا آسانی داشته که به بررسی آنها می پردازیم.

 • ثبت این نوع شرکت با حداقل 2 شریک امکان پذیر است.
 • نیاز به معرفی افراد هیئت مدیره و اعضای شرکت به صورت سالانه نمی باشد.
 • مسئولیت هر فرد بر اساس میزان سرمایه ای که دخالت داده است.
 • مدیر عامل می تواند از اعضای هیئت مدیره نبوده و مسئولیت را بر عهده بگیرد.
 • با کمترین میزان سرمایه یعنی یک میلیون ریال، معادل صد هزار تومان می توان این نوع شرکت را ثبت کرد.
 • تعیین بازرس اصلی و علی البدل در شرکت های مسئولیت محدود، اختیاری است.
 • کل میزان سرمایه شرکت باید تحویل مدیر عامل شود و مدیر عامل نیز باید آن را تایید کند.
 • تعیین روزنامه کثیر الانتشار در شرکت های با مسئولیت محدود اختیاری است.
 • افراد بر اساس میزان سرمایه خود می توانند در داشتن حق رای مشارکت کنند.
 • برای تقسیم سود می تواند بر اساس میزان سرمایه شرکا انجام بگیرد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود چه مدارکی لازم دارد

همانطور که گفته شد به منظور ثبت شرکت های مسئولیت محدود، مدارک مرتبط با آن را باید تهیه کرد تا در سریع ترین زمان مراحل اداری شما طی شده و شرکت شما ثبت شود.مدارکی از جمله:

 • تهیه کپی کارت ملی و شناسنامه تمامی اعضای شرکت به همراه شماره تلفن آنها
 • ارائه آدرس دقیق و کد پستی شرکت
 • ارائه 2 نسخه شرکتنامه از شرکت ثبت شده با مسئولیت محدود که توسط کلیه افراد شرکت امضا شده باشد
 • تهیه 2 نسخه از صورتجلسه با حضور افراد موسس و اعضای هیئت مدیره که توسط اعضای شرکت امضا شده باشد
 • تهیه 2 نسخه تقاضا نامه شرکت با مسئولیت محدود و امضای آن توسط سهامداران شرکت
 • و ارائه 2 نسخه اساس نامه شرکت با مسئولیت محدود و امضای تمامی صفحات آن توسط کلیه سهامداران شرکت، به عنوان مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت از این نوع می باشد.
 • در صورت داشتن هر گونه سوال و یا نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر، می توانید با کارشناسان آگاه ثبت بصورت رایگان در ارتباط باشید.

قدم به قدم تا ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ورود به وبسایت اداره کل ثبت شرکت ها، مرحله بعدی است که پس از تهیه مدارک مورد نیاز برای این نوع شرکت، باید انجام دهید. از این رو می توانید با ورود به وبسایت مراجعه کرده و در قسمت پذیرش تاسیس کلیک نمایید.پس از آن با کلیک بر روی شرکت با مسئولیت محدود، یک فرم مشخصات اولیه برای شما نمایش داده می شود که در آن نام، شماره تلفن و آدرس شرکت را باید درج نمایید.

انتخاب نام شرکت

در گام بعدی باید پنج نام برای شرکت مورد نظر خود با مسئولیت محدود، انتخاب کنید تا بر اساس قوانین و موجودیت اسم ها، یکی از آنها مورد تایید اداره ثبت شرکت ها قرار بگیرد. پس از آن حوزه کاری شرکت، مدت زمان، آدرس و سرمایه و مشخصات شعب دیگر شرکت باید درج شود.

آپلود اساس نامه و شرکت نامه در وبسایت

در این مرحله اطلاعات شما توسط اداره ثبت، تائید شده و باید اساسنامه و شرکتنامه خود را در این سامانه بار گذاری نمایید و شرایط مرتبط با شرکت خود را بر اساس موارد درج شده در وبسایت تکمیل نمایید. در گام بعدی باید منتظر تایید اسم انتخابی شما توسط اداره ثبت باشید تا از بین 5 اسم، یکی از آنها مورد تائید قرار بگیرد.

امضای اوراق و اسناد

پس از تائید اسم، سامانه صفحاتی را در اختیار شما قرار می دهد که باید آنها را در دو سری، پرینت کرده و توسط تمامی اعضای شرکت به امضا برسد. پس از آن کلیه مدارک مرتبط را در پاکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود که قرمز رنگ نیز می باشد، قرار داده و به اداره ثبت شرکت های شهر خود ارسال نمایید.

شرایط انتقال حق السهمه در شرکتهای مسئولیت محدود

سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

حق السهمه همان سرمایه ایست که شرکای شرکت روی هم گذاشته و به عنوان سرمایه اولیه شرکت شناخته می شود. از این رو برای انتقال آن نمی تواند به اوراق تجارتی تبدیل شود.بصورت کلی برای انتقال باید:

 1. در صورتیکه که شرکای یک شرکت، به میزان سه چهارم از سرمایه آن را در اختیار داشته باشند و موافق انتقال باشند.
 2. از نظر تعداد، اکثریت افراد شامل این سه چهارم باشند.
 3. این انتقال با فراهم کردن یک سند معتبر و رسمی امکان پذیر می باشد.

جمع بندی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود، به عنوان یکی از ارزان ترین و سریع ترین روش های ثبت شرکت در ایران شمرده می شود که در این نوشتار سعی کردیم شما را با مدارک، مراحل و قوانین ثبت شرکت آشنا کنیم.

بهترین روش برای ثبت شرکت های با مسئولیت محدود، استفاده از تجربه کارشناسان حقوقی در این امر می باشد، چرا که از نظر زمانی و سرعت کار و همینطور قیمت تمام شده، به نفع شما می باشد، در این راستا می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان ما در آگاه ثبت، مراحل ثبت شرکت خود را آغاز نمایید. همچنین برای استعلام هزینه ثبت شرکت کلیک کنید.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به صد هزار تومان، به عنوان حداقل سرمایه نیاز دارید.

با 2 نفر می توان این نوع شرکت را به آسانی و با سرمایه اندک ثبت کرد.

از طریق تماس با آگاه ثبت، می توانید تمامی مراحل را به ما سپرده و بهترین نتیجه را در سریع ترین زمان دریافت کنید.

شرکت هایی مثل نقشه برداری، پیمان کاری، آی تی و … را می توان با این عنوان ثبت کرد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.


جهت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۹ رای
باز کردن چت
1
چت آنلاین آگاه ثبت
سلام
برای مشاوره رایگان از طریق واتس اپ کلیک کنید و منتظر پاسخ کارشناس بمانید.