ثبت برند

ثبت برند (نام تجاری) و لوگو (نشان تجاری) در ایران و خارج از کشور، یکی از خدمات سامانه و سایت آگاه ثبت می باشد و می توانید با ارزان ترین قیمت در سریع ترین زمان، نام تجاری خود را بصورت رسمی و قانونی به ثبت رسانید. شرایط ثبت برند، مدارک، هزینه های مورد نیاز، مراحل ثبت، آموزش و راهنمای کلی قوانین و مقررات آن، از مهم ترین مواردیست که به آن اشاره خواهیم کرد.

کلیه نام های تجاری یا همان برند را می توان در شهر های مختلف ایران مثل: تهران، اصفهان، تبریز، شیراز و … با بهترین و سریع ترین روش، به صورت قانونی با هزینه مناسب و اقتصادی به صورت آنلاین و اینترنتی ثبت کرد. به منظور ثبت برند فارسی یا لاتین و لوگو می توانید از طریق روش های ارتباطی با ما بصورت رایگان، مشاوره را از سامانه ما دریافت کنید.

ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو چیست؟

ثبت برند ( نام تجاری ) و لوگو (علامت تجاری) به عنوان یک اسم، لوگو، طرح گرافیکی و مواردی از این قبیل، است که به دلیل یکتا بودن آن، باعث ایجاد تفاوت بین سایر برندها می شود. با ثبت برند و لوگو می توان علاوه بر ایجاد تمایز، باعث حفظ حقوق مالکیت معنوی یک کالا، خدمات یا کسب و کار شد. برای به ثبت رساندن آن باید قوانین، شرایط و مراحلی را بصورت دقیق و قانونی طی کرد تا به مدت 10 سال در مرحله اول، برند شما اعتبار داشته باشد که این مورد قابل تمدید نیز می باشد. سامانه ثبت برند آگاه ثبت، بصورت اینترنتی قابلیت ثبت، نام و نشان تجاری را برای شرکتها و افراد شخصی فراهم کرده است.

مدارک، شرایط ثبت برند برای اشخاص حقوقی

مدارک ثبت کردن برند برای حقوقی
 • اشخاص حقوقی که معمولا شامل شرکت های می باشند، برای به ثبت رساندن برند یا لوگو خود بصورت قانونی، نیاز به مدارک زیر خواهند داشت.
 • تهیه مجوز های لازم و مدارک قانونی حوزه فعالیت مانند: جواز کسب، تولید و بهره برداری
 • ارائه مدارک شناسایی شامل: کارت ملی و شناسنامه افراد مهم شرکت
 • ارائه و تحویل یک عکس از نوبت او آگهی رسمی ثبت شرکت به همراه آخرین تغییرات
 • تهیه یک تصویر در ابعاد 8 سانتی متر در 8 سانتی متر از برند و نام تجاری مورد نظر

شرایط، مدارک ثبت برند برای اشخاص حقیقی

 • ارائه مدارک شناسایی ( شناسنامه و کارت ملی)
 • ارائه یک کد پستی معتبر 10 رقمی از محل سکونت
 • تهیه و ارائه مجوز هایی مثل : جواز تولید، جواز کسب و .. از بخش مربوطه
 • ارائه تصویر یا عکس برند در ابعاد 8 سانتی متر در 8 سانتی متر

در صورتی که برند یا نام تجاری شما خارجی یا لاتین می باشد، نیاز به کارت بازرگانی خواهید داشت

درخواست ثبت برند و لوگو

با تکمیل این فرم می توانید علاوه بر ثبت درخواست، مشاوره رایگان ثبت نام و نشان تجاری را دریافت نمایید

مدارک ثبت برند در ایران و خارج

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

برای تهیه مدارک لازم برای ثبت علامت تجاری و برند در ایران باید در نظر داشته باشید که افراد به دو بخش حقیقی و حقوقی تقسیم می شوند. مدارکی که برای افراد حقیقی مورد نیاز است، کمی ساده تر از موارد حقوقی می باشد. برای مشاهده اطلاعات کامل مدارک ثبت برند کلیک کنید.

