بهترین روش برای پرداخت هزینه روزنامه کثیرالانتشار

روزنامه کثیرالانتشار تعریف دقیقی و حقوقی ندارد و از نظر قوه قضائیه به روزنامه های پر فروش هر کشور روزنامه کثیرالانتشار می گوئیم. پرداخت هزینه روزنامه کثیرالانتشار به دلیل این که روزنامه کثیرالانتشار برای عموم مردم آشنا و قابل استفاده است بسیاری از اطلاع رسانی های شرکت و آگهی های دعوت در این روزنامه ها چاپ می شوند. این مقاله توسط متخصصین امور ثبتی و حقوقی آگاه ثبت برای شما نگاشته شده تا به سوالات شما در زمینه هزینه روزنامه رسمی پاسخ دهد. پرداخت هزینه های روزنامه رسمی متغیر است که در این مقاله به طور کامل موارد ضروری استفاده از روزنامه رسمی را باهم بررسی نموده‌ایم.

 

روزنامه کثیرالانتشار به چه روزنامه هایی گفته میشود؟

روزنامه کثیرالانتشار شامل تمام نشریات چاپی می‌شود که به صورت روزنامه‌ای (غیر صحافی شده) با ترتیب انتشار روزانه یا غیر آن، در گستره توزیع سراسری، منطقه‌ای، استانی یا محلی و با هر شمارگانی چاپ می‌شوند. بدیهی است شمارگان و گستره توزیع و کیفیت در رتبه بندی آن‌ها تأثیر دارد اما ملاک اصلی برای تعریف روزنامه‌های کثیرالانتشار، فقط قطع روزنامه‌ای است. هرچند تعریف روزنامه کثیرالانتشار روشن و دقیق نیست، ولی معیارهایی مثل تیراژ، گسترۀ توزیع و همچنین کیفیت فنی روزنامه بر روی رتبۀ آن تأثیر می‌گذارد. تنها معیار روشنی که در تعریف روزنامه کثیرالانتشار تعریف می‌شود، قطع آن است. ناگفته نماند که مجوز فعالیت روزنامه‌های کثیرالانتشار کشور توسط هیأت نظارت بر مطبوعات صادر می‌شود و اسامی روزنامه‌های دارای مجوز در وب‌سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل‌ مشاهده است.

 

تفاوت روزنامه رسمی و کثیرالانتشار

مهم ترین تفاوت روزنامه رسمی و کثیرالانتشار آن است که، روزنامه کثیرالانتشار به دلیل در دسترس بودن برای عموم، وسیله ایست برای اطلاع رسانی مجامع شرکت و آن چه که تحت عنوان آگهی دعوت و جهت اطلاع سهام‌داران شناخته می‌شود. اما زمانی که مجمع تشکیل شد و مجمع راجع به موضوعاتی مانند تصویب ترازنامه و انتخاب مدیران اتخاذ تصمیم نمود، آگهی مربوط به این مساله در روزنامه رسمی و با دریافت هزینه چاپ می‌شود.

 

اطلاعاتی که در روزنامه کثیرالانتشار منتشر می شود

نام، نوع، موضوع، مرکز فعالیت و آدرس و مشخصات شرکت

تاریخ و شماره ثبت شرکت

میزان سرمایه شرکت با ذکر جزئیات موجود و تعهد شده

اسامی هیئت مدیره و سمت آن ها

تاریخ شروع به کار شرکت و در صورت محدود بودن مدت شرکت تاریخ خاتمه کار شرکت

ذکر نام شرکاء ضامن در شرکت های تضامنی و مختلط

تذکر: هر کدام از اطلاعاتی که در هنگام ثبت شرکت در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثیرالانتشار چاپ می شود، در صورت تغییر باید مجدداَ در روزنامه رسمی چاپ و آگهی شوند.

 

 

هزینه آگهی روزنامه کثیرالانتشار قانونی

آگهی ثبت شرکت، علاوه بر درج در روزنامه رسمی کشور، باید در روزنامه ی‌کثیرالانتشار نیز چاپ شود. پس هزینه ثبت آگهی یکی از موارد مورد توجه موسسان شرکت می باشد.
منظور از روزنامه کثیرالانتشار، روزنامه ایست که به صورت رایج و شایع منتشر شده و در سطح کشور به صورت گسترده توزیع می شود. به طور مثال روزنامه همشهری، روزنامه اطلاعات و …
هزینه آگهی روزنامه کثیرالانتشار با روزنامه رسمی تفاوت اندکی دارد و بسته به صورتجلسه شرکت و باکسی که در روزنامه می گیرد، قیمت آن متفاوت می باشد. نحوه محاسبه هزینه روزنامه رسمی، بستگی به میزان موضوع و تعداد اعضاء شرکت دارد. هر چقدر موضوع فعالیت طولانی تر و تعداد اعضا بیشتر باشد، تعداد خطوط آگهی شما بیشتر شده و هزینه بیشتری برای درج آگهی در روزنامه کثیرالانتشار باید پرداخت نمایید.

