انتخاب روزنامه مناسب برای ثبت شرکت

 

انتشار آگهی در روزنامه یکی از موارد سنتی و قدیمی ثبت شرکت است که اطلاع رسانی تغییرات و تصمیمات شرکت ها باید آگهی شود. انتخاب روزنامه یکی از اموری است که شرکت ها باید قبل از انتشار آگهی به آن توجه شود. روزنامه ها برای انتشار آگهی به موارد مختلفی تبدیل میشود از جمله روزنامه رسمی،روزنامه محلی،روزنامه کثیرالانتشار و یا جراید معرفی شده از سوی وزارت اطلاعات و جهانگردی استفاده شده است.

 

روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی و کثیرالانتشار با هم متفاوت هستند. روزنامه رسمی برای انتشار آگهی قوانین و همچنین آگهی ثبت شرکت و آگهی های اجباری جهت انتشار انتخاب می شود.

 

مزایای انتخاب روزنامه رسمی برای ثبت شرکت

 • کاهش قابل ملاحظه تردد شهری و صرفه جویی در زمان و وقت متقاضی
 • استاندارد سازی محتوای ارسالی از سوی متقاضی و حذف ساختار تایپی دارای اغلاط
 • امکان پرداخت حق الدرج اینترنتی به صورت الکترونیکی
 • بهبود فضای کسب و کار با حذف یکی از آیتم های غیر ضرور موجود در شرکت ها
 • جلوگیری از جعل و مخدوش شدن اصول آگهی ها
 • ایجاد زمینه برای جمع آوری آمار دقیق

 

علاوه بر آگهی ثبت موارد دیگری نیز در قانون بیان‌شده است که شرکت‌ها را ملزم به انتخاب و نشر آگهی در روزنامه رسمی می‌کند. این موارد به شرح زیر است:

 • انتشار اوراق قرضه
 • پذیره‌نویسی سهام در شرکت سهامی عام
 • دعوت از مجامع
 • انتشار آگهی تغییرات شرکت اعم از افزایش سرمایه، کاهش سرمایه، انحلال شرکت و…
 • تقسیم دارایی و ختم تصفیه
 • اعلام ختم تصفیه
 • انتخاب و عزل مدیران

 

روزنامه کثیرالانتشار چیست؟

روزنامه کثیرالانتشار تعریف دقیقی و حقوقی ندارد و از نظر قوه قضائیه به روزنامه های پر فروش هر کشور روزنامه کثیرالانتشار می گوئیم .به دلیل این که روزنامه کثیرالانتشار برای عموم مردم آشنا و قابل استفاده است بسیاری از اطلاع رسانی های شرکت و آگهی های دعوت در این روزنامه ها چاپ می شوند .روزنامه کثیرالانتشار ابزاری جهت اطلاع رسانی به شرکا و سهامداران شرکت و نشر آگهی های ثبتی محسوب می شود. انتخاب روزنامه کثیرالانتشار از دو جهت در فرایند حقوقی شرکت نقش مهم داشته که یکی از این فرایند ها مربوط به اطلاع رسانی و دعوت شرکا و سهامداران شرکت می باشد. انتخاب دیگر روزنامه کثیرالانتشار مربوط به اعلام تغییرات و ثبت شرکت های تجارتی می باشد. پرداخت آگهی روزنامه کثیرالانتشار یکی از خدماتی است که توسط آگاه ثبت به صورت آنلاین صورت میگیرد.

 

انتخاب روزنامه برای ثبت شرکت

 

در چه مواردی باید در روزنامه ی کثیرالانتشار اگهی داد

 1. شرکتها برای پذیره نویسی نیاز به دادن اگهی دارند
 2. انتخاب روزنامه برای انتشار اوراق قرضه
 3. شرکتهای سهامی عام برای دعوت از مجامع در روزنامه ی کثیرالانتشار اگهی می دهند
 4. شرکتهای سهامی خاص برای دعوت از مجامع به روزنامه های کثیرالانتشار اگهی می دهند
 5. چنان چه شرکتی بخواهد قالب شرکت خود را تغییر دهد مثلا شرکت سهامی خاص تبدیل به شرکت سهامی عام شود
 6. انتخاب روزنامه برای دادن اگهی انحلال شرکت
 7. چنان چه شرکت ها بخواهند سرمایه ی شرکت را افزایش دهند باید در روزنامه ی کثیرالانتشار اگهی دهند
 8. شرکت ها برای کاهش سرمایه ی شرکت باید در روزنامه ی کثیرالانتشار اگهی دهند
 9. دادن اگهی در رابطه با انتخاب مدیران شرکت و انحلال
 10. دادن اگهی در رابطه با تصفیه و قسمت کردن داریی ها
 11. اگهی در رابطه با در خواست پرداخت سرمایه ی تعهدی
 12. انتخاب روزنامه برای دادن اگهی مزایده سهام
 13. شرکت برای دعوت سهامدارن و مجمع موسس باید اگهی دهد