مراحل ثبت لوگو و برند تجاری

آموزش ثبت برند

 1. انتخاب اسم مناسب برای نشان تجاری
 2. استعلام برند
 3. تهیه مدارک لازم
 4. تهیه اظهارنامه ثبت نشان تجاری

مزایای ثبت علامت و نام تجاری

کافیست فرم را ارسال کنید تابا ثبت برند تجاری در ایران یا سایر کشور ها مثل: ترکیه، آلمان، دبی، امارات، کانادا و … با ارائه خدمات یا یک محصول، می توانید برند خود را تبلیغ کرده و باعث ایجاد یک حس وفاداری و اطمینان به مشتریان خود شوید. با انتخاب اسم مناسب یا طرح و لوگوی جذاب برای آن، می توان در سریع ترین زمان، معنا و مفهوم یک محصول یا کسب و کار را به افراد مختلف رساند. همچنین اگر یک کسب و کار غیر قانونی بخواهد با برند شما یک محصول را در بازار ارائه کند، شما می توانید از حق و حقوق خود بصورت کاملا رسمی، دفاع کرده و مالکیت خدمات خود را حفظ نمایید.

راهنمای دریافت برند در ایران

راهنما ثبت برند

در وبسایت آگاه ثبت می توانید از طریق فرم های درج شده، شماره تماس یا ارسال ایمیل، بصورت مستقیم و رایگان با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید. این قابلیت باعث شده تا بسیاری از افراد امروزه آگاه ثبت را به عنوان سامانه ثبت برند به جای سازمان مالکیت معنوی یا همان سایت irsherkat.ir انتخاب کرده و ما نیز در تلاش هستیم تا به پاس این جایگاه، بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه دهیم.

قوانین انتخاب اسم برند و لوگو

ثبت برند چه قوانینی دارد؟

 • انتخاب اسم هایی که برای یک شهر در نظر گرفته شده است ممنوع می باشد
 • انتخاب اسامی افراد معروف و مشهور مثل : شعرا، شخصیت های تاریخی و سران یک ممکلت
 • انتخاب اسامی یا طرح هایی که از پیش ثبت شده است ممنوع می باشد
 • عدم شباهت به سایر لوگو، برند و طرح های از پیش ثبت شده
 • عدم انتخاب صفت های توصیفی برای نشان تجاری
 • انتخاب حروف لاتین یا فارسی در نام مجاز است
 • عدم استفاده از اعداد در اسم برند
 • لوگو هایی که شامل علامت پرچم یک کشور باشد ممنوع است
 • طرح های از پیش ثبت شده مثل علامت نایک، آدیداس و … ممنوع است
 • استفاده از عبارات کلی برای اسم برند مثل: عروسک، خرما و… به تنهایی ممنوع است
 • انتخاب طرح یا اسم های مخالف با قوانین یک کشور ممنوع است

استعلام برند های ثبت شده

استعلام از برند

استعلام برند های ثبت شده توسط سامانه آگاه ثبت به شما کمک می کند تا در هنگام انتخاب اسم، لوگو و نشان تجاری برای ثبت برند در سامانه رسمی، برند هایی که از پیش به ثبت رسیده است را بشناسید. این قابلیت بصورت رایگان در صفحه استعلام ثبت برند فراهم شده است و می توانید با درج اطلاعات خود، در سریع ترین زمان از علامت های تجاری ثبت شده مطلع شوید. این روش باعث افزایش سرعت شما و آسان تر شدن مراحل ثبت برند می شود.

ثبت برند بین المللی ( لاتین )

اگر قصد ثبت برند در خارج از کشور مثل: کشور ترکیه، عمان، کانادا، دبی، آلمان و سایر کشور ها را دارید، ثبت برند بین المللی که با نام مادرید شناخته می شود، موضوع اصلی شما است. به منظور این کار باید قبل از هر اقدامی در کشور ایران نشان تجاری و برند خود را بصورت قانونی به ثبت برسانید.سازمان جهانی مالکیت معنوی با دریافت اظهارنامه و مدارک لازم، علامت تجاری شما را بین 85 کشور موجود در این قرارداد به رسمیت شناخته و می توان از مزایای آن استفاده کرد.

هزینه ثبت برند تجاری چقدر است؟

هزینه ثبت برند یا نشان تجاری بر اساس موارد مهمی مثل: تعداد طبقات برند، حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی، چاپ و انتشار آگهی ثبت برند، اظهارنامه، کارت بازرگانی، هزینه وکالت و تعیین مجوز های لازم مشخص می شود. همچنین ثبت برند بستگی به لاتین بودن یا فارسی بودن آن نیز در تعیین قیمت و نرخ دارد. در سامانه ثبت نشان تجاری آگاه ثبت اقتصادی ترین تعرفه ها برای این امر در نظر گرفته شده است.

ثبت برند فوری در سایت آگاه ثبت

شرایط ثبت برند

ثبت برند فوری و ارزان در شهر های ایران: تهران، کرج، اصفهان، رشت، شیراز، تبریز و … به همراه برند های بین المللی یا خارجی در کشور های مختلف، با ارزان ترین قیمت و بهترین شرایط، از مهم ترین خدمات سامانه آگاه ثبت می باشد. برای دریافت اطلاعات اضافه تر می توانید از طریق روش های ارتباطی به منظور آگاهی از شرایط، قوانین، تعرفه ها، تمدید، مدارک مورد نیاز و تمامی موارد مربوط به ثبت برند و ثبت شرکت ، با کارشناسان با تجربه ما بصورت 24 ساعته در تماس باشید. برای راهنمای ثبت لوگو یا علائم تجاری خود در ایران یا برند بین المللی ( لاتین ) کافیست مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و بقیه امور را به ما واگذار کنید.

سامانه و سایت ثبت برند اداره مالکیت معنوی

اداره مالکیت معنوی مرجع ثبت برند و علائم تجاری در ایران است که می توانید کلیه امور مربوط به ثبت نشان تجاری خود را توسط سامانه ما در آگاه ثبت، پیگیری نمایید. مشاورین و وکلای با تجربه ما بصورت تمام وقت، پیگیر روند های قانونی در ادارات مربوط به تمامی شهر های ایران هستند تا نشان تجاری و لوگوی شما در سریع ترین زمان با آسان ترین روش به ثبت برسد.

تفاوت دریافت برند و لوگو چیست؟

ثبت Brand یا لوگو در ایران در سامانه ثبت برند و لوگو آگاه ثبت، انتخاب و ثبت یک نام تجاری برای خدمات و حوزه فعالیت اشخاص حقیقی یا حقوقی می باشد، در صورتیکه منظور از ثبت لوگو، انتخاب یک علامت تجاری همانند لوگوهای معروف مثل: آدیدادس، نایک و … می باشد. هزینه ثبت برند و لوگو و مراحل این دو تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته و می توان هر دو آن هارا با هم ثبت کرد.

انواع دسته بندی ثبت برند و لوگو

در نظر داشته باشید که جهت ثبت نام و نشان تجاری دسته بندی های مختلفی برای برند ها در نظر گرفته می شود. یک برند می تواند شامل ارائه خدمات و محصولات کسب و کار شما باشد و در طرفی برند دیگر ممکن است ارائه خدمات مختلف را شامل شود. برند های شخصی، شرکتی، دولتی، عمومی، فرهنگی و مذهبی از انواع دیگر علائم تجاری هستند که در این دسته بندی قرار می گیرند.

برند هایی که ثبت آنها غیر ممکن است !

برندهای غیر مجاز

در هنگام ثبت برند بسیاری از علائم غیر قابل انتخاب می باشند و انتخاب اسامی عام، توصیفی، علائم جغرافیایی گمراه کننده، پرچم کشور ها، علائم سلطنتی و برند هایی که از پیش به ثبت رسیده اند، ممنوع می باشد.

ثبت برند هایی که نیاز به مجوز دارند

فعالیت در زمینه هایی که با سلامت مردم در ارتباط است، مانند ثبت برند در حوزه محصولات پزشکی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، خوراک و نوشیدنی به همراه دخانیات، همگی نیاز به دریافت مجوز از ارگان های دولتی خاص دارند.