لازم به ذکر است هزینه ثبت آگهی روزنامه کثیرالانتشار، به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می گردد که با توجه به آنچه گفته شد، می توان در  سامانه آگاه ثبت نسبت به پرداخت اینترنتی روزنامه کثیرالانتشار آن اقدام نمود. توجه داشته باشید که اگر شرکتی آگهی روزنامه کثیرالانتشار قبلی را به چاپ نرسانده باشد به طور اتوماتیک و سیستمی از درج صورتجلسه تغییرات جدید در سامانه ثبت شرکت ها جلوگیری می گردد.

 

آگهی راه اندازی شرکت در روزنامه کثیرالانتشار:

در گذشته تنها برای شرکت‌های سهامی (خاص و عام) نیاز به چاپ آگهی تأسیس در روزنامه‌های کثیرالانتشار وجود داشت و شرکت‌های با مسئولیت محدود، تعاونی و مؤسسات غیرتجاری تنها نیاز به چاپ آگهی در روزنامه‌رسمی داشتند. ولی در چند سال اخیر، مراجع قانونی، تمام شرکت‌ها و مؤسسات را مجاب کرده‌اند تا برای ثبت و تغییرات شرکت اقدام به چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار کنند.

روزنامه‌ کثیرالانتشاری که آگهی تأسیس یک شرکت در آن چاپ می‌شود در طول مدت فعالیت شرکت ثابت می‌ماند. به‌عنوان نمونه اگر در ابتدا یک شرکت اقدام به ثبت آگهی تأسیس در روزنامه‌کثیرالانتشار “اعتدال” کند، این شرکت در ادامه‌ی فعالیت خود تنها می‌تواند بقیه‌ی آگهی‌های خود را در روزنامه‌ی اعتدال چاپ کند و نمی‌تواند بدون طی فرآیند قانونی در روزنامه‌ی کثیرالانتشار دیگری آگهی چاپ کند.

 

علاوه بر آگهی تأسیس موارد دیگری نیز در قانون بیان‌شده است که شرکت‌ها را ملزم به نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشار می‌کند. این موارد به شرح زیر است:

 • انتشار اوراق قرضه
 • پذیره‌نویسی سهام در شرکت سهامی عام
 • دعوت از مجامع
 • انتشار آگهی تغییرات شرکت اعم از افزایش سرمایه، کاهش سرمایه، انحلال شرکت و…
 • تقسیم دارایی و ختم تصفیه
 • اعلام ختم تصفیه
 • انتخاب و عزل مدیران

 

لیست روزنامه های کثیرالانتشار بر پایه ی هزینه:

در این بخش ما به بیان اسامی روزنامه های می‌پردازیم تا لیستی را برای شما آماده کنیم. این لیست را به تفکیک روزنامه های شناخته شده و معروف و روزنامه های کمتر دیده شده بیان میکنیم که به طور قطع لیست شناخته شده ها به دسته‌ی پرهزینه ها و کمتر دیده شده ها به دسته‌ی کم‌هزینه ها تقسیم می‌شوند.

 

لیست روزنامه های شناخته شده و معروف:

شرکت های بزرگ که تبلیغات و جایگاه ذهنی میان مخاطبان برایشان اهمیت فوق العاده دارد، روزنامه های پر مخاطب و پر هزینه را برای آگهی های خود انتخاب می کنند.

 1. آرمان امروز
 2. اعتماد
 3. آفتاب یزد
 4. شرق
 5. همشهری
 6. گل
 7. ایران
 8. جوان
 9. فرصت
 10. هفت صبح
 11. جهان صنعت
 12. جمهوری اسلامی
 13. خراسان
 14. فرهیختگان
 15. کیهان
 16. اطلاعات
 17. جهان اقتصاد
 18. دنیای اقتصاد
 19. قدس

 

پرداخت آنلاین؛ بهترین روش پرداخت هزینه روزنامه کثیرالانتشار

 

لیست روزنامه های کمترشناخته شده و غیرمعروف:

شرکت های نو ظهور که سرمایه زیادی ندارند و باید مراقب مخارج خود باشند معمولا این روزنامه ها را انتخاب می کنند. این روزنامه ها نسبت به روزنامه های پر هزینه، هزینه کمترو البته مخاطبان و خوانندگان کمتری نیز دارند.

