استعلام لوگو

استعلام لوگو های ثبت شده در ایران یا سایر کشور ها، قابلیتی است که بصورت رایگان و آنلاین در سامانه آگاه امکان پذیر است. یکی از مراحل اصلی برای ثبت لوگو، استعلام گرفتن از کلیه علائم ثبت شده است. از همین رو پیش از انتخاب یک طرح یا Logo، بهتر است به جستجوی طرح های از پیش ثبت شده در اداره مالکیت معنوی بپردازید. برای این کار می توانید از طریق تکمیل فرم درخواست این صفحه یا تماس با ما، اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید.

 

استعلام لوگو ثبت شده چیست؟

بصورت کلی لوگو یک طرح، نماد یا ترکیبی از حروف و تصویر می باشد که افراد حقیقی یا حقوقی می توانند برای کسب و کار خود آن را انتخاب و ثبت کنند. استعلام لوگو نیز به فرآیندی گفته می شود که شما قصد انتخاب یک طرح معین برای خود را داشته و نیاز به اطمینان از انتخاب نشدن آن توسط شخص دیگری دارید. استعلام لوگو ثبت شده می تواند بصورت حضوری یا غیر حضوری ( آنلاین ) صورت بگیرد. از همین رو ما این قابلیت را بصورت اینترنتی و رایگان در سامانه آگاه برای کاربران گرامی فراهم کرده ایم.

 

لوگو یا نشان تجاری چیست؟

لوگو (Logo)، در ایران با نام علامت تجاری شناخته می شود و منظور از آن، یک طرح، نماد، سمبل یا ترکیبی از اینها می باشد که باعث شناخت یک شرکت، خدمات یا محصول در یک جامعه یا بازار خواهد شد. لوگو اهمیت بسیار زیادی در تجارت و بازاریابی برای افراد داشته و برای انتخاب آن بهتر است تا با کمی مطالعه و تحقیق، یک طرح مناسب را در نظر گرفت. مثال هایی از لوگو را می توان در قالب : لوگوی آدیداس، نایک، bmw و … مشاهده کرد که هر کدام با یک علامت و طرح خاص قابل مشاهده هستند.

تفاوت ثبت لوگو با ثبت برند 

برند را می توان همان لوگو دانست، با این تفاوت که لوگو تنها نشانی از یک محصول است که جهت بهتر دیده شدن و متفاوت بودن از سایر محصولات یکسان و مشابه مورد استفاده قرار می گیرد؛ در حالی که برند طی مدت زمانی طولانی تر، در ذهن و روح مشتری ماندگاری دارد  .

لوگو نشانی گرافیکی است که به شکل، نوشتار، علامت، سمبل و یا با ترکیب این موارد،  طراحی می گردد . با استفاده از لوگو ، اشخاص و شرکت ها می توانند نوع خدمات، اهداف و محصولات خود را در کمترین زمان به مخاطب معرفی نمایند .

تفاوت ثبت برند با ثبت لوگو در این است که برای هر برند ثبت شده، یک لوگوی انحصاری نیز می تواند ثبت شود. در ایجاد محبوبیت و مقبولیت برند یک محصول برای مشتریان، طراحی لوگویی زیبا و جذاب بسیار مهم است .

در واقع با برند ، دیگر مشتری دغدغه ی انتخاب محصول را نخواهد داشت و بدون تکاپو در هنگام مواجه با چندین نام ، محصول برندسازی شده را انتخاب خواهد کرد .

جهت برندسازی برای یک محصول لازم است که در ابتدا باید وعده ای متمایز از سایر رقبا به مشتریان داده شود، سپس به وعده ی مورد نظر عمل گردد و در نهایت با پایداری بر کیفیت محصول مورد نظر به وعده ای که به مشتریان داده شده ، عمل کرد.

برای استعلام برند نیز می توانید از این مقاله استفاده کنید و به جستجوی کلیه نام های تجاری ثبت شده بپردازید.

 

شرایط ثبت پس از استعلام  لوگو

پس از استعلام لوگو های ثبت شده لازم است تا از شرایط ثبت لوگو مطلع گردید؛ خلاصه‌ای از شرایط  را در این بخش به صورت موردی باهم بررسی خواهیم نمود؛ این شرایط از نکات مهمی است تا شما در تشکیل پرونده اظهارنامه ثبت علامت تجاری با مشکل مواجه نشوید و روند ایجاد برند فوری را پیش بگیرید، تا هرچه زودتر بتوانید علامتتان را به ثبت فوری برسانید. این شروط به شرح زیر می‌باشند:

  1. لوگو قابل نقل و انتقال است.
  2. برای ثبت لوگو گواهی ثبت علامت ۱۰ساله صادر می شود.
  3. درخواست ثبت لوگوی شما باید شامل بازسازی واضحی از آرم با تمام رنگها طرحها و نقش های سه بعدی آن ، برای ثبت درج شود.
  4. برای ثبت چند علامت تجاری باید به تعداد آنها اظهارنامه جداگانه داده شود
  5. اجازه استفاده از علامت تجاری ثبت شده به دیگران در ایران باید به ثبت برسد
  6. تغییرات مربوط به نشانی رسمیت نخواهد داشت مگر اینکه به ثبت رسیده باشد.
  7. داشتن لوگو اختیاری است مگر در مواردی که دولت آن را الزامی قرار دهد.
  8. برای اینکه Logo خود را جهانی یا به اصطلاح ثبت بین المللی(ثبت مادرید) کنید، ابتدا باید آن را در کشور مبدا ثبت و سپس از طریق معاهده مادرید آن را به ثبت برسانید تا علاوه بر محافظت از برندتان در ایران در 85 کشورعضو معاهده مادرید از حمایت قانونی برخوردار شوید.

برای سهولت در روند کار تنها کافی ست از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید تا کارشناسان خبره ی ما شما را راهنمایی کنند تا به چالش های عظیم کشیده نشوید و در میانه ی راه کنار نکشید!

 

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…