مالکیت ثبت برند و لوگو چیست؟

زمانی که برند تجاری شما در سامانه رسمی مالکیت معنوی ثبت می شود، مالکیت آن می تواند در اختیار یک نفر یا تعداد بیشتری قرار بگیرد. این روال بر اساس پیگیری شما وشرایطی که در هنگام ثبت نام تجاری خود قید می کنید، تعیین خواهد شد و برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مدت زمان اعتبار برند های ثبت شده در ایران

یک برند تجاری و لوگو پس از ثبت بصورت قانونی و رسمی در سامانه آگاه ثبت، بازه 10 ساله اعتبار خواهد داشت و پس از ان می توانید جهت تمدید اعتبار برند، با در نظر گرفتن شرایط موجود اقدام کنید. به منظور تمدید اعتبار لوگو و نام تجاری خود می توانید بصورت آنلاین و اینترنتی درخواست خود را در سامانه و سایت ما ثبت کرده تا مشاوران آگاه ثبت در سریع ترین زمان با شما تماس بگیرند.

آموزش ثبت برند رایگان در سایت و سامانه رسمی

ثبت کردن برند رایگان و ارزان

ثبت برند رایگان امری امکان نا پذیر نیست و شما می توانید بصورت شخصی با در نظر گرفتن شرایط ثبت برند، نام تجاری یا لوگوی خود را در اداره و سامانه مالکیت معنوی به ثبت برسانید. برای این کار بهتر است تا به مواردی که در این صفحه اشاره شد اعم از: مدارک ثبت علامت تجاری، شرایط ثبتBrand ، قوانین انتخاب نام تجاری مناسب و … توجه کنید تا در فرآیند پیگیری و نهایی شدن ثبت برند، در سایت رسمی به مشکل نخورید.

ثبت نام و نشان تجاری چقدر طول می کشد؟

برای ثبت لوگو و نام تجاری ( نمانام) از نظر زمانی بازه ای بین 45 الی 60 روز کاری جهت بررسی مدارک، شرایط، استعلام، تهیه مجوز ها، پرداخت هزینه ها و نهایی شدن پروسه ثبت نام تجاری در سامانه رسمی، زمان نیاز است.

معرفی انواع وضعیت پرونده پس از ثبت برند

پس از بررسی پرونده، شرایط و مدارک برند تجاری شما دو حالت کلی برای پرونده در نظر گرفته می شود که این سه حالت شامل: وضعیت تائید شده، وضعیت رد شده و وضعیت مشابه یا نقص پرونده می باشد.

وضعیت نام تجاری تائید شده

زمانی که پرونده شما از نظر مدارک، شرایط و عدم تکراری بودن برند انتخابی، در سامانه و سایت رسمی بررسی می شود و هیچ نقص و کمبودی در آن مشاهده نشود، وضعیت پرونده شما به حالت تائید در خواهد آمد.

وضعیت نام تجاری رد شده

زمانی که نتیجه مراحل ثبت نشان تجاری شما به حالت وضعیت رد شده پرونده درج شود، دیگر شما قادر به ثبت آن لوگو و نشان تجاری نخواهید بود. برای ادامه می بایست از طریق مشاوره رایگان اطلاعات لازم را بدست بیاورید و برای ثبت یک نام تجاری جدید اقدام کنید.

وضعیت نقص پرونده ثبت لوگو و برند

حالت دوم زمانی اتفاق می افتد که یکی از مدارک، مجوز ها یا شرایط ثبت برند در پرونده شما ناقص باشد. در این حالت هیچ جای نگرانی نبوده و می توانید دوباره با تهیه و تکمیل مدارک و شرایط ثبت برند، اقدام به پیگیری مجدد کنید.

ثبت برندینگ چیست ؟

برندینگ یا برند سازی که به دو صورت شخصی یا برند برای یک محصول و شرکت استفاده می شود، روشی برای ارتقای برند های تجاری ثبت شده در ایران و خارج از کشور می باشد. فرقی نمی کند که شما یک برند لاتین یا فارسی را ثبت کرده باشید، با در پیش گرفتن استراتژی برندینگ، می توانید علامت یا نشان تجاری خود را در بین مردم، تبلیغ کرده و رشد کسب و کار خود را تجربه کنید.

نمانام یا بِرَند (به انگلیسی: Brand) یا مارک (به فرانسوی: Marque)، نام یا عبارت یا طرح یا نماد یا هر ویژگی دیگریست که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است. کمیته (انجمن) بازاریابی آمریکا اینگونه برند را تعریف می‌کند. «یک نام، واژه، سمبل، یا طرح یا ترکیبی از آن ها است که هدف آن شناساندن محصولات و یا خدمات یک فروشنده یا گروهی از فروشندگان به مشتریان و همچنین تمایز محصولات آن ها از سایر رقبا می‌باشد.

سوالات متداول

تفاوت برند و علامت تجاری چیست؟

علامت تجاری را با لوگو می شناسند، اما برند نام تجاری می باشد.

آیا ثبت برند رایگان امکان پذیر است؟

پروسه ثبت برند و لوگو هزینه زیادی ندارد ولی در طی مراحل باید هزینه هایی را پرداخت کنید. اما برای اینکه هزینه اضافی نکنید با موسسات حقوقی این کار را انجام دهید.

تعرفه ثبت برند چقدر است؟

هزینه ثبت برند، لوگو و نشان تجاری بر اساس بین المللی بودن یا برند داخلی و فارسی، مجوز های لازم و روش های انجام، متغییر است. برای اطلاع دقیق از قیمت و تعرفه با ما در تماس باشید.

سریع ترین روش ثبت برند در ایران و خارج چیست؟

چون از طریق اداره ثبت این پروسه برای شما ممکن است طولانی باشد سریعترین روش از طریق موسسات حقوقی برای این کار است.

آیا ثبت برند بدون جواز کسب امکان پذیر است؟

با توجه به نوع برند یا لوگوی شما، ممکن است در بعضی موارد نیازی به مجوز هایی مثل: جواز کسب و پروانه بهره برداری نباشد. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 
آخرین مقالات مربوط به ثبت لوگو و برند
ثبت برند قارچ

ثبت برند قارچ

آیا شما نیز در زمینه پرورش قارچ فعالیت دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، آیا اطلاع داردی که ثبت برند قارچ چه مزایایی برای شما دارد؟ این کار باعث می‌شود شما این امکان را داشته باشید که فعالیت خود را گسترش دهید و مشتریان بیشتری داشته باشید. همچنین قادر هستید تا با یک نام...

برندهای معروف دنیا

برندهای معروف دنیا

معمولا در دنیای امروز که عصر تکنولوژی و مدرنیته می باشد برند های معروفی وجود دارد که می توان آن ها را در دسته بندی های گوناگونی برشمرد.برند های معروف فن اوری برند های معروف پوشاک برند های معروف لاکچری برند های معروف صنعت برند های ارزشمند جهان و یا دیگر دسته بندی ها که...

تفاوت برند شخصی با برند حقوقی

تفاوت برند شخصی با برند حقوقی

تفاوت برند شخصی با برند حقوقی، که با واژه هایی مثل: نام تجاری شخصی و نام تجاری حقوقی شناخته می شوند، موضوع بحث ما در این مقاله از سامانه آگاه ثبت می باشد.اما قبل از آن بهتر است یک سری تعریف های کلی در رابطه با ثبت برند و مزایای این کار داشته باشیم و سپس به تفاوت ثبت...

تفاوت نام برند با نام شرکت

تفاوت نام برند با نام شرکت

اگر وارد بازار کسب و کار شده باشید حتما نام برند و شرکت برای شما آشنا خواهد بود. نام برند و نام شرکت یا همان علامت تجاری واژه‌هایی پرکاربرد در دنیای کسب و کار هستند که افراد زیادی با این دو حوزه سروکار دارند. در مرحله اول باید بدانید که برند با علامت تجاری مفهوم...

اجاره برند چیست؟

اجاره برند چیست؟

پیش از معرفی و پرداختن به شرایط و قوانین اجاره برند تجاری باید گفت، زمانی که برخی از گروه‌های شغلی شروع به فعالیت می‌کنند باید یک نام اختصاصی برای شرکت یا موسسه خود انتخاب کنند، یعنی مجموعه‌ی آنان از حالت غیر تجاری به حالت تجاری تغییر پیدا می‌کند. برند به فعالیت‌های...

