گواهی ارزش افزوده

دریافت گواهی ارزش افزوده

یکی از فرآیندهای بسیار مهمی که افراد به منظور ارائه خدمات و یا عرضه کالاهای مختلف باید آن را انجام دهند، اخذ گواهی مالیات بر ارزش افزوده است. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به مراحل و شرایط ثبت نام گواهی ارزش افزوده انداخته و در مورد آن توضیحات کامل و جامعی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این مسئله صحبت کنیم.

گواهی ارزش افزوده چیست؟

گواهی مالیات ارزش افزوده چیست

در بخش اول پیش از آن که بخواهیم نگاهی به مراحل و شرایط ثبت نام گواهی ارزش افزوده انداخته و در مورد آن صحبت کنیم، باید به این مسئله اشاره کنیم که به ارزشی که در فرآیند تولید و ارزش کالاهای واسطه اضافه می شوند، ارزش افزوده گفته می شود.

این مفهوم به فرآیند تولید مربوط بوده و در کنار آن شاهد مفاهیم مختلفی چون مالیات بر ارزش افزوده نیز هستیم. اگر بخواهیم مالیات ارزش افزوده را نیز به شما معرفی کنیم باید گفت که این مفهوم نوعی مالیات است که به صورت چند مرحله ای از اضافه ارزش کالاهای تولید شده و خدمات ارائه شده اخذ می شود.

نحوه دریافت گواهی ارزش افزوده از سایت

سایت گواهی ارزش افزوده چیست

موسسه حقوقی آگاه ثبت در زمینه ثبت شرکت، ثبت برند و انواع خدمات مالی و حسابداری فعالیت میکند. برای مشاوره رایگان و ثبت گواهی ارزش افزوده کافیست تماس بگیرید.

مدت اعتبار گواهی ارزش افزوده

گواهی ارزش افزوده چقدر اعتبار دارد

گواهی مالیات بر ارزش افزوده به صورت شش ماهه و یکساله صادر می شود و این مسئله بنا بر تشخیص حوزه مالیات است.

نحوه بررسی اعتبار گواهی ارزش افزوده

پس از پایان اعتبار نیز باید نسبت به تمدید اعتبار این گواهی در حوزه مالیاتی اقدام کنید. به منظور اخذ این گواهی لازم است تا مراحل خاصی را طی کرده و با ارائه مدارک مشخص شده اقدام به دریافت گواهی ارزش افزوده کنید.

برای بررسی مدت اعتبار به سایت موسسه حقوقی آگاه ثبت مراجعه کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام گواهی ارزش افزوده

گواهی ارزش افزوده چه مدارکی لازم دارد

به صورت کلی مراحل ثبت نام گواهی ارزش افزوده به دو بخش مراحل ثبت نام اولیه و مرحله آخر دریافت گواهی تفکیک می شوند. در همین راستا نیز به منظور بیان مدارک لازم نیز باید این مدارک را به دو بخش تقسیم کنیم. اگر بخواهیم شما را با مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اولیه گواهی ارزش افزوده آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کد اقتصادی
 • کپی مدارک اعضای شرکت اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • آگهی تاسیس شرکت
 • اخرین تغییرات شرکت
 • وکالتنامه
 • آدرس کامل سکونت پیمانکار
 • تلفن ثابت و همراه پیمانکار
 • کد پستی پیمانکار
 • مجوز فعالیت
 • كد پستی دفتر

از سوی دیگر پس از طی کردن مراحل اولیه برای ثبت نام گواهی ارزش افزوده نیاز است تا در گام بعدی اقدام به جمع آوری و ارائه مدارک دیگری نیز کنید که اگر بخواهیم این مدارک را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نام بانک شرکت
 • نام شعبه بانک
 • کد شعبه
 • شماره حساب
 • تلفن ریس هیات مدیره
 • کد پستی و آدرس رئیس هیات مدیره
 • کد اقتصادی
 • آخرین تغییرات
 • مدارک آخرین اعضا

موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت آن است که در صورتی که در هنگام طی کردن مراحل برای ثبت نام گواهی ارزش افزوده هر یک از این مدارک را ارائه ندارید، پرونده شما ناقص شده و با مشکلات خاصی مواجه می شود. در همین راستا پیشنهاد ما این است که حتماً مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده تا در نهایت بتوانید به بهترین شکل ممکن اقدام به اخذ گواهی مالیات بر ارزش افزوده کنید.

بهترین روش اخذ گواهی مالیات بر ارزش افزوده

دریافت گواهی ارزش افزوده

افرادی تا به حال اقدام به ثبت نام برای دریافت گواهی مالیات بر ارزش افزوده نکرده اید، یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می کنند این است که بهترین روش و سریع ترین کار برای اخذ گواهی چیست؟

در همین راستا شما می توانید برای طی کردن این مراحل به سراغ موسسات حقوقی رفته و با ارائه مدارک خود فرایند اخذ گواهی ارزش افزوده خود را به این موسسات حقوقی بسپارید.

موضوع بسیار مهم و حائز اهمیتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این موسسات حقوقی مثل آگاه ثبت با داشتن نیروهای متخصص و خیره به شما کمک می کنند تا در سریع ترین زمان ممکن بتوانید گواهی ارزش افزوده خود را اخذ کنید.

همچنین در صورتی که شما این فرایند را به افراد خبره و متخصص بسپارید در نهایت این فرآیند با سرعت بسیار زیادی انجام خواهد شد و شما می توانید در وقت خود به طرز چشمگیری صرفه جویی کنید.

تمدید گواهی ارزش افزوده

گواهی ارزش افزوده دارای اعتبار خاصی بوده و این اعتبار بین ۶ ماه تا یک سال متغیر است. پس از طی کردن این مدت زمان، لازم است تا برای تمدید اعتبار گواهی مالیات بر ارزش افزوده خود اقدام کنید.

نکته مهم این است که پس از طی کردن مراحل اولیه ثبت نام به منظوره تمدید گواهی نیازی نیست تا مدارک خاصی را ارائه دهید و تنها پس از تایید کارشناس مربوطه قادر خواهید بود تا مراحل طی کردن تمدید ثبت نام گواهی مالیات بر ارزش افزوده را سپری کرده و این گواهی را به مدت ۶ ماه تا یک سال دیگر تمدید کنید.

 

 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.


جهت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

دیدگاه های دیگران
هیچ نظری وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آخرین مقالات

مشاهده همه

تمدید برند

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاغل و کسب و کارهای موفق، داشتن علامت تجاری و برند است. اما هر برند ثبت شده دارای اعتبار محدود می‌باشد و برای استفاده…

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان در انواع شرکتهای : سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی، دانش بنیان و … توسط سامانه…

ثبت شعبه و نمایندگی شرکت

شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، گاهاً قصد دارند کسب و کار و فعالیت خود را گسترش دهند و خدمات مربوط به کسب و کار خود را در نقاط…

ثبت مؤسسه حقوقی

مؤسسات حقوقی در دو نوع غیرانتفاعی یا غیرتجاری با هدف انجام اموری غیر از فعالیت‌های تجاری راه اندازی می‌شوند. این مؤسسات می‌توانند به عنوان امور خیریه، پژوهش‌های…