 

اطلاعاتی که در روزنامه کثیرالانتشار منتشر می شود

نام، نوع، موضوع، مرکز فعالیت و آدرس و مشخصات شرکت

تاریخ و شماره ثبت شرکت

میزان سرمایه شرکت با ذکر جزئیات موجود و تعهد شده

اسامی هیئت مدیره و سمت آن ها

تاریخ شروع به کار شرکت و در صورت محدود بودن مدت شرکت تاریخ خاتمه کار شرکت

ذکر نام شرکاء ضامن در شرکت های تضامنی و مختلط

تذکر: هر کدام از اطلاعاتی که در هنگام ثبت شرکت در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثیرالانتشار چاپ می شود، در صورت تغییر باید مجدداَ در روزنامه رسمی چاپ و آگهی شوند.

 

کاربرد های روزنامه کثیرالانتشار

روزنامه کثیرالانتشار مواردی دارد که در حالاتی باید از آن استفاده کرد و مطالبی را در آن به چاپ رساند؛ پرداخت روزنامه کثیر الانتشار آنلاین قبل از انتشار آگهی به صورت فوری لازم است، که ما به صورت اینترنتی آن را برای شما انجام می دهیم.

 • ثبت شرکت

هر یک از شرکت‌ها در ابتدای تاسیس خود باید یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار را که توسط اداره ثبت شرکت‌ها به لحاظ هزینه چاپ به سه دسته تقسیم شده‌اند، انتخاب کند. نام این روزنامه در اظهارنامه ثبت شرکت و همچنین آگهی صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت نیز درج می‌شود سپس این‌ که چنین شرکتی به ثبت رسیده است در همین روزنامه کثیرالانتشار آگهی می‌شود تا به اطلاع عموم برسد. پس شما در این مورد نیز ملزم به پرداخت روزنامه کثیرالانتشار آنلاین می باشید.

 • تغییرات شرکت 

از این پس تمام تغییرات شرکت اعم از کاهش و افزایش سرمایه، تغییر نشانی، افزایش سهامداران، تغییر مدیران و …، پس از تنظیم صورتجلسه و قطعی شدن تغییر، باید علاوه بر روزنامه رسمی در روزنامه کثیرالانتشار نیز آگهی شود. پرداخت روزنامه کثیرالانتشار آنلاین از ساده ترین روش های پرداخت فوری این روزنامه می باشد.

 • انحلال شرکت

کاربرد روزنامه کثیرالانتشار فقط در دو مورد قبلی نیست. بلکه می‌توان گفت برای انحلال شرکت‌ها نیز نیاز به روزنامه کثیرالانتشار وجود دارد. به این صورت که پس از تنظیم صورت‌جلسه انحلال شرکت و تایید آن توسط اداره ثبت شرکت‌ها، این انحلال باید در روزنامه کثیرالانتشار و روزنامه رسمی آگهی بشود.

تقریبا می توان گفت که برای ثبت هرگونه تغییرات در شرکت نیازمند، پرداخت روزنامه کثیرالانتشار آنلاین می باشید.

 

تفاوت روزنامه رسمی و کثیرالانتشار

مهم ترین تفاوت روزنامه رسمی و کثیرالانتشار آن است که، روزنامه کثیرالانتشار به دلیل در دسترس بودن برای عموم، وسیله ایست برای اطلاع رسانی مجامع شرکت و آن چه که تحت عنوان آگهی دعوت و جهت اطلاع سهام‌داران شناخته می‌شود. اما زمانی که مجمع تشکیل شد و مجمع راجع به موضوعاتی مانند تصویب ترازنامه و انتخاب مدیران اتخاذ تصمیم نمود، آگهی مربوط به این مساله در روزنامه رسمی و با دریافت هزینه چاپ می‌شود.

 

این مقاله به پایان رسید. انتخاب روزنامه برای ثبت شرکت یکی از مسائلی است که برای آن نیاز به مشاوره خواهید داشت. پرداخت هزینه روزنامه کثیرالانتشار یکی از خدماتی است که آنلاین توسط آگاه ثبت انجام مگیرد. روزنامه و ثبت آگهی آخرین مرحله ی ثبت شرکت می باشد. شما می توانید از خدمات مشاوره رایگان پرداخت روزنامه کثیرالانتشار آگاه بهره ببرید. در آخر از شما تقاضا دارم تا نظرات خود را در رابطه با این مقاله بیان کنید تا ما را در جهت بهبود مقالاتمان یاری کرده باشید.

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…