تفاوت برند لاتین و فارسی

تفاوت برند لاتین و فارسی

در زمان گذشته تنها دغدغه افرادی که مشغول اداره یک کسب و کار بودند تنها مسئله فروش بود و از طرفی با توجه به اینکه تنوع فروشگاه‌ها و منابع محدود بود در نتیجه کم و بیش به این هدف دست می‌یافتند. اما در جهان امروز کسب و کارها بر محور تبلیغات حرکت می‌کنند. امروزه تمامی کسب...

 
سوالات رایج متقاضیان ثبت لوگو و نام تجاری 
18 دیدگاه ها
 1. سهیل الله یاری

  سلام چطور می تونم برندی شبیه به یه برند دیگه رو ثبت کنم با یک سیلاب تفاوت امکانش هست؟؟

  پاسخ
  • مدیریت سایت

   کاربر عزیز
   جهت ثبت برند مشابه بایستی برای شما استعلام گرفته شود. لطفا با مشاورین آگاه، 02141858000 تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. تهران

  تفاوت ثبت برند و لوگو تو چه موردیه؟ تو همین صفحه می تونم برای ثبت لوگو هم فرم رو تکمیل کنم یا لوگو و برند با هم تفاوت دارند؟

  پاسخ
 3. فرهاد

  در ارتباط با ثبت برند در ایران، آیا تفاوتی توی هزینه ها و شرایطش در شهر های مختلف داره ؟ مثلا تهران و اصفهان ؟؟

  پاسخ
 4. Hanieh

  سایت ثبت برند شما به سامانه رسمی متصل هستش ؟ یعنی میشه استعلام و پیگیری کرد که برندمون ثبت شده یا نه؟

  پاسخ
 5. amir

  سلام برای ثبت برند بین المللی از ایران میشه اقدام کرد؟

  پاسخ
 6. راضیه

  با سلام، اگر یک شرکت تجاری ثبت برند انجام بده مالکیت برند با چه شخصی هست ؟ آیا میشه حق مالکیت برند یا لوگو رو برای چند نفر در نظر گرفت؟

  پاسخ
 7. محسن رستگار

  اعتبار برندهای شخصی هم مثل حقوقی 10 سال هست؟

  پاسخ
  • مدیریت سایت

   کاربر عزیز
   بله اعتبار کلیه برند ها در کشور ده ساله هست.

   پاسخ
 8. پریسا مقدمی

  آیا من خودم هم میتونم ثبت برند شخصی کنم؟ و اینکه تعرفه ای برای نوع برند وجود داره؟

  پاسخ
  • مدیریت سایت

   کاربر گرامی
   بله شما هم میتوانید با داشتن مجوز لازم ثبت برند انجام دهید. تعرفه ها رو میتونید از طریق تماس تلفنی با شماره 02141858000 استعلام کنید.

   پاسخ
 9. ساحل

  سلام ما برای کسب و کارمون قصد ثبت لوگو رو داریم ولی فعلا قراره فعالیتمون تو فضای اینستاگرام باشه چند ماه بعد سایت و بعد هم اپلیکیشن، تو مدارک مربوط به ثبت برند شخص حقیقی به مجوز فعالیت نیازه که ما فعلا چیزی نداریم پیشنهاد شما برای نزدیک ترین و راحت ترین راه ثبت لوگومون چیه؟ ممنون

  پاسخ
  • مدیر سایت

   کاربر عزیز
   جهت مشاوره ثبت لوگو با مشاورین ما در ارتباط باشید 02141858000

   پاسخ
 10. نمانام

  چطور می تونم pdf راهنمای ثبت برند و لوگو رو دریافت کنم؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   کاربر عزیز

   کافیه به سایت ssaa.ir
   مراجعه نمایید.

   پاسخ
 11. فاضل

  من میخوام یک محصول رو برنسازی کنم. باید حتما شرکتی یا تولیدی یا مجوزی داشته باشم تا بتونم برند تجاری و لوگو ثبت کنم؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   کاربر عزیز

   جهت ثبت برند داشتن جواز کسب یا تولید الزامیست…

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷۷ رای
باز کردن چت
1
چت آنلاین آگاه ثبت
سلام
برای مشاوره رایگان از طریق واتس اپ کلیک کنید و منتظر پاسخ کارشناس بمانید.