 1. 19 دی
 2. اقتصاد مردم
 3. همکاری ملی
 4. وطن امروز
 5. عصر آزادی
 6. پیام البرز
 7. اقتصاد سرآمد
 8. ستاره صبح
 9. هنرمند
 10. عصر رسانه
 11. پیام زمان
 12. البرز
 13. سخن روز
 14. روزگار اقتصاد
 15. کارون
 16. پیام ما
 17. امتیاز
 18. سرافرازان
 19. روزگار ما
 20. کسب و کار
 21. پیک سبز
 22. امروز
 23. سرزمین پویا
 24. روزان
 25. کلید
 26. آرمان ملی
 27. امین
 28. سرمایه گذاری
 29. روشنگر
 30. کیمیای وطن
 31. آسمان آبی
 32. ایمان
 33. سرمایه و ثروت
 34. سپهر البرز
 35. مردم سالاری
 36. آسمان دوستی
 37. بارز
 38. سیاست روز
 39. سپر ایرانیان
 40. مستقل
 41. آسیا
 42. بانی فیلم
 43. سیاسیون
 44. سپید
 45. معیار
 46. آفتاب اقتصادی
 47. بشارت افتصادی
 48. شاپرک
 49. سایه
 50. مفید
 51. آفرینش
 52. بشارت نو
 53. شاخه سبز
 54. یاقوت وطن
 55. مملکت
 56. ابتکار
 57. بهار
 58. شروع
 59. فناوران اقتصاد
 60. مناطق آزاد
 61. ابرار
 62. تجارت
 63. شهروند
 64. قانون
 65. مناقصه-مزایده
 66. ابرار اقتصادی
 67. ترقی اقتصادی
 68. شهریور
 69. قلم اقتصاد
 70. منشور برادری
 71. اخبار بانک
 72. تدبیر تازه
 73. صاحب قلم
 74. سبزینه
 75. موج نو
 76. اخبار صنعت
 77. تعادل
 78. صالح
 79. وقایع اتفاقیه
 80. ندای میهن
 81. اسرار
 82. تفاهم
 83. صبح اقتصاد
 84. کار و کارگر
 85. ندای ولایت
 86. اعتبار
 87. تماشاگران امروز
 88. صبح نو
 89. کائنات
 90. نسل انقلاب
 91. اعتدال
 92. توریسم
 93. صدای اصلاحات
 94. رویش ملت
 95. نسل فردا
 96. افکار
 97. تولید
 98. صدای جامعه
 99. اقتصاد روز
 100. نشاط و زندگی
 101. اقتصاد پویا
 102. ثروت
 103. صدای ملت
 104. اقتصاد و مردم
 105. نقش
 106. اقتصاد جوان
 107. جمهور
 108. صمت
 109. رسالت
 110. نوآوران
 111. اقتصاد روز
 112. حسابان
 113. طب و اقتصاد
 114. خرید
 115. هدف
 116. اقتصاد زمانه
 117. حماسه
 118. عصر ایرانیان
 119. دنیای جوان
 120. هدف و اقتصاد
 121. اقتصاد ملی
 122. حمایت
 123. عصر اقتصاد
 124. دنیای امروز
 125. هفت الست
 126. وصف صبا
 127. فرهنگ اسلام
 128. عصر توسعه
 129. زنگ توسعه
 130. همبستگی ملت
 131. همدلی
 132. عیار اقتصاد

 

پرداخت هزینه روزنامه کثیرالانتشار یکی از مواردی است که امروزه توسط موسسات حقوقی به صورت آنلاین انجام میگیرد. هزینه روزنامه های کثیرالانتشار باهم متفاوت میباشند که برای اطلاع دقیق از این هزینه ها، لازم است تا با موسسه آگاه ثبت تماس برقرار کنید تا هزینه روزنامه را به صورت دقیق به شما اعلام نماییم.

روزنامه های کثیرالانتشار در هنگام تاسیس شرکت، تاثیر چندانی بر روند کار شما ندارند؛ پس پیشنهاد می‌کنیم برای انتشار آگهی از لیست کم‌هزینه ها انتخاب کنید تا مشمول پرداخت هزینه سنگین در ابتدای تاسیس شرکت نباشید. برای انتخاب و پرداخت روزنامه کثیرالانتشار، می‌توانید از خدمات اینترنتی آگاه ثبت بهره مند‌شوید تا پرداخت روزنامه کثیرالانتشار شما در کمترین زمین ممکن و زیر نظر متخصصین امور ثبتی صورت گیرد. با مراجعه به صفحه مورد نظر می‌توانید از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین آگاه ثبت به صورت 24 ساعته بهره‌مند شوید